Там чудеса...

25.09.2013
Там чудеса...

До тигра — з любов’ю. (Юрія САПОЖНІКОВА)

На киян та гостей столиці знову чекають в Національному цирку України. Як завжди, кожен новий сезон презентує щось новеньке. Цього разу — це яскраве сплетіння східних мотивів перемішане із колоритним вибухом майстерності ілюзії.
За словами генерального директора, художнього керівника Національного цирку народної артистки України та СРСР Людмили Шевченко, новий цирковий сезон відкриє пролог–парад у стилі Cirque du Soleil. Уся представлена програма відповідає світовим стандартам циркового мистецтва: унікальні номери визнаних зірок, екзотичні тварини, танцювальні постановки, лазерне шоу та жива музика.

У гримерці з клоуном

За традицією, всі охочі ЗМІ в день прем’єри могли поспілкуватися з працівниками цирку та потрапити до всіх артистичних гримерок. Поблукали за лаштунками і журналісти «УМ», побачивши всіх тварин, які брали участь у шоу, мали змогу поспостерігати за різними приготуваннями самих артистів. Усі заклопотані, з ентузіазмом повторюють основні моменти та готуються до зустрічі із глядачем.

Насамперед «УМ» поспілкувалася з клоуном Олексієм Красних, який веселив народ протягом усієї вистави. Він дуже люб’язно зустрів нас у своїй гримерці. Показуючи усі цікавинки своєї професії, розповідав про свій нелегкий трудовий шлях.

«Звичайно, важко буває, ад­же, незважаючи на те, скільки я тут працюю, ще й досі хвилююсь перед кожним виходом. Намагаюсь догодити кожному глядачеві, від малого до старого. Часто доводиться імпровізувати, як же без того, нерiдко залучаю зал до своїх номерів, до кожного ж випадку сценарій не напишеш» — ділиться з «УМ» Олексій.

Леви схожi на собак

Уперше в Києві шоу «Магія й ілюзія» Єви Джулії Крісті. За словами директора цирку, на пострадянському просторі просто не існує аналогів цього ілюзійного атракціону, історія якого налічує вже 20 років. Іспанська ілюзіоністка разом зі своїми ексцентричними асистентами змушує артистів зникати під накидками просто на очах у глядачів, а білого лева і білого тигра — з’являтися нізвідки.

Сама ж дресирувальниця ду­же любить своїх тварин. «До кожного звіра потрібно ставитися по–різному. Леви, наприклад, дуже схожі характером на собак, тигри, навпаки, — на кішок, потрібно враховувати це при дресируванні. Але насамперед усі вони прагнуть ласки та любові. Я дуже люблю їх усіх. Я годувала з соски своїх «кошенят» майже з народження, і зараз вони нарівні з членами родини. Найголовніше перед виступом — це дати всім тваринам гарний заряд, я говорю з кожним, припрошую їх смачненьким, от і весь секрет» — розповідає Єва Джулія Крісті.

Кращі з кращих

Ще столичний цирк порадує глядачів оригінальним виступом володаря диплома кращого жонглера світу і золотого призера всесвітнього конкурсу Міжнародної асоціації жонглерів у США українця Артема Хоманька, а також номером «Східна фантазія» бронзових призерів 36–го Міжнародного фестивалю в Монте–Карло повітряних гімнастів Галини та Алахверди Ісрафілових. Крім того, свої повітряні трюки покажуть фіналісти 5–го сезону шоу «Україна має талант» артисти Анастасія Зоріна та Євген Абакумов.

Захоплюючим та веселим видався номер iз дресированими носухами Анжели Філіпової та Олега Тонкопія. Маленькі звірята танцювали, бігали на циліндрах і навіть стрибали через вогонь.

«Звичайно, такі милі звірята насправді не зовсім такі, як це здається, вони дуже хитрі та лінькуваті, але заради смачненького можуть виконувати те, що від них потрібно. Найпершу тваринку ми викупили у вуличних фотографів, які не змогли впоратися з хижаком. Коли серйозно вирішили їх дресирувати, купили ще двох сестричок. Хотілося чогось незвичного, і зараз це цілком вдалося. У цирку носухам створені умови, які майже відтворюють їх звичну сферу проживання, і нам здається, що вони задоволені», — розповідають «УМ» дресирувальники.

Як у казці

Звичайно, родзинкою спектаклю була театралізована вистава «Караван» за участі дресирувальника верблюдів Еріка Ісрафілова. Як у казці, були східні принц та принцеса, караван верблюдів, які виконували карколомні трюки, та прекрасний фiнал казки в цілому.

На презентацію програми були безкоштовно запрошені гості з дитячих будинків, профільних навчальних закладів та малозабезпечені родини міста Києва. Присутні із захватом намагалися вловити всі моменти незабутнього шоу.

Сама ж вистава стартувала 21 вересня і триватиме до 21 грудня. Шоу максимально наближене до світових: балет, лазерні ефекти, жива музика та світові зірки циркового мистецтва — усе це вже чекає на вас.

  • Пташку шкода!

    Про древню традицію випускати з кліток птахів на свято Благовіщеня, напевно, чули всі. А от мені все ж таки хотілося б розповісти про хлопця, який не тільки випускає птахів із кліток, а ще й попередньо лікує їх скалічені тіла та крила. Дмитру Максименку лише 21 рік, але своєю незвичайною волонтерською діяльністю він займається вже більше семи років. >>

  • Замість «будки» — євродім

    Двадцять років тому колишній киянці, яка довгий час мешкала y Європі, Тамарі Тарнавській вперше на теренах СНД вдалося зареєструвати Міжнародне товариства захисту тварин SOS. Тоді за кілька років силами організації було закрито міську «шкуродерню» та відкрито на її місці притулок для безпритульних тварин. Не без участі товариства в Україні з’явився Закон «Про захист тварин від жорстокого поводження». >>

  • Вепри на замовлення

    Ця історія встигла обрости стількома пікантними подробицями, що може претендувати на справжній детектив. Тут є все — і звалені в купу «жертви», і зацікавлені сторони, і навіть відкрите кримінальне провадження. >>

  • Смугастий рейс

    За ті півтора року, поки триває воєнне протистояння на сході нашої країни, меценат із Генічеського району Олексій Гетта прихистив у своєму сафарі-парку більше ста п’ятдесяти тварин із цирків та приватних зоопарків. Леви, ведмеді та інші тварини, як і люди, стали біженцями із зони АТО на сході України. >>

  • Волохатий «тренажер»

    Зоозахисники Львівщини б’ють на сполох. Вони вже не перший рік намагаються визволити двох бурих ведмедів, які живуть у собачому розпліднику і яких використовують як живі «тренажери» для нацьковування мисливських собак. «Три роки тому до нас звернулися мешканці села Брониця Дрогобицького району. Власне там, неподалік, і розташований розплідник лайок «Енейко», — розповідає представник Асоціації зоозахисних організацій України Марія Трунова. >>

  • Святе місце — порожнє?

    Скандально відомий директор Київського зоопарку Євген Кирилюк написав заяву про звільнення. Про це на своїй сторінці у «Фейсбуці» повідомив радник голови КМДА Дмитро Білоцерковець. Щоправда, у прес-службі Київського зоопарку, куди «УМ» звернулася по офіційний коментар, цю інформацію не підтвердили і не спростували, порадивши надіслати інформаційний запит на ім’я начебто вже звільненого директора. >>