Між Гузирем і Лозовим

29.07.2015

Учора перший заступник Генпрокурора Володимир Гузир публічно подав у відставку під час спільної прес-конференції з керманичем ГПУ Віктором Шокіним. Сталося це саме в той час, коли будівлю Генпрокуратури на Різницькій пікетували нардепи від Радикальної партії на чолі з Олегом Ляшком. «Радикали» навіть заблокували центральний вхід до ГПУ, вимагаючи відставки Генпрокурора. Причина: подання керівника ГПУ про зняття депутатської недоторканності з нардепа від РПУ Андрія Лозового, внесене до Верховної Ради.

Утім у відставку пішов перший заступник Генерального. «Перебуваючи у відпустці, я постійно відчував політичний тиск на собі та на Генпрокуратурі, — сказав Володимир Гузир. — Тому сьогодні я прийняв рішення вийти з відпустки і написати заяву по відставку, про що зараз і повідомляю».

«Я приймаю вашу відставку», — лаконічно відповів Генпрокурор Шокін. І додав, що на цю посаду вже призначив Юрія Севрука, який до цього очолював Головне управління нагляду в кримінальному провадженні ГПУ. Нагадаємо, нещодавно пан Гузир став фігурантом гучного скандалу через спробу завадити слідству у справі прокурорів-хабарників.

Щодо «радикала» Лозового, то Генпрокурор уже відкликав своє подання щодо зняття з нього недоторканності. Але зробив це пан Шокін не тому, що передумав притягати скандального депутата до кримінальної відповідальності, а навпаки, щоб додати до свого подання нові епізоди і подати його до парламенту знову.

«У зв’язку з тим, що він скоїв у місті Чернігові ще одне правопорушення (йдеться про побиття скандального журналіста і кандидата у депутати по 205-му округу Олексія Дурнєва. — Ред.), я відзиваю це подання, додатково долучаю нові епізоди і знову направляю до Верховної Ради», — каже Генпрокурор.

Мало цього, Віктор Шокін має намір просити парламент зняти недоторканність і дозволити арешт ще низки депутатів, які входили раніше до фракції Партії регіонів. Але станеться це лише у вересні, коли розпочинає свою роботу чергова сесія ВР. Прізвища «регіоналів» Генпрокурор не називає. Мовляв, усьому свій час.

  • «Термінатор» згадав усе

    Через тиждень після свого призначення на посаду Генерального прокурора Юрій Луценко відвідав камеру №158 у Лук’янівському СІЗО (площею у дев’ять метрів квадратних), в якій він «відсидів» майже півтора року в часи режиму Януковича. >>

  • Кримінальний талант

    Чотири роки тому 18-річний Артур Самарін виїхав з України до Америки за програмою «Робота та подорож». У рідний Херсон хлопець повертатися не планував, тому склав свій хитромудрий план втілення в життя своєї «американської мрії». >>

  • Шанс для невинних

    Законопроект «Про внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу України щодо забезпечення засудженим за особливо тяжкі злочини права на правосудний вирок» уже давно готовий до другого читання у сесійній залі Верховної Ради України. Але вже кілька місяців у народних обранців руки не доходять до того, щоб поставити його на вирішальне голосування. Незважаючи на те, що Європейський суд з прав людини послідовно виносить рішення не на користь держави Україна, за які, до того ж, розплачуються не судді, а ми, платники податків. >>

  • «Хорте», тримайся!

    Суддя Ірина Курбатова більше двох годин читала текст вироку активісту Юрію Павленку (на прізвисько «Хорт»). У результаті, за «організацію та участь у масових заворушеннях під Вінницькою ОДА 6 грудня 2014 року» майданівець Павленко отримав чотири роки й шість місяців позбавлення волі. Він також має компенсувати судові витрати — 10 тис. грн. >>