04.02.2014

Учора ввечері в Барселоні відбулося жеребкування фінального турніру чемпіонату світу, який стартує в Іспанії 30 серпня. Збірна України потрапила до четвертого кошика. Підопічні Майка Фрателло — другі з кінця за рейтингом серед фіналістів. Менше залікових балів, ніж у «синьо–жовтих», — лише в Єгипту.

Кошик 1: Аргентина, Литва, Іспанія, США.

Кошик 2: Ангола, Єгипет, Сенегал, Фінляндія.

Кошик3: Іран, Корея, Філіппіни, Н. Зеландія.

Кошик4: Хорватія, Сербія, Словенія, Україна.

Кошик5: Бразилія, Домініканська Респ., Мексика, Пуерто–Рико.

Кошик6: Австралія, Франція, Греція, Туреччина.

* * *

Суперліга. «Будівельник» — «Одеса» — 84:59, «Київ» — «Хімік» — 62:68.

Анульовано результати матчів «Дніпро–Азот» — «Політехніка–Галичина», «Черкаські мавпи» — «Одеса», «Донецьк» — «Говерла». Дніпродзержинцям, одеситам та івано–франківцям зараховано технічні поразки з огляду на те, що ці команди у встановлений термін на сплатили заявочний внесок.

* * *

Єдина ліга ВТБ. «Донецьк» — «Туров» — 67:86, «Астана» — «Азовмаш» — 95:80.

* * *

НБА. «Фінікс» — «Шарлотт» — 105:95 (Лень «Ф» — 2 очки і 3 підбирання за 18:55, Кравцов «Ф» — 2 очки і 3 підбирання за 3 хв.), «Індіана» — «Фінікс» — 94:102 (Лень — 0 очок і 5 підбирань за 14:22; Кравцов — не грав).

«Фінікс санз» піднялися на шосте місце Західної конференції.

Фехтування

Ольга Харлан стала переможницею першого в сезоні Гран–прі з фехтування на шаблях, що відбувся в Орлеані (Франція). У півфіналі українка з рахунком 15:7 перемогла Катерину Дяченко з Росії, а у фіналі з аналогічним рахунком здолала олімпійську чемпіонку Лондона–2012 кореянку Кім Джи Йон.

Гандбол

Жінки. Кубок виклику. 1/8 фіналу. «Дніпрянка» (Херсон) — «Галичанка» (Львів) — 17:24 (перший матч — 20:27).

Волейбол

Чоловіки. Суперліга. 10–й тур. «Кримсода» — «Буревісник–ШВСМ» — 3:2, 1:3; «Барком» — «Хімпром» — 0:3, 0:3; «Локо–Експрес» — «Фаворит» — 0:3, 0:3.

Турнірне становище після 20 матчів: «Фаворит» — 50, «Хім­пром» — 45, ВНАУ — 36 (18), «Буревісник» — 36, «Кримсода» — 34, «Локо–Експрес» — 20, «Барком» — 10, «Дніпро» — 3 (18).

* * *

Жінки. Суперліга. 10–й тур. «Хімік» — «Орбіта» — 3:0, 3:0; «Регіна» — «Сіверськодончанка» — 0:3, 0:3; «Галичанка» — «Керкінітида» — 3:1, 3:1; «Кряж–Медуніверситет» — «Волинь» — 0:3, 3:1.

Турнірне становище: «Хімік» — 60, «Сіверськодончанка» — 45, «Орбіта» — 40, «Галичанка» — 28, «Керкінітида», «Волинь» — 25, «Кряж» — 16, «Регіна» — 1.

Біатлон

На чемпіонаті Європи в чеському Новому Месті, де збірна України виступає другим складом, наші дорослі стріляючі лижники досі залишаються без медалей. У гонці переслідування Віталій Кільчицький посів дев’яте місце — задалеко до п’єдесталу. Натомість українські юніори здобули вже чотири медалі. Минулих вихідних «сріблом» у персьюті відзначився Артем Тищенко, а Яна Бондар узяла «бронзу» в спринті.

На міжнародному турнірі «Російська зима» під дахом у Москві українці здобули дві медалі. Андрій Проценко у стрибках у висоту показав другий результат, стрибнувши на 2,28 м (переміг росіянин Ухов — 2,36). У забігу на 800 м Наталія Лупу також узяла «срібло» (2:01,33), поступившись білорусці Арзамасовій.

Хокей з м’ячем

Чемпіонат світу (Іркутськ). Чвертьфінали. Норвегія — Фінляндія — 2:9, США — Казахстан — 3:11, Швеція — Білорусь — 33:5, Росія — Канада — 22:1.

Півфінали. Швеція — Казахстан — 4:3, Фінляндія — Росія — 1:3.

За третє місце. Казахстан — Фінляндія — 5:3.

Фінал. Росія — Швеція — 3:2 (шведи не забили два пенальті).

У турнірі В для дев’яти слабших за рейтингом команд Україна в групі програла японцям — 1:2, монголам — 2:7, виграла в Сомалі — 13:0 та Німеччини — 8:3. У «плей–оф» «синьо–жовті» поступилися естонцям — 1:5, німцям — 4:5 і знову відігралися на Сомалі — 13:1. Відтак українці посіли восьме місце, випередивши тільки екзотичну команду з Африки, складену з біженців. Зате тренує сомалійців знаменитий швед Пер Фоссхауг.