08.10.2013

Стрільба з лука

На чемпіонаті світу, який позавчора завершився в Туреччині, українські лучники залишилися без нагород. Після невдалого виступу в індивідуальній сесії розчарування чекало наших співвітчизників і в командних змаганнях. Зрештою, найкращим результатом наших «робін гудів» стало шосте місце чоловічого тріо (Івашко, Рубан, Мокринський), тоді як жіноча трійка (Коваль, Павлова, Січенікова) посіла дев’яту позицію.

Турнір ATP в Токіо (призовий фонд — 1,297 млн.). Чвертьфінал. Дель Потро (Аргентина, 1) — Долгополов (Україна) — 4:6, 6:4, 6:2. Фінал. Дель Потро — Раонич (Канада, 3) — 7:6, 7:5.

«Челленджер» у Монсі (106,5 тис. євро). Другий раунд. Унгуру (Румунія) — Стаховський (Україна) — 6:4, 2:6, 6:4.

«Челленджер» у Сакраменто (100 тис. євро). Пари. Чвертьфінал. Молчанов/Болл (Україна/Австралія) — Джонсон/Смичек (США) — 2:6, 7:6, 10:3. Півфінал. Дженкінс/Йонг (США) — Молчанов/Болл (Україна/Австралія) — 7:6, 6:4.

* * *

Турнір WTA в Пекіні (5,185 млн. дол.). Фінал. С. Уїльямс (США, 1) — Янкович (Сербія, 8) — 6:2, 6:2 (десятий титул Серени в сезоні).

Турнір WTA в Лінці (235 тис. дол.). Перший раунд кваліфікації. Заневська (Україна) — Дабровськи (Канада) — 6:3, 7:5; Савчук (Україна) — Плішкова (Чехія) — 6:2, 1:6, 2:6. Другий раунд кваліфікації. Заневська — Первак (Росія) — 6:1, 5:7, 6:4. Фінал кваліфікації. Заневська — Плішкова — 0:6, 1:6.

Турнір ITF у Будапешті (25 тис. дол.). Пари. Фінал. Бащинськи/Кнолль (Швейцарія) — Капшай/Яні (Україна/Угорщина, 1) — 7:6, 6:2.

* * *

У світовому рейтингу ATP сталася важлива перестановка: першою ракеткою світу знову став іспанець Рафаель Надаль (11160 очок), який змістив на другу позицію серба Новака Джоковича (11120). Далі — Маррей, Феррер, Дель Потро (+2), Бердих (–1), Федерер (–1). Українець Олександр Долгополов піднявся на п’ять сходинок і став 34–ю ракеткою світу, Сергій Стаховський втратив два пункти й опустився на 96–й рядок.

У жінок у рейтингу WTA нагорі без змін: С. Уїльямс, Азаренко, Шарапова, А. Радванська, Лі На. Українка Еліна Світоліна, втративши два щаблі, опустилася на 44–те місце. Леся Цуренко піднялася з 71–го рядка на 69–й.

Регбі

Вирішальний матч чемпіонату України з регбі–15 між харківським «Олімпом» та одеським «Кредо–1963» перенесено на невизначений термін. Напередодні гри, що мала відбутися 6 жовтня, гравці та тренерський штаб харківського клубу отруїлися. Перший матч фіналу в Одесі тижнем раніше закінчився внічию — 18:18.

Дзюдо

Українські дзюдоїсти здобули дві медалі на етапі Гран–прі в Ташкенті. На другу сходинку п’єдесталу піднявся Геворг Геворгян у ваговій категорії до 60 кг, а на третю — Дмитро Лучин до 100 кг.

Самбо

В Одесі відбувся чемпіонат Європи з бойового самбо серед чоловіків, юнаків та юніорів. У турнірі взяли участь 210 спортсменів із 15 країн. Уперше в історії переможцем у командному заліку стала збірна України. На другій сходинці — росіяни, на третій — Азербайждан.

Шахи

Заключний, шостий, турнір серії Гран–прі ФІДЕ 2012/13 років, який проходив у Парижі, виграв італієць Фабіано Каруана. В 11 турах він набрав 7 очок — стільки ж, як і представник Ізраїлю Борис Гельфанд, але в молодого Каруани кращі додаткові показники. Українці Василь Іванчук та Руслан Пономарьов здобули по 5 пунктів і розділили сходинки з сьомої по десяту. В останніх двох турах вони по двічі зіграли внічию: Пономарьов — із китайцем Ван Хао й Гельфандом, Іванчук — із голландцем Гірі та росіянином Томашевським.