Суркіси «придбали» Кучму: президент став десятим номером «Динамо»

03.10.2003

Дитячо-юнацька футбольна школа «Динамо» імені Валерія Лобановського «вдруге на світ народилася»  учора у Києві відбулося урочисте відкриття цього славетного комплексу після реконструкції. Утім сам факт відкриття школи, яка подарувала Україні новий символ — Андрія Шевченка, — це ще не найцікавіша подія.

 

Як повідомляє УНІАН, на святі був присутній Президент України Леонід Кучма. Саме йому двійко «об'єднаних» топ-менеджерів футбольної України — президент ФФУ Григорій Суркіс та його брат Ігор, президент «Динамо» доручили право дати першого символічного «копняка» по м’ячу.

 

Леонід Данилович, певно, буцнув шкіряного дуже хвацько і технічно. Бо Суркіси згодом подарували йому футболку «Динамо» із десятим номером (у киян із цим числом на плечах виступає Флорін Чернат) та символічну золоту бутсу, аналог якої УЄФА вручає найкращому бомбардирові року.

 

У контексті цієї події та зустрічі Кучми із Суркісами не можна не згадати про недавнє рішення ФФУ та Польської футбольної асоціації запропонувати своїм урядам, а згодом УЄФА, провести на теренах наших двох держав чемпіонат Європи-2012 (про це «УМ» нещодавно вже писала).

 

У своєму зверненні до президентів України й Польщі голови ФФУ і ПФА прохали «підтримати ініціативу футбольної громадськості України та Польщі про спільне проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року», «надати офіційні урядові гарантії, створити у країнах державні організаційні комітети» тощо.

 

Без сумніву, президенти України та ФФУ не оминули цього питання і під час учорашніх урочистостей. Наскільки вплинула на Леоніда Кучму золота взуванка та динамівська футболка, довідаємося, вочевидь, уже найближчим часом.