21.05.2013

Настільний теніс

На першості Європи в Парижі найвищим показником українців став вихід до 1/8 фіналу Тетяни Біленко, яка перед тим обіграла Хіроко Фудзі з Японії — 4:2. Тетяна завершила боротьбу поразкою від сінгапурки Фен Тяньвей — 2:4. Маргарита Песоцька в 1/16 поступилася китаянці Чень Мен — 0:4. У жіночому парному розряді Гапонова/Біленко програли в 1/16.

Турнір ATP «Мастерз» у Римі (призові — 3,204 млн. євро). Фінал. Надаль (Іспанія, 5) — Федерер (Швейцарія, 2) — 6:1, 6:3.

Перша ракетка світу — серб Новак Джокович — на цьому турнірі вибув у чвертьфіналі (поразка чеху Бердиху), а перед тим у третьому раунді обіграв нашого Олександра Долгополова — 6:1, 6:4.

Фінал жіночого розряду: С. Уїльямс (США, 1) — Азаренко (Білорусь, 3) — 6:1, 6:3.

* * *

Турнір АТР в Ніцці (467 тис. євро). Кваліфікація. Стаховський (Україна, 4) — Стараче (Італія) — 6:3, 6:7, 7:6.

Турнір ATP у Дюссельдорфі (410 тис. євро). Перший раунд кваліфікації. Марченко (Україна, 6) — Голдінг (В. Британія) — 4:6, 6:2, 7:6. Другий раунд кваліфікації. Гем (Бразилія) — Марченко — 5:7, 6:3, 6:4.

«Челленджер» у Самарканді (50 тис. дол.). Півфінал. Недовєсов (Україна, 3) — Дустов (Узбекистан, 7) — 7:6, 6:3. Фінал. Габашвілі (Росія, 2) — Недовєсов — 6:3, 6:4. Пари. Фінал. Недовєсов/Дустов — Албот/Керр (Молдова/Австралія, 2) — 6:1, 7:6.

Після цих здобутків кримчанин Олександр Недовєсов піднявся на рекордне для себе 162–ге місце рейтингу АТР (+16). Долгополов — 24–й, Стаховський — 100–й, Марченко — 120–й.

* * *

Турнір WTA в Брюсселі (690 тис. дол.). Перший раунд кваліфікації. Надія Кіченок (Україна) — Лучич–Бароні (Хорватія, 2) — 7:5, 6:3. Вандевеге (США, 4) — Людмила Кіченок (Україна) — 6:3, 6:2. Другий раунд кваліфікації. Н. Кіченок — Шуай Чжан (Китай) — 3:6, 6:3, 1:6.

Турнір WTA у Страсбурзі (235 тис. дол.). Кваліфікація. Бейгельзімер (Україна, 7) — Мунтян (Франція) — 6:1, 6:1; Бейгельзімер — Ремондіна (Італія) — 6:1, 6:2.

Українська чоловіча суперліга. «Плей–оф» (серії до 4 перемог). Фінал. «Будівельник» — «Азовмаш» — 73:77 (Ділейні (17) — Драгічевич (21 + 10 підб.); серія — 1:1).

За третє місце. «Політехніка» — «Ферро–ЗНТУ — 73:94, 67:87 (Васильєвич (17) — Калпеппер (26); серія — 0:4).

Запоріжани вибороли «бронзу» втретє за останні чотири сезони. Один із найкращих важких форвардів суперліги Річард Гуїнн після цього оперативно уклав контракт із грецьким грандом — «Панатінаїкосом». Виступаючи за «Ферро», американець був найкращим «далекобійником» ЧУ, забивши за чотири сезони 327 триочкових.

* * *

Головним тренером «Черкаських мавп» призначено Володимира Холопова.

* * *

НБА. «Плей–оф» (серії до 4 перемог). 1/4 фіналу. «Нью–Йорк» — «Індіана» — 85:75, «Індіана» — «Нью–Йорк» — 106:99 (серія — 4:2), «Голден Стейт» — «Сан–Антоніо» — 82:94 (2:4). Півфінал. «Сан–Антоніо» — «Мемфіс» — 105:83 (1:0).

* * *

На міжнародному турнірі в Польщі, що передує Євробаскету–2013, жіноча збірна України програла господаркам (83:87 2ОТ), обіграла білорусок (59:57) та зазнала ще однієї поразки, від команди Литви, 61:71.

Гандбол

Чоловіча суперліга. «Плей–оф». Півфінали. «Мотор» — «Портовик» — 32:29 (перша гра — 28:25), «ЗТР» — «Динамо–Полтава» — 27:17 (30:24).

У фіналі зустрінуться дві запорізькі команди.

Футзал

Екстра–ліга. Підсумкове становище після 24 турів: «Локомотив» (Х) — 50, «Ураган» — 44, ЛугТК — 38, «Енергія» — 37, «Єнакієвець», «Кардинал» — 33, «Спорт­лідер+» — 4.

«Плей–оф». «Локомотив» — «Енергія» — 3:1, 4:0 (серія — 2:0), «Ураган» — ЛугТК — 6:1, 3:2 (2:0).

У Шанхаї на другому етапі «Діамантової ліги» двоє українців піднялися на п’єдестал. Стрибун у висоту Богдан Бондаренко повторив особистий рекорд і рекорд змагань (233 см), узявши «золото», як і на першому етапі. Ольга Саладуха здобула «срібло» в потрійному стрибку (14,43 м), програвши Катеріне Ібаргуен із Колумбії (14,69 м).

Фехтування

На етапі Кубка світу в Ріо–де–Жанейро жіноча збірна України з фехтування на шпагах (Анастасія Ільченко, Олена Кривицька, Надія Овсяник, Ксенія Пантелеєва й Анфіса Почкалова) здобула срібні нагороди, програвши тільки у фіналі команді Китаю — 36:45.

Стрільба з лука

На першому етапі Кубка світу в Шанхаї українці здобули одну медаль — срібну. У командних змаганнях Анастасія Павлова, Лідія Січеникова та Вікторія Коваль у фіналі поступилися збірній Тайваню — 193:213.

В індивідуальних змаганнях Віктор Рубан розділив дев’яте місце, програвши в 1/8 фіналу, а Павлова стала п’ятою, поступившись у чверть­фіналі.

Тріатлон

На етапі КС у Хуатулько (Мексика) українка Юлія Єлістратова показала третій результат (2:16.57), поступившись лише Памелі Олівейрі з Бразилії (2:16.10) і Лізі Пертерер із Австрії (2:16.48).

Бокс

«Регулярний» чемпіон світу WBA у суперважкій вазі Олександр Повєткін завершив бій із поляком Анджеєем Вавжиком перемогою технічним нокаутом у третьому раунді. Наступний двобій росіянин проведе орієнтовно у вересні проти суперчемпіона WBA Володимира Кличка.

Шахи

Олександр Моїсеєнко став переможцем чемпіонату Європи за швейцарською системою, який завершився у польській Легниці. На тлі досить скромного складу учасників український гросмейстер набрав 8 очок в 11 турах і випередив дев’ятьох (!) суперників лише за додатковими показниками. Друге та третє місце зайняли росіяни Євген Алексєєв і Євген Романов. Наш Антон Коробов — 11–й, Олександр Арещенко — 14–й, Павло Ельянов — 15–й, Мартин Кравців — 16–й, Сергій Федорчук — 22–й.

Тим часом на супертурнірі в Ставангері (Норвегія) переміг Сергій Карякін — колишній наш співвітчизник, який тепер представляє Росію. Друге місце поділили норвежець Карлсен та американець Накамура.