22.03.2016

Біатлон

Заключний етап Кубка світу, який приймав російський Ханти-Мансійськ, довелося «укоротити» через негоду. Ураганний вітер виявився настільки сильним (чи, можливо, конструкції були не надто міцними), що біатлонний стадіон почав розлітатися на шматки. Відтак підбивати підсумки сезону довелося без урахування гонок iз масовим стартом. На відміну від попереднього КС, коли Сергій Семенов отримав малий кришталевий глобус за підсумками індивідуальних гонок, цього разу наші стріляючі лижники завершили «кубковий рік» без почесних відзнак. Утім Семенов своє вагоме слово сказав на чемпіонаті світу в Холменколлені, де виграв «бронзу». А от лідерові нашої жіночої збірної Олені Підгрушній доведеться втішатися кількома медалями, здобутими на перших етапах КС-2015/2016, адже сил на успішну кінцівку сезону у досвідченої біатлоністки не залишилося. Хай там як, а в підсумковому протоколі КС Підгрушна фінішувала сьомою. До «топ-30» також потрапила й Юлія Джима, котра зібрала 13-ту суму балів. Переможницею загального заліку стала чешка Габріела Соукалова. У чоловіків поза конкуренцією був француз Мартен Фуркад, який виграв усі можливі глобуси. Найвище з наших біатлоністів — 21-ша позиція — Сергій Семенов.

Першим фіналістом серії «плей-оф» чемпіонату країни став «Донбас», якому для перемоги над харківським «Витязем» знадобилася мінімальна кількість регламентованих матчів. А от у півфінальній дуелі між «Дженералз» та «Кременчуком» доведеться грати «контрольний» матч, адже після чотирьох зіграних командами поєдинків — нічия.

Чемпіонат України. «Плей-оф». Півфінальна серія до трьох перемог. «Кременчук» — «Дженералз» — 0:3, 3:2 Б (Рахунок у серії — 2:2). «Донбас» — «Витязь» — 6:1, «Витязь» — «Донбас» — 1:3 (Рахунок у серії — 0:3).

Художня гімнастика

На етапі Кубка світу, який минулих вихідних завершився в Португалії, прима української гімнастики Ганна Різатдінова здобула дві золоті та дві срібні нагороди.

На найвищу сходинку протоколу представниця Криму піднялася після вправ з булавами та стрічкою. Другою наша співвітчизниця стала в багатоборстві, поступившись першістю росіянці Солдатовій, та у вправах з обручем. А потрапити на п’єдестал за підсумками роботи з м’ячем українці завадила помилка.

«Формула-1»

Переможцем першого етапу нового сезону в «королівських перегонах» став німець Ніко Росберг на «Мерседесі», якому на трасі в Мельбурні вдалося випередити двох найсильніших гонщиків сучасності — свого партнера по команді, чинного переможця «Ф-1» Льюїса Хемілтона та чотириразового чемпіона світу Себастьяна Феттеля з «Феррарі». Завдяки стрімкому старту та більш швидкій гумі лідеру «Скудерії» упродовж тривалого часу вдавалося утримувати чільну позицію. Однак поява на трасі машини безпеки та «економніша» стратегія «піт-стопів», яку обрали на гонку гонщики «Мерседеса», дозволили їм, у підсумку, зробити переможний «дубль».

Чемпіонат світу. 1-й етап. Гран-прі Австралії.Росберг — 1:48.15,565. Хемілтон (обидва — «Мерседес») — відставання 8,060 сек. Феттель («Феррарі») — +9,643. Рікк’ярдо («Ред булл») — +24,330. Масса («Уїльямс») — +58,979. Грожан («Хаас») — +1.12,081. Хюлькенберг («Форс Індія») — +1.14,199. Боттас («Уїльямс») — +1.15,153. Сайнс — +1.15,680. Ферстаппен (обидва — «Торо Россо») — +1.16,833. Палмер — +1.23,399. Магнуссен (обидва — «Рено») — +1.25,606. Перес («Форс Індия») — +1.31,699. Баттон («Макларен»). Наср («Заубер»). Верляйн («Манор») — +1 коло. Не фінішували: Ерікссон («Заубер»), Райкконен («Феррарі»), Харіянто («Манор»), Гутьєррес («Хаас»), Алонсо («Макларен»), Квят («Ред булл»).