Ловці вітру: в Старому Самборі відкрили вітроелектростанцію

11.10.2016

Днями на Львівщині запустили другу чергу найпотужнішої в західному регіоні вітроелектростанції «Старий Самбір 1».

Загальна потужність її становитиме 13,20 МВт, річне виробництво електричної енергії — близько 36,0 млн. кВт годин.

Цього достатньо, аби забезпечити електрикою весь Старосамбірський район.
 
Вартість проекту — 20,5 мільйона євро. Проект реалізується спільно з Європейським банком реконструкції та розвитку та фондом чистих технологій Світового банку.
Володимир Гройсман назвав вітроелектростанцію на Львівщині початком реалізації українського енергетичного потенціалу: «Україна має величезний потенціал у видобутку енергії. І ми вже почали цей потенціал реалізовувати. 
 
Будівництво другої черги цієї вітроелектростанції вели впродовж 2016 року, а завершили в серпні. На сьогодні станцію готують до включення в енергосистему України.
Висота однієї вітроустановки — 119 м, довжина — 56 м. Гарантійний термін роботи — 20 років. 

  • Кремль не зможе уникнути відповідальності за МН17

    Росія знову отримала попередження, що їй не вдасться уникнути відповідальності за трагедію МН17. Сталося це коли представники офіційної Москви намагалися вже вкотре використати майданчик ООН, аби завадити правосуддю щодо збитого над Україною пасажирського літака рейсу MH17. >>

  • Київ випередив Буковину за кількістю хворих на COVID-19

    Найбільша кількість інфікованих коронавірусом зафіксована у Києві станом на 10:00 неділі, 5 квітня. У столиці лабораторно підтверджено 225 випадків (з них 3 летальних), тоді як у Чернівецькій області, яка ще минулої доби мала найвищі показники поширення епідемії в Україні – 220 (з них 5 летальних). >>