МВФ притримав кошти,

МВФ притримав кошти,

Місія Міжнародного валютного фонду, яка працювала в Україні з 19 липня по 3 серпня, дійшла висновку, що український уряд не дотримується зобов'язань за програмою «упереджувальний «стенд-бай». Представництво МВФ в Україні заявляє: «Завершити перегляд програми в рамках угоди «стенд-бай» не виявилося можливим внаслідок відхилень у запровадженні фіскальної політики, структурних заходів у податково-бюджетному та банківському секторі, а також накопичення нових прострочених заборгованостей з відшкодування ПДВ». Зокрема, місія МВФ заявляє про те, що ухвалені в середині червня зміни до бюджету-2004 збільшили його дефіцит до 2,75 відсотка ВВП проти цільового показника за програмою, встановленого на рівні 1,75 відсотка. (Нагадаємо, 17 червня Верховна Рада ухвалила запропоновані урядом зміни до бюджету-2004, якими, зокрема, збільшила доходи бюджету на 4,5 млрд. грн. — до 65,2 млрд., видатки — на 7,9 млрд. грн. — до 72,2 млрд., дефіцит бюджету на 4 млрд. грн. — до 7,4 млрд.).

Вантажте вугілля бочками,

Вантажте вугілля бочками,

Якщо подивитися на пропагандистську активність луганських можновладців, усі вони горою (чи, зважаючи на специфіку регіону, — териконами) стоять за нинішнього Прем'єра. А крім того, вони аж до грубого порушення законодавства рекламують батьківську турботу Віктора Федоровича про Луганщину і, насамперед про її вугільну промисловість. Особливе захоплення у них начебто викликають підсумки наради у вугільній «столиці» краю — Ровеньках (тут працює найуспішніше об'єднання «Ровенькиантрацит»). Але поїхав «єдиний» та «найуспішніший», а по його слідах з'явилася знімальна група державного обласного телебачення. І що вона там побачила?

Альянс з енергією

Альянс з енергією

Наприкінці липня Президент Леонід Кучма вкотре скористався правом вето і повернув на доопрацювання Закон «Про комбіноване виробництво теплової й електричної енергії (когенерацію) і використання скидного енергопотенціалу». Таким поворотом подій, безумовно, будуть дуже розчаровані численні прихильники когенерації. Тим паче що цього закону вже не один рік очікують як споживачі, так і виробники. Він урегульовує відносини між державою, виробниками електроенергії, які використовують когенераційні технології й скидний енергетичний потенціал, та енергопостачальними компаніями. Той, хто знає, яким порятунком когенерація стане для людей із «глибинки», а також для енергоємних виробництв, ні на хвилину не сумнівається, що з прийняттям цього законодавчого акта не можна зволікати. Не дарма ж за нього проголосували 385 депутатів при необхідних 226.

Навiщо заможному кредити

Навiщо заможному кредити

Днями Україна розмістила свої п'ятирічні єврооблігації на суму 500 млн. доларів із плаваючою ставкою доходності, що дорівнює шестимісячному LIBOR +3,375 відсотка річних (на сьогодні LIBOR становить 1,986 відсотка). Днем раніше Міжнародне рейтингове агентство Fitch присвоїло рейтинг «В+» (прогноз стабільний) майбутньому випуску українських єврооблігацій.

Блокування новим блокам не завада?

Блокування новим блокам не завада?

Сьогодні на атомних станціях України в роботі 10 із 13 енергоблоків. Планові ремонти тривають на Запорізькій та Південноукраїнській АЕС. Незабаром до працюючих блоків приєднаються два побудованих — на Хмельницькій та Рівненській станціях. Тепер, коли українська сторона заявила, що блоки «на підході», європейські партнери знайшли кошти на кредит для забезпечення безпеки роботи блоків. Європейський банк реконструкції і розвитку та організація «Євроатом» виділили Україні кредит в обсязі 125 мільйонів доларів на модернізацію та підвищення безпеки другого енергоблока Хмельницкої та четвертого — Рівненської АЕС (ХАЕС-2 та РАЕС-4). На цих станціях побували інспектори МАГАТЕ. Зауважень щодо ядерного палива, документації чи персоналу в них не було.

Всі статті рубрики