Голова на «гачку»

Голова на «гачку»

Голова Верховної Ради Володимир Литвин стверджує, що Служба безпеки здійснює стеження за ним і його близькими. В інтерв'ю газеті «Сільські вісті», опублікованому вчора, спікер парламенту повідомив, що «один із заступників керiвника СБУ дав доручення включити Голову Верховної Ради в оперативне опрацювання». Причому стеження передбачене не тільки за Литвином, а й за його родиною, близькими. Також «проводиться опитування людей, що працюють або працювали в апараті парламенту», — відзначив спікер.

КДБістська отрута для

КДБістська отрута для

До України нарешті доїхала Анна Політковська — правозахисник, журналістка московської «Новой газеты», автор книжки «Друга чеченська» (див. «УМ» від 29 вересня) і низки блискучих репортажів iз Північного Кавказу. Львівська презентація українського видання книжки на Форумі видавців, по суті, була зірвана російськими спецслужбами, які напередодні, 1 вересня, отруїли журналістку, коли Анна летіла у Беслан як вірогідний переговорник. Саме їй, серед небагатьох, терористи під час подій на Дубровці дозволили ввійти у захоплений театральний центр. ...Склянка чаю в літаку Москва — Ростов-на-Дону. Некласичне, як зараз модно казати, «атипове» і «поліваріантне» отруєння. Політковську врятували ростовські реаніматологи.

«Варфоломіївська ніч» у Стамбулі

«Варфоломіївська ніч» у Стамбулі

Позавчора у Стамбулі було здійснено замах на патріарший комплекс вселенського православного патріарха Варфоломія І, повідомила агенція «Рейтер». На територію комплексу впали дві бомби. Одна з них пошкодила дах кафедрального собору св. Юрія, а від вибуху іншої повилітали вікна в резиденції Варфоломія І. Обійшлося, на щастя, без жертв. На місце події відразу ж прибув турецький антитерористичний підрозділ, який намагається встановити причини вибухів та знайти виконавців теракту.

Нобелівська «піаністка»

Нобелівська «піаністка»

Позавчора було названо лауреатку Нобелівської премії з літератури — австрійську письменницю, поетесу та кіносценаристку Ельфріде Єлінек, яка, до того ж, є дипломованою органісткою та піаністкою. За 103 роки існування Нобелівської премії з літератури ними були відзначені лише дев'ятеро жінок.

Копаємо і звітуємо

Копаємо і звітуємо

Учора закінчилася місія групи Європейської Комісії, що збирала факти щодо будівництва суднохідного каналу «Дунай—Чорне море». Глава делегації Соледад Бланко, директор генеральної дирекції ЄК з охорони довкілля, відзначила, що візит видався досить продуктивним: крім дослідження гирла Бистре, група побувала в Ізмаїлі та Вилковому, де зустрічалася з місцевими громадськими організаціями, а також консультувалася з представниками Мінтрансу, Міністерства охорони навколишнього природного середовища та Академії наук України. Єдиним негативним моментом у переговорах пані Бланко назвала те, що Україна розпочала будівництво каналу без інформування міжнародної громадськості. Водночас джерело з групи повідомило «УМ», що експерти не отримали всю необхідну документацію, зокрема опис проекту та оцінки впливу на довкілля першої та другої фаз будівництва каналу.

Три цвяхи в труну

Три цвяхи в труну

Учора в місті Таба та двох інших єгипетських курортах на Синайському півострові сталися три терористичні замахи. Інформагенції подають різні дані про кількість загиблих (від 26 до 44) та поранених (від 122 до 200). Також говориться про 38 зниклих безвісти. Більшість жертв — громадяни Ізраїлю. Зокрема, генерал Яір Навех з Міністерства цивільної оборони Ізраїлю через кілька годин після замахів повідомив про 19 вбитих, 122 поранених та 38 зниклих безвісти. Відповідальність за замахи взяли на себе два досі не відомі терористичні угруповання, пов'язані з «Аль-Каїдою», — «Ісламські бригади Тавхід» та «Світова ісламська група». На одній з інтернет-сторінок ісламістів з'явилося повідомлення від цих груп, що замахи виконали чотири терористи-самогубці.

Посадив дерево — от ти і борець за мир

Посадив дерево — от ти і борець за мир

Учора Нобелівською премією миру було нагороджено кенійську активістку екологічного руху Вангарі Маатаї, як обтічно зазначено в обгрунтуванні Нобелівському комітету, «за її внесок у поступальний розвиток, демократію та мир». Це стала повною несподіванкою для всього світу, бо до оприлюднення рішення комітету мало хто чув прізвище Маатаї.

Всі статті рубрики