Світове українство проти агресора

01.09.2016

Ми, українці, — одна з найбільших націй Європи, базовий етнос у формуванні індо-європейської спільноти, переживаємо одну з найважчих сторінок нашої історії. Відбувається жорстока битва за наше існування, за наше майбутнє. Ми переможемо тільки тоді, коли усвідомимо себе єдиною згуртованою нацією.
Українська нація сформувалася на українському чорноземі. Родючий ґрунт, повноводі ріки, багаті флора і фауна, комфортний клімат сприяли формуванню в умовах матеріального достатку миролюбного народу, якому не було потреби підкорювати і грабувати сусідів, формувати правлячу верхівку, знать, войовничу армію, сили пригноблення власних громадян.
Та, на наше горе, Господь послав нам зажерливих сусідів, які хмарами посунули на наші землі, підкорюючи нас, гноблячи, визискуючи. Віками українці вимушені були жити під окупацією хижих сусідів, насильно входячи у склад їхніх держав. Геноцид українців, їх визиск і національне приниження гнали їх в інші світи для пошуку свободи і землі, подібної до їхньої. Так українці заселили великі простори Азії, Північної та Південної Америки; так за останні 125 років виникла світова українська діаспора, Світове Українство.  В наш час поза межами України проживає 20-25 мільйонів українців у 50 державах світу, у яких вони мають свої національно-культурні організації. Найважче визначити кількість українців у Росії, бо в умовах путінського терору наші земляки «мовчать, бо благоденствують». За розсекреченими оцінками колишнього міністерства внутрішніх справ СРСР, у 1990 році на терирорії Російської Федерації проживало 20-22 мільйони українців та росіян українського походження. Можна констатувати, що за межами країни проживає така кількість наших земляків, яка перевищує половину українців нашої держави. Це величезна політична, економічна, соціальна та культурна потуга, це зв’язок з усім цивілізованим світом.
Помаранчева та Революція гідності пробудили приспану пасіонарність українців у всьому світі, пробудили до активного громадського та політичного життя. Справжнім феноменом стали українські волонтери та світова українська народна дипломатія.
Ми, львівські ветерани, пропонуємо керівництву держави, всім громадським організаціям об’єднати українців світу в єдину політичну, соціальну та культурну силу, єдину структуру під назвою Світове Українство або УКРАЇНІЯ. Прикладів є багато. Це і польська Полонія, і Світове єврейство, це і світові організації ірландців, вірменів, китайців тощо. Ми повинні мати в уряді України віце-прем’єра з питань української єдності. Об’єднані, згуртовані українці всього світу під єдиним умілим керівництвом здатні утримати свою єдину соборну українську Державу, перемогти у двобої з нахабним агресором.
Степан ТРОХИМЧУК, 
голова Львівського обласного відділення 
Всеукраїнського об’єднання ветеранів