Закрити не лише «шісток»

21.01.2016

Голова Луганської військово-цивільної адміністрації Георгій Тука стверджує, що у справі про розстріл мобільної групи волонтерів, які боролися з контрабандою на лінії розмежування, слідство вийшло на слід наркотрафіку. Нагадаємо, що мобільну групу боротьби з контрабандою розстріляли невідомі 2 вересня 2015 року поблизу селища Щастя на Луганщині. Тоді загинули двоє волонтерів (один iз них був близьким другом пана Туки), ще четверо отримали поранення.

«На жаль, я мав рацiю: слідство вийшло на організацію наркотрафіку, — повідомив Георгій Тука на своїй сторінці у Facebook. — Я попереджав про це волонтерів ще до трагедії, оскільки контрабандисти, втративши можливість возити товари великими фурами, намагатимуться провозити коштовні, але малі за розміром речі. Це можуть бути коштовні камені, дорогоцінні метали або наркотики».

За словами очільника Луганщини, керування трафіком здійснюють високопосадовці (іноді — у формі). При цьому «далеко не завжди ці люди мешкають в Україні». До того ж слідчі, які розслідують розстріл волонтерів, «стикаються з шаленим супротивом з усіх боків, зокрема з інформаційним супротивом», але продовжують працювати.

Як приклад голова Луганської військово-цивільної адміністрації наводить звинувачення на адресу військового прокурора АТО Костянтина Кулика. Пан Тука вважає, що виток цієї інформації був організований «ззовні» і був спричинений «наближенням слідчих до фіналу».

Зауважимо, що на початку січня 2016 року вітчизняні ЗМІ повідомляли про те, що Національне антикорупційне бюро розпочало розслідування за фактом придбання головним військовим прокурором сил АТО Костянтином Куликом дорогої нерухомості під час його роботи у військовій прокуратурі. Напередодні, у грудні 2015 року, журналісти повідомляли, що пан Кулик і його близькі родичі стали власниками кількох дорогих квартир у Києві. Також з ухвали суду стало відомо, що Кулик ще в 2014 році отримав у власність членів родини два нові позашляховики.

Утім «губернатор» Георгій Тука стверджує, що перевірка цих фактів і повідомлень у ЗМІ не виявила ознак корупційних дій у військовій прокуратурі АТО. Пан Тука також висловив надію, що слідчим вдасться притягнути до відповідальності не лише «шісток», які діють на лінії розмежування, а й реальних організаторів та кураторів наркотрафіку і контрабанди.

«Порівняно з цією справою, справа «діамантових прокурорів» може виявитись «дитячою забавкою», — припускає пан Георгій.

 • «Термінатор» згадав усе

  Через тиждень після свого призначення на посаду Генерального прокурора Юрій Луценко відвідав камеру №158 у Лук’янівському СІЗО (площею у дев’ять метрів квадратних), в якій він «відсидів» майже півтора року в часи режиму Януковича. >>

 • Кримінальний талант

  Чотири роки тому 18-річний Артур Самарін виїхав з України до Америки за програмою «Робота та подорож». У рідний Херсон хлопець повертатися не планував, тому склав свій хитромудрий план втілення в життя своєї «американської мрії». >>

 • Шанс для невинних

  Законопроект «Про внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу України щодо забезпечення засудженим за особливо тяжкі злочини права на правосудний вирок» уже давно готовий до другого читання у сесійній залі Верховної Ради України. Але вже кілька місяців у народних обранців руки не доходять до того, щоб поставити його на вирішальне голосування. Незважаючи на те, що Європейський суд з прав людини послідовно виносить рішення не на користь держави Україна, за які, до того ж, розплачуються не судді, а ми, платники податків. >>

 • «Хорте», тримайся!

  Суддя Ірина Курбатова більше двох годин читала текст вироку активісту Юрію Павленку (на прізвисько «Хорт»). У результаті, за «організацію та участь у масових заворушеннях під Вінницькою ОДА 6 грудня 2014 року» майданівець Павленко отримав чотири роки й шість місяців позбавлення волі. Він також має компенсувати судові витрати — 10 тис. грн. >>