16.06.2015

Фехтування

Двома шостими місцями завершився для України чемпіонат Європи з фехтування у швейцарському Монтре — такі позиції посіли наші збірні в командних змаганнях жінок-рапіристок і чоловіків-шаблістів.

У жіночій рапірі команда України у складі Ольги Лелейко, Катерини Ченцової, Анастасії Московської та Олександри Сенюти в чвертьфіналі поступилася росіянкам (23:45), далі перемогла Угорщину (45:20), а в матчі за п’яте місце не впоралася з Польщею (34:44). Призери: Італія, Росія, Франція.

У командній чоловічій шаблі Андрій Ягодка, Дмитро Бойко, Дмитро Пундик та Олексій Стаценко в 1/8 фіналу обіграли Велику Британію (45:36), далі поступилися Німеччині (32:45), а в боротьбі за місця з восьмого по п’яте спочатку виграли у Франції (45:38), а потім програли Росії (34:45). Призери: Німеччина, Італія, Угорщина.

За підсумками чемпіонату Європи Україна здобула дві бронзові медалі, обидві у жіночій шаблі, і в загальному заліку фінішувала дев’ятою. На першому місці Італія — 3 золота, 3 срібла та 4 бронзи, далі Росія — 3-3-3, Франція — 3-2-1.

На шостому етапі «Діамантової ліги» в Осло українка Ольга Саладуха посіла третє місце в потрійному стрибку з результатом 14 м 46 см. Змагання виграла одноосібна лідерка в цій дисципліні колумбійка Кетрін Ібаргуен (14,68), друга — болгарка Габріела Петрова (14,57). Для Ольги Саладухи це третє призове місце «ДЛ» у трьох стартах нинішнього сезону.

Щодо інших українців на етапі, то серед них найуспішнішим став Богдан Бондаренко у стрибках у висоту. Як і ще троє атлетів, він узяв 2,33 м, але посів п’яте місце. А переміг китаєць Чжан Гуовей — 2,36.

* * *

Чемпіонка світу з легкоатлетичного багатоборства 2013 року Ганна Касьянова (Мельниченко) здобула першу перемогу в сезоні. Українська спортсменка стала кращою на турнірі Світової серії в Кладно (Чехія), набравши за підсумками семи дисциплін 6277 очок. На другому місці — чешка Елішка Клучінова (6148).

Турнір ATP в Хертогенбосху (призовий фонд — 604 155 євро). Перший раунд. Марченко (Україна, Q) — Южний (Росія) — 6:4, 6:4. Другий раунд. Марченко — Соуза (Португалія, 8) — 6:3, 7:6. Чвертьфінал. Гоффен (Бельгія, 2) — Марченко — 4:6, 7:6 (7:3), 6:2.

Турнір WTA в Бірмінгемі (731 тис. дол.). Кваліфікація. К. Бондаренко (Україна) — Роджерс (США) — 3:4, відмова; К. Бондаренко — Вікмайєр (Бельгія) — 4:6, 7:6, 6:3. Перше коло. Цуренко (Україна) — Градецька (Чехія) — 4:6, 3:6.

Турнір ITF у Мінську (25 тис. дол.). Фінал. Касаткіна (Росія, 6) — Позніхіренко (Україна) — 4:3, відмова.

Турнір ITF у Сурбітоні (50 тис. дол.). Пари. Фінал.
Л. Кіченок/Нолл (Україна/Швейцарія, 1) — Мур/Слейтер
(В. Британія) — 7:6, 6:3.

НХЛ. Кубок Стенлі. «Плей-оф». Фінал (серія до 4 перемог). «Тампа-Бей» — «Чикаго» — 1:2 (Фільппула, 31 — Шарп, 7; Верметт, 42). Серія — 2:3.

НБА. Плей-оф». Фінал (серія до 4 перемог). «Клівленд» — «Голден Стейт» — 82:103 (Мозгов (28 + 10 підбирань) — Ігуодала, Каррі (по 22)), «Голден Стейт» — «Клівленд» — 104:91 (Каррі (37) — Джеймс (40+14)). Серія — 3:2 на користь «Голден Стейт».

Бокс

У Голлівуді (Каліфорнія) бронзовий призер Олімпіади-2012 в напівважкій вазі українець Олександр Гвоздик (6-0, 4 КО) здобув свою другу не дострокову перемогу на професійному ринзі. Суперником, який зумів протриматися проти Гвоздика до фінального гонгу, знову став Майкл Гбенга з Гани (20-21, 20 КО). Африканець уже зустрічався з Сашком у травні минулого року й тоді так само програв усі раунди за рішенням суддів, але закінчив бій на своїх ногах.

Український легковаговик Валентин Головко (21-0, 14 КО) виграв свій перший поєдинок у США після підписання контракту з американською промоутерською компанією Fight Promotions. Харків’янин переміг американця Жерардо Роблеса (18-14, 8 КО) у п’ятому раунді.

Синхронне плавання

Перспективна українська синхроністка Марина Голядкіна змінила громадянство і з серпня цього року — після річного карантину — зможе виступати за збірну Росії. У сусідній країні донеччанка тренується з минулого серпня. Під прапором України вона здобула бронзову медаль чемпіонату світу 2013 року в командній комбінації (десять учасниць).

Гроші

Журнал «Форбз» представив рейтинг найбільш фінансово успішних спортсменів 2015 року. На вершині традиційно розташувався американський боксер Флойд Мейвезер — 300 мільйонів доларів. У його суперника, філіппінця Менні Пакк’яо — 160 мільйонів. Далеко позаду від дуету боксерів розташовуються провідні футболісти сучасності Кріштіано Роналдо (79,6 млн.) і Ліонель Мессі (73,8). Український боксер Володимир Кличко з 22,5 млн. отримав 63-й рядок рейтингу.