04.08.2015

Олімпізм

Пекін стане першим у світі містом, яке прийняло і літні, і зимові Олімпійські ігри. Таким є підсумок 128-ї сесії МОК, що відбулася в столиці Малайзії Куала-Лумпур. Під час голосування за столицю білої Олімпіади 2022 року Пекін набрав 44 голоси, а казахстанський Алмати — 40. Нагадаємо, що серед кандидатів, які знялися з відбору, поруч із Краковом, Осло й Стокгольмом фігурував також наш Львів.

Столицею ІІІ зимових Юнацьких Олімпійських ігор 2020 року обрано Лозанну, Швейцарія (у 2016 році такі змагання пройдуть у норвезькому Ліллехаммері).

Ще один підсумок сесії МОК: 206-м членом Міжнародного олімпійського комітету став Південний Судан.

Зміна

У Тбілісі завершився XIII Європейський юнацький літній олімпійський фестиваль — змагання, які зібрали понад 4 тисячі спортсменів віком 13-18 років із 50 країн. Збірна України посіла 12-те загальнокомандне місце, здобувши 11 нагород (3-7-1). «Золото» в активі метальника молота Михайла Гаврилюка, стрибуна у висоту Дмитра Нікітіна й штовхальниці ядра Маргарити Лукашенко. Медальний залік виграли росіяни (17-9-11).

Турнір WTA в Баку (призовий фонд — 226 750 дол.). Пари. Фінал. Гаспарян/Панова (Росія, 1) — Савчук/Дяченко (Україна/Росія, 2) — 6:3, 7:5.

Турнір WTA в Стенфорді (665 900 дол.). Перший раунд кваліфікації. К. Бондаренко (Україна) — Дойл (США) — 6:0, 6:0. Фінал кваліфікації. К. Бондаренко — Мартич (Хорватія) — 6:3, 3:6, 6:3. У першому раунді Катерина Бондаренко зустрінеться зі співвітчизницею Еліною Світоліною (8-й номер посіву).

Турнір WTA у Вашингтоні (226 750 дол.). Перший раунд кваліфікації. Калініна (Україна, 4) — Ембрі (США) — 6:1, 6:7, 7:5. Фінал кваліфікації. Калініна — Глушко (Ізраїль) — 2:6, 4:6.

«Челленджер» в Астані (75 тис. дол.). Пари. Фінал. Молчанов/Кравчук (Україна/Росія, 2) — Чон/Карімов (Півд. Корея/Узбекистан) — 6:2, 6:2.

Юніорська збірна України (до 18 років) на Євро-2015 у грецькому Волосі посіла 15-те місце серед 16 учасників і вилетіла до другого дивізіону європейського баскетболу в цій віковій категорії. А у фіналі турніру господарі-греки обіграли команду Туреччини.

Київський хокейний клуб «Дженералз» офіційно заявив про участь у чемпіонаті України в сезоні 2015/16 двома командами — основна і фарм-клуб, назва якого буде оприлюднена пізніше, пише сайт клубу. Головним тренером основи «Генералів» призначений відомий у минулому гравець збірної України Вадим Шахрайчук, його помічником — знаний воротар Костянтин Симчук. Наставником фарм-клубу став Олександр Хміль. Свої домашні матчі «Дженералз» проводитимуть у київському Палаці спорту.

Як здоров’я?

Стан семиразового чемпіона світу у «Формулі-» Міхаеля Шумахера дещо поліпшився. Про це заявила менеджер колишнього гонщика Сабіна Кем. «У нас є невеликі успіхи. Вони дають нам надію на його одужання», — повідомила Кем в інтерв’ю Bild.

Нагадаємо, у грудні 2013 року Шумахер вдарився головою об камінь під час катання на лижах, тривалий час перебував у шпиталі в штучній комі, а тепер відновлюється в своєму будинку на березі Женевського озера, прикутий до інвалідного крісла.