Легка прогулянка Нью-Йорком

09.09.2014

Удома Серену Уїльямс не зупинити. (з офіційного сайта змагань.)

Перемігши в ніч iз неділі на понеділок Каролін Возняцьки, американка Серена Уїльямс третій рік поспіль тріумфувала на домашньому турнірі «Гранд слему». Загалом же за свою вражаючу здобутками кар’єру Чорна перлина вшосте вигравала «Ю-Ес оупен», збільшивши таким чином загальну кількість одиночних тріумфів на змаганнях із серії «Великого шолома» до 18.

Що цікаво, у фіналі Відкритої першості США Уїльямс-молодшій — найкращій тенісистці планети — протистояла колишня прима світового тенісу, якій знову не вдалося розжитися першим у кар’єрі трофейним «шлемом». П’ять років тому, коли Каролін на центральному корті «Флешінг Мідоуз» проводила свій дебютний фінал «Гранд слему», дорогу на вершину їй перегородила бельгійка Кім Клістерс. Не судилося й цього разу данці здобути головний приз «Ю-Ес оупен». Уїльямс не залишила опонентці жодних шансів на успіх, за 75 хвилин «розібравшись» з 11-ю ракеткою планети — 6:3, 6:3. Варто відзначити, що за свою 17-річну професіональну кар’єру Серена не виграла лише в чотирьох з 22-х фіналів на турнірах «Великого шолома».

За крок до тріумфу в Нью-Йорку зупинилася й українка Ангеліна Калініна, яка в фіналі юнацького «Ю-Ес оупен» програла чешці Марі Боусковій — 4:6, 6:7 (5:7). Нагадаємо, що кілька тижнів тому 17-річна одеситка в парі з білорускою Іриною Шиманович стала чемпіонкою Юнацької Олімпіади в Нанкіні. А на початку року Ангеліна разом iз росіянкою Єлизаветою Куличковою виграли молодіжний «Аустреліен оупен».

Відкритий чемпіонат США. Жінки. Одиночний розряд. Півфінали. С. Уїльямс (США, 1) — Макарова (Росія, 17) — 6:1, 6:3. Возняцьки (Данія, 10) — Пен (Китай) — 7:6 (7:1), 4:3 відмова китаянки. Фінал. Уїльямс — Возняцьки — 6:3, 6:3.

Пари. Фінал. Хінгіс/Пеннетта (Швейцарія/Італія) — Макарова/Весніна (Росія) — 6:2, 3:6, 2:6.

Чоловіки. Одиночний розряд. Чвертьфінали. Бердих (Чехія, 6) — Чілич (Хорватія, 14) — 2:6, 4:6, 6:7. Монфіс (Франція, 20) — Федерер (Швейцарія, 2) — 6:4, 6:3, 4:6, 5:7, 2:6. Півфінали. Джокович (Сербія, 1) — Нішікорі (Японія, 10) — 4:6, 6:1, 6:7 (4:7), 3:6. Чілич — Федерер — 6:3, 6:4, 6:4.

Пари. Фінал. Б. Браян/М. Браян (США, 1) — Гранольєрс/Лопес (Іспанія, 11) — 6:3, 6:4.

Мікст. Фінал. Мірза/Соарес (Індія/Бразилія, 1) — Сперз/Гонсалес (США/Мексика) — 6:1, 2:6, 11-9.

* * *

«Челленджер» у Сен-Ремі (42,5 тис. дол.). Другий раунд. Стаховський (Україна, 2) — Жикель (Франція) — 7:6, 6:4; Молчанов (Україна) — де Схеппер (Нідерланди, 4) — 6:4, 6:4. Чвертьфінал.

Стаховський — Шазаль (Франція) — 6:2, 7:6; Мійо (Франція) — Молчанов — 6:1, 7:6. Півфінал. Мійо — Стаховський — 6:3, 6:2.

* * *

Турнір WTA в Ташкенті (250 тис. дол.). Перше коло. Йовановськи (Сербія, 1) — К. Бондаренко (Україна) — 1:6, 6:4, 6:1; Кудрявцева (Росія) - Заневська (Україна, Q) - 6:4, 2:6, 6:3.

WTA у Сучжоу (125 тис. дол.). Чвертьфінал. Фрідзам (Німеччина, 4) — Козлова (Україна, 7) — 6:3, 6:4.

ITF у Барнстаплі (25 тис. дол.). Півфінал. Віттхофт (Німеччина, 3) — Бейгельзімер (Україна, 2) — 6:3, 6:2.