НОВИНИ ПЛЮС

24.02.2016

Інспектуватиме громада

Враховуючи ситуацію, яка склалася в рибоохороні, Держрибагентство вирішило оперативно залучати громадських інспекторів. Уже формулюються обов’язки громадського інспектора — повноваження, відповідальність, функції. Про це заявив перший заступник Голови Держрибагентства Павло Гвозденко під час зустрічі з громадськими активістами Черкащини: «В кожному управлінні рибоохорони буде створено оперативні штаби та закріплено інспектора, відповідального за роботу з громадськістю. Оперативні штаби фіксуватимуть сигнали про правопорушення та дієво реагуватимуть на них».

У рамках рибоохоронних рейдів громадські активісти разом з інспекторами зможуть перевіряти наявність документів, вилучати браконьєрські знаряддя лову, бути присутніми при подальшому розгляді справ про правопорушення тощо. Очікується, що оперативні штаби розпочнуть роботу вже до кінця березня.

Представникам громадськості, які бажають долучитися до контролю за порядком на водоймах та до запобігання порушень правил рибальства, пропонують надіслати до Держрибагентства список осіб (iз контактами) та назву водойми для патрулювання. Інформацію просять подати не пізніше 29. 02. 2016 (поштою: 04053, м. Київ, вул. Січових стрільців, 45-А, або e-mail: darg@darg. gov. ua, fishagency@darg. gov. ua) із темою листа: «Спільні рейди з ГО».

Що означає «хакатон»?

Перший Всеукраїнський хакатон — ярмарок аграрних інновацій — зібрав більше 250 учасників. Під час заходу розробники презентували доступні та сучасні ІТ-рішення, які допоможуть зробити українську агросферу ефективнiшою та інноваційнiшою.

«В Україні для розвитку галузей агро та ІТ необхідно створити умови, які б дозволили акумулювати прибуток всередині країни. Досі вони здебільшого є сировинною базою для українського експорту. Україна вже стала глобальним гравцем на ринку продовольства. А об’єднання двох надпотужних сфер дозволить розвивати аграрні технології, створювати унікальні продукти для національних компаній і міжнародних агрохолдингів. Наша мета — знайти рішення, які дозволять оптимізувати роботу аграріїв, щоб збільшити виробничі потужності та прибуток, впровадити інформаційні технології в процеси планування сільськогосподарської діяльності», — зазначила заступник міністра агрополітики Владислава Рутицька.

«Артемсіль» під лупою

Мінагрополітики України провело прес-конференцію за участі в. о. ДП «Артемсіль» Володимира Долі, директора Департаменту управління держвласністю Мінагрополітики Володимира Кудінова та керівника групи фінансових аналітиків Мінагрополітики Юрія Тарасенка. Зацікавленим ЗМІ роз’яснили, що впродовж перебування на посаді екс-директора ДП «Артемсіль» Дениса Фоменка виробничі показники підприємства впали до критичної межі. Прибуток за перше півріччя 2015 року зменшився в 1,62 раза, а дебіторська заборгованість зросла у 2,6 раза — на 221,2 млн. грн. Через одноосібне рішення Фоменка підприємство втратило $1,2 млн. на депозиті очевидно проблемного банку «Фінанси і кредит». Щодо цього є відповідні звернення до правоохоронних органів.

1 лютого 2016 року Мінагрополітики втретє оголосило конкурс на посаду директора ДП «Артемсіль», бо під час попередніх двох учасники не набрали необхідної кількості голосів конкурсної комісії. Денис Фоменко, проти якого вже порушено декілька кримінальних справ за різні зловживання, брав участь у другому конкурсі. Черговий відкритий кадровий конкурс на посаду директора ДП «Артемсіль» буде проведено відкрито і прозоро. Оголошення про вакансію розміщені на національних сайтах працевлаштування work. ua, rabota. ua, hh. ua. На сьогодні до конкурсної комісії подано лише п’ять кандидатів. До конкурсної комісії залучені експерти та представники відомих вітчизняних та міжнародних кадрових агенцій. Засідання конкурсних комісій та захисти конкурсних пропозицій транслюються в онлайн-режимі. Міністерство як не втручалося в операційну діяльність підвідомчих ДП, так і не втручатиметься, але жорстко контролюватиме фінансові результати та показники за річними та квартальними звітами, які подаються керівниками.

Міністр Олексій Павленко наголосив: директори держпідприємств при зверненні до них шахраїв, які називають себе «смотрящими», «кураторами» або ще якось, одразу мають звертатись до правоохоронних органів. Оскільки діяльність ввіреного держпідприємства — зона абсолютної відповідальності винятково керівника.

 • І хліб, і до хліба

  Станом на 23 травня, за інформацією прес-служби Мінагрополітики, ярі зернові та зернобобові культури з кукурудзою при прогнозі 7,3 млн. га посіяли на площі 7 млн. га, суттєво перевершивши минулорічні показники. >>

 • Японський трактор у лізинг

  Як свідчить моніторинг ринку останніх років, найбільшою популярністю в українських аграріїв сьогодні користується техніка виробництва США. І рiч не тільки в тому, що засновника всесвітньо відомої компанії «Джон Дір» наші фермери сприймають як свого рідного інженера-емігранта Івана Козу. Американська техніка справді добре зарекомендувала себе в полях України. >>

 • Аграрна арифметика

  Міністерство аграрної політики і продовольства України сформулювало ключові напрями, за якими найближчим часом відбуватиметься реформування галузі. Комплексний стратегічний план, в основу якого їх і покладено, отримав назву «3+5». >>

 • Наша риба впіймала шхуну

  Апеляційний суд Одеси минулого тижня виніс остаточне рішення про конфіскацію на користь нашої держави турецької рибопромислової шхуни ZOR та близько п’ятнадцяти кілометрів сіток — знаряддя лову. Шхуна назавжди залишається в Україні. >>

 • Росіяни хочуть солі?..

  Росспоживнагляд дозволив українському державному підприємству «Артемсіль» відновити постачання солі до Росії. Очікується, що підприємство постачатиме до Росії 170 тисяч тонн солі щороку. Росспоживнагляд повідомив Федеральну митну службу про допуск продукції з 10 травня. >>