Тарифний майдан. Три тижні боротьби

13.11.2015
Тарифний майдан. Три тижні боротьби

Тарифний майдан збирає тисячі людей.

Уже більш як три тижні в наметовому містечку біля Кабміну триває безстрокова акція протесту проти драконівських тарифів на житлово-комунальні послуги. Кипить величезний самовар, димлять буржуйки, у повітрі — запах страв польової кухні. В очах людей — відчай і бажання боротьби. Майдан для них — остання надія на те, щоб вижити у морозну зиму. Платити за новими тарифами — немає грошей, лишитися без квартири за борги — страшно, чекати на смерть у холодних домівках — безглуздо. Тож люди стягуються під Кабмін, щоб змусити владу почути їх.

«Так погано, як зараз, люди не жили ніколи», — влучно підмітив ініціатор протесту Олег Ляшко. Він вважає, що списувати всі проблеми на війну нечесно, адже, як свідчить історія, війна ніколи не перешкоджала економічному розвитку держави. Справжня ж проблема полягає в тому, що влада краде і бреше, стверджує радикал.

Із ним погоджуються мільйони українців, яких влада зробила жебраками. У найскрутнішому становищі — пенсіонери та інваліди. Вони й так не мають за що купити нормальну їжу, ліки, а тарифи, які у кілька разів перевищують розмір пенсії, просто добили їх. Мізерні субсидії на кілька гривень тільки розлютили людей і ніяк не допомогли вирішити проблему тотального безгрошів’я.

Щодня до Олега Ляшка на Тарифному майдані підходять сотні людей. Він нікуди не ховається, у перервах між засіданнями Верховної Ради його завжди можна знайти біля наметів — то коле дрова, то плов дегустує, то просто спілкується з людьми. Майже кожну ніч він проводить у наметах, інколи навіть поголитися перед засіданням Ради не встигає. Утім не дуже цим переймається — каже, головне, щоб Майдан досяг своєї мети та влада врешті почула своїх громадян.

На вихiднi на Тарифному майдані відбулося віче. Тисячі людей з’їхалися під Кабмін, щоб порадитися, як жити далі. Як виявилося, не лише високі тарифи болять українцям, а й тотальна корупція, яка з часів Януковича нікуди не зникла. Порадившись, протестувальники озвучили низку вимог, до виконання яких вони розходитися не збираються.

Найперше, вимагають збільшити обсяг пільгового газу з 200 до 400 кубів, а також прийняти комплекс заходів, які допоможуть радикально знизити тарифи. Серед них — ліквідація монополіста-посередника НАК «Нафтогаз України», який є штучно створеною корупційною надбудовою на ринку природного газу, спрямувати дешевший газ українського видобутку лише на потреби населення України; усунути неконституційну національну комісію, що здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, від регулювання цін на природний газ і запровадити прозоре для суспільства ціноутворення, знизити рентну плату на видобуток природного газу. А ще — прийняти державну програму збільшення видобутку природного газу в Україні та державну програму масштабної енергомодернізації.

Також серед важливих вимог — продовження строку дії мораторію на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення.

«Земля — найбільше багатство, яке дав нам Господь. Продавати його — це злочин, який зганьбить нас перед нашими дітьми та онуками», — зазначає Олег Ляшко. І радикали добилися виконання вимоги щодо продовження мораторію на продаж землі. Як відомо, у вівторок увечері парламент продовжив термін його дії на рік.

Окрім того, протестувальники наполягають на проведенні справжньої реформи правоохоронних органів за принципом нової поліції. Наполягають на звільнені усіх суддів та прокурорів, а на їх місце найняти нових — молодих і некорумпованих. У цьому ключі, кажуть, не обійтися без відставки Генпрокурора Шокіна, голови СБУ Грицака, які своєю діяльністю лише скомпрометували силові структури і остаточно вбили у суспільства довіру до них.

А ще — вимагають припинити переслідування політиків-патріотів: Ігоря Мосійчука, Юрія Сиротюка, Геннадія Корбана, Богдана Тицького та інших осіб, які гідно проявили себе під час Революції гідності і російсько-української війни на Донбасі, а нині через критику дій чинної влади зазнають тиску і опинилися за ґратами.

«Невиконання цих вимог буде ще більше посилювати і без того глибоку економічну і політичну кризу, яка нині просто знищує нашу державу і може довести її до руїни», — застеріг лідер радикалів.