29.04.2014

Чемпіонат світу в дивізіоні ІА (Гойян, Півд. Корея). Чоловіки. 5-й тур. Півд. Корея — Україна — 2:8 (Ісаєнко, Матерехін — 2, Благой — 2, Петрухно, Шафаренко, Торяник), Угорщина — Японія — 4:5 Б, Австрія — Словенія — 1:3.

Турнірне становище: Словенія — 12, Австрія, Японія — 10, Україна — 7, Угорщина — 6, Південна Корея — 0.

Збірні Словенії та Австрії, які стали невдахами минулорічного чемпіонату світу в елітному дивізіоні, після річної перерви знову повертаються в когорту найсильніших. А от українські хокеїсти, перед якими стояло високе завдання, знову не змогли підвищитися в класі. Хоча, як відзначив російський наставник «синьо-жовтих» Андрій Назаров, наша збірна могла виконати поставлене керівництвом ФХУ завдання.

* * *

КХЛ. Кубок Гагаріна. Фінал. «Лев» — «Металург» (Мг) — 3:5, 1:2 ОТ. Рахунок у серії — 2:3.

Суперліга. Чоловіки. Півфінали. «Будівельник» — «Азовмаш» — 75:63 (Стрельнієкс (23) — Зайцев (17)), 73:91 (Саммерс (19) — Натяжко (28). Рахунок у серії до трьох перемог — 2:1. «Хімік» — «Донецьк» — 91:60 (Фрейманіс (15) — Антипов (18)), 91:79 (Шулер (32) — Глєбов (21); 3:0).

* * *

Зважаючи на непросту соціально-політичну ситуацію в Україні, ФІБА-Європа вирішила, що свої домашні матчі в рамках відбіркового турніру чемпіонату Європи-2015, який відбудеться в червні, жіноча збірна України проведе на майданчиках команд-суперниць. Відзначимо, що за право зіграти на Євробаскеті підопічні Вадима Чечуро змагатимуться зі збірними Німеччини, Фінляндії та Чорногорії.

Турнір ATP у Бухаресті (Румунія, призовий фонд — 485 тис. євро). Чвертьфінал. Стаховський (Україна) — Дімітров (Болгарія) — 3:6, 4:6.

Турнір серії «Фьючерс» у Намангані (Узбекистан, призовий фонд — 15 тис. доларів). Чоловіки. Фінал. Молчанов (Україна, 2) — Ужиловський (Україна) — 6:3, 7:6.

Турнір ITF у Стамбулі (Туреччина, призовий фонд — 50 тис. доларів). Жінки. Фінал. Бейгельзімер (Україна, 5) — Аллертова (Чехія) — 6:2, 6:3.

***

Матч раунду плей-оф Світової групи Кубка Девіса, в якому чоловіча збірна України зіграє з бельгійцями, відбудеться 12-14 вересня в київському Палаці спорту.

Шахи

Переможницею жіночого чемпіонату світу зі швидких шахів, що проходив у російському Ханти-Мансійську, стала донеччанка Катерина Лагно. Перед заключним туром на чолі протоколу перебувало одразу п’ятеро шахісток — українка Лагно, росіянки Олександра Костенюк, Тетяна Косинцева, Антуанета Стефанова з Болгарії та уродженка Львівщини Анна Музичук, яка представляє Словенію. Утім завдяки перемозі над Валентиною Гуніною з Росії та кращим додатковим показникам чемпіонський титул дістався саме нашій співвітчизниці, яка, до слова, два роки тому вже вигравала світову першість у цій номінації. Водночас у бліці Лагно стала лише дев’ятою, тоді як перемогу тут здобула Анна Музичук.

Регбі

Кубок європейських націй. Дивізіон ІВ. Заключний тур. Україна — Польща — 29:28, Чехія — Молдова — 37:19, Швеція — Німеччина — 20:45.

Підсумкове становище: Німеччина — 39, Молдова — 34, Україна — 24, Польща — 22, Швеція — 14, Чехія — 11.

Українець Сергій Лебідь виграв марафон серії ІААФ у Нагано. Дистанцію в 42 км 195 метрів він подолав за 2 год. 13 хв. 56 секунд. Цікаво, що це була лише третя за ліком участь нашого співвітчизника в забігу такої довжини. Нагадаємо, що раніше 34-річний представник Дніпропетровщини спеціалізувався на кросі, де здобув дев’ять титулів чемпіона Європи.

Футзал

Кубок України. Півфінали. «Енергія» (Львів) — «Лукас» (Кременчук) — 6:3, «Спортлідер+» (Хмельницький) — «Локомотив» (Харків) — 0:3. Фінал. «Енергія» — «Локомотив» — 2:2 (по пен. — 2:1).