Півстоліття української «Свободи»

Півстоліття української «Свободи»

Точкою відліку, від якої рахує роки українська служба Радіо «Свобода», є 16 серпня 1954 року, коли в ефір вийшла перша програма українською мовою (тоді ще це називалося Радіо «Визволення»), яка мовила на простори Радянського Союзу. По наш бік «залізної завіси» їх вважали ворожим голосом, запроданцями США. Олександр Народецький, теперішній директор української служби «Свободи», згадує, що коли у 1964 році почав слухати ті передачі, то пережив шок: «Тоді я не повірив вухам своїм. Я не вірив, що десь люди можуть говорити вголос інакше, ніж у СРСР. Звісно, не мислилось тоді, що прийде час — і я сам сидітиму перед мікрофоном». Не мислилося певно, що прийде ще інший час і у «демократичній, не тоталітарній» Україні, на 13-му році її незалежності, коли ту саму «Свободу» прикриють. Сталося це якихось півроку тому. Але радіо продовжує працювати, спритні слухачі, як у роки «совка», вперто шукають його позивні на коротких хвилях або «ефемках». Просто де жавю якесь, чи все вертається на круги своя? Я не належу до того покоління, але пам'ятаю, як моя бабуся виловлювала заборонену інформацію, ніби крадучи її, тому не прагну такої фальшивої ностальгії.

Труснуло там, де не трясе

Труснуло там, де не трясе

Позавчора Польщу, Калінінградську область та країни Балтії добряче потрясло. У північних районах Польщі (Примор'я, Вармія і Мазури, Сувальщизна та Підляшшя) перший поштовх був від 4,5 бала за шкалою Ріхтера, потім за кілька годин — 5,3 бала, повідомила інформагенція ПАП. За даними Інституту геофізики Польської академії наук, епіцентри землетрусу були на глибині 25 кілометрів у районі польсько-російського кордону, у Гданській затоці, приблизно за 40 кілометрів від Калінінграда. Поштовхи були настільки сильними, що у польському місті Ольштин поліція евакуювала працівників та відвідувачів шестиповерхового торговельно-офісного комплексу «Європа-Центр», оскільки існувала небезпека його руйнації.

Країна, де матеріалізуються кошмари

Країна, де матеріалізуються кошмари

Іракське терористичне угруповання «Тавхід вал Джихад» під командуванням йорданця Абу Муссаба Заркаві стратило другого американського заручника шляхом відтинання голови, повідомила агенція «Рейтер». У листі, який з'явився на інтернет-сторінці ісламістів, повідомляють, що заручник Джек Хенслі був страчений у ту ж хвилину, коли минув термін висунутого бойовиками ультиматуму про звільнення з американських в'язниць в Іраку всіх жінок, яких там утримують.

Конфлікт інтересів на найвищому рівні

Конфлікт інтересів на найвищому рівні

На доволі похмурій ноті — гострому обміну думок стосовно світової безпеки між Генсеком ООН Кофі Аннаном та президентом США Джорджем Бушем — розпочалося щорічне 59-те двотижневе засідання Генеральної Асамблеї ООН, повідомляє Франс Пресс. Аннан попередив, що пропоноване президентом США бачення світової безпеки веде до повного колапсу міжнародного права. До Нью-Йорка прибули більше 100 президентів та голів урядів. Українську делегацію очолює міністр закордонних справ Костянтин Грищенко.

Нова відставка генерала

Нова відставка генерала

«Іван-покиван» української політики, 63-річний ветеран спецслужб Євген Марчук втратив свою чергову високу посаду. Колишній уповноважений управління КДБ на Кіровоградщині (з 1963-го), екс-начальник полтавського КДБ (з 1983-го), колишній перший заступник голови КДБ УРСР (з 1990-го), державний міністр УРСР з питань оборони, нацбезпеки і надзвичайних ситуацій (1991), екс-глава СБУ (1991—1994), екс-віце-прем'єр-міністр і перший «віце» (1994), навіть колишній глава Кабміну (1995—1996), двічі народний депутат (голова фракції СДПУ(о) в 1998 році), кандидат у президенти на виборах-1999, який спровокував так звану «канівську четвірку», що підіграла Леонідові Кучмі, й отримав за це посаду секретаря Ради нацбезпеки й оборони (1999—2003), з подачі партнерів-«медведчуківців» став 25 червня минулого року міністром оборони й до вчорашнього дня був «цивільним» керівником військового відомства. А вчора Президент Кучма прийняв відставку Євгена Кириловича.

Ліванська бомба під українського посла?

Ліванська бомба під українського посла?

Учора низка ЗМІ розповсюдила заяву міністерства внутрішніх справ Лівану, в якій останнє нібито повідомило про розкриття спроб замахів на низку дипломатичних установ у Бейруті, серед яких, зокрема, українське та італійське представництва. Як передає РІА «Новостi», ліванські правоохоронці заарештували 10 осіб, підозрюваних у плануванні вибухів, ймовірно проплачених із Саудівської Аравії. За їхніми даними, затримані збиралися спрямувати автомобіль, начинений 300 кілограмами вибухівки, на будівлю дипмісії, розташованої у центрі міста.

Всі статті рубрики