11.02.2014

Футзал

Чемпіонат Європи (Бельгія). Півфінали. Португалія — Італія — 3:4, Росія — Іспанія — 4:3 (дод. час).

За третє місце. Португалія — Іспанія — 4:8.

Фінал. Італія — Росія — 3:1 (Габріель Ліма, 7; Муріло, 14; Гіассон, 19 — Едер Ліма, 10).

Кращий бомбардир: Едер Ліма (Росія) — 8.

Міні–футбольна збірна Італії, підсилена натуралізованими бразильцями (на їх рахунку — всі голи у фіналі), здобула континентальне «золото» вдруге в історії. Команда України, яка вибула на стадії чвертьфіналу, посіла підсумкове п’яте місце.

Бокс

»Українські отамани» зазнали першої поразки у поточному сезоні WSB, сенсаційно поступившись у Буенос–Айресі аутсайдерам, «Аргентинським кондорам», — 2:3.

У першому протистоянні між Вадимом Кудряковим та Леандро Бланком (категорія до 49 кг) суперник нашого боксера через розсічення не зміг продовжувати бій, однак перемогу за очками було віддано аргентинцеві. Наступні два поєдинки теж залишилися за господарями: Арам Авагян (56 кг) та Евалдас Петраускас (64 кг) поступилися, відповідно, Альберто Меліану й Карлосу Аквіньйо з рахунком 0:3. Суперник Дмитра Митрофанова Карлос Осан не пройшов офіційне зважування в категорії до 75 кг, тому «отаман» отримав технічну перемогу. На завершення Сергій Корнєєв побив Факундо Соліса — 3:0.

Група А. Україна — Аргентина — 2:3, Німеччина — Італія — 2:3, США — Алжир — 4:1.

Турнірне становище: Італія — 17 (7 матчів), Україна — 16 (6), США — 8 (7), Німеччина — 7 (5), Аргентина — 5 (8), Алжир — 4 (7).

Група В: Мексика — Казах­стан — 2:3, Азербайджан — Польща — 5:0, Росія — Куба — 12 лютого.

Турнірне становище: Куба — 21 (7), Казахстан — 19 (8), Азербай­джан — 14 (8), Росія — 13 (7), Мексика — 6 (8), Польща — 1 (8).

Гандбол

Ліга чемпіонів. Група А. 8–й тур. «Кроація» (Хорватія) — «Мотор» (Україна) — 33:27 (16:16; Хорват (8) — Онуфрієнко (7)), «Рейн–Некар» (Німеччина) — «Веспрем» (Угорщина) — 25:25, «Санкт–Петербург» (Росія) — «Цельє» (Словенія) — 29:29.

Турнірне становище: «Веспрем» — 15, «Рейн–Некар» — 12, «Цельє», «Мотор» — 7, «Кроація» — 6, «Санкт–Петербург» — 1.

* * *

Українська суперліга. «Динамо–Полтава» — «ЗТР» — 20:43.

Волейбол

Чоловіки. Суперліга. 11–й тур. ВНАУ — «Барком» — 3:2, 0:3; «Хімпром» — «Кримсода» — 3:1, 2:3; «Буревісник–ШВСМ» — «Фаворит» — 3:2, 2:3; «Дніпро» — «Локо–Експрес» — 3:2, 2:3.

Турнірне становище: «Фаворит» — 53, «Хімпром» — 46, «Буревісник» — 39, ВНАУ — 38 (20), «Кримсода» — 36, «Локо–Експрес» — 23, «Барком» — 17, «Дніпро» — 6 (20).

* * *

Чемпіонат Росії. 10–й тур. «Локомотив» (Х) — «Кузбас» — 3:0 (25:22, 25:19, 25:21).

* * *

Жінки. Суперліга. 11–й тур. «Керкінітида» — «Регіна–МЕГУ–ОШВСМ» — 3:0, 3:0; «Орбіта–ЗТМК–ЗНУ» — «Континіум–Волинь–Університет» — 1:3, 3:0; «Галичанка–ТНЕУ–Укрінбанк» — «Кряж–Медуніверситет» — 3:0, 3:2.

Турнірне становище: «Хімік» — 60 (20), «Сіверськодончанка» — 45 (20), «Орбіта» — 43, «Галичанка» — 33, «Керкінітида» — 31, «Волинь» — 28, «Кряж» — 17, «Регіна» — –1.

Чемпіонат України. «Білий барс» — «Генерали» — 17:1 (Міхейонок — 4), «Леви» — «Компаньйон» — 0:2.

Становище команд: «Білий барс» — 49 (22), «Компаньйон» — 48 (20), «Сокіл» — 21 (18), «Генерали» — 19 (20), «Леви» — 13 (20).

Фехтування

Через тиждень після перемоги на етапі Гран–прі в Орлеані українська шаблістка Ольга Харлан здобула «золото» і в Дакарі. У столиці Сенегалу наша прима у півфіналі перемогла італійку Іларію Б’янко — 15:11, а у фіналі — француженку Шарлот Лембах — 15:13.

На етапі Кубка світу серед шпажисток у Лейпцигу Яна Шемякіна посіла друге місце. У фінальній сутичці львів’янка програла Віолетті Колобовій із Росії.

Дзюдо

Георгій Зантарая став срібним призером турніру серії «Великого шолома» в Парижі. У ваговій категорії до 66 кг киянин виграв свою підгрупу, після чого у півфіналі здолав Лоїка Корваля з Франції, а у вирішальній сутичці поступився росіянину Михайлу Пуляєву.

Щодо інших українців, то Геворг Геворгян (60 кг) і Марина Черняк (48 кг) програли у перших же зустрічах, Шушана Гевондян (57 кг) — у другій, а Сергій Дребот (73 кг) у півфіналі своєї підгрупи поступився представникові Кореї, який у підсумку здобув «золото».

Бадмінтон

На чемпіонаті України в Дніпропетровську в чоловічій одиночній категорії весь п’єдестал пошани окупували харківські бадмінтоністи, причому «золото» вшосте здобув Дмитро Завадський. У парі чемпіонами стали Валерій Атращенков («срібний» одиночник) і Геннадій Натаров. Перше місце серед жінок посіла Марія Улітіна. У змішаній парній категорії перемогли Атращенков та Єлизавета Жарка. У жіночій парі Жарка тріумфувала разом із Наталією Войцех.

Художня гімнастика

У Києві відбувся перший під час Майдану великий спортивний захід — відкритий міжнародний турнір «Імперія юних талантів» — напевно, наймасовіше змагання з художньої гімнастики в Європі. Кількість учасниць — 401, таке в Україні відбулося вперше. Київський спорткомплекс «Меридіан» ледве вмістив представниць 57 команд із 34 міст чотирьох країн Європи — Польщі, України, Росії та Естонії (вікові категорії — 1999—2009 р.н.).