І четверті стануть першими: «Кременчук» удруге в своїй історії здобув титул чемпіона України
У спорті завжди є місце сюрпризам та сенсаціям. >>
Клас та авторитет найтитулованішої волейбольної команди, харківського «Локомотива», — факт беззаперечний. Перервати гегемонію «залізничників» в українській чоловічій суперлізі не вдається нікому. Виконавши поставлені завдання на двох міжнародних фронтах — у єврокубку та відритій першості Росії, підопічні Юрія Філіппова залишили внутрішній чемпіонат «на десерт». Нагадаємо, другий сезон поспіль «Локо» долучився до змагань в Україні лише на стадії «плей–оф». Цього разу у «золотій» серії волейболісти Харкова зіштовхнулися з неймовірним спротивом Красноперекопська.
«Скажу відверто, це був найтяжчий чемпіонат, який нам доводилося проходити», — відзначив наставник «Локомотива». Перший поєдинок, у Криму, завершився перемогою «Кримсоди», тож, аби захистити чемпіонський титул, «Локо» не мав права на помилку. І «залізничники» більше не помилялися. Спочатку команда Філіппова у трьох сетах виграла матч–відповідь, а потім за підтримки рідних стін тріумфувала й у «золотому сеті».
«Нам було непросто тримати концентрацію упродовж усіх партій. Тим паче в «золотому сеті», який певною мірою вважається «волейбольною лотереєю». Шанси тут 50 на 50», — сказав Володимир Татаринцев, найкращий гравець чемпіонату та капітан «Локомотива», що виграв уже 13–й чемпіонський титул.
За кількістю виграного «золота» суперліги жіночий южненський «Хімік» серйозно відстає від чоловіків–«залізничників», однак, почавши в 2009 році виступати в елітному дивізіоні, амбітний колектив з Одеського регіону днями здобув третє чемпіонство поспіль. Перевага команди Сергія Голотова над опонентками виявилася настільки відчутною, що чемпіонський титул вони вибороли ще за тур до завершення «фіналу чотирьох». Загалом, у ЧУ «Хімік» здобув 16 перемог поспіль, встановивши клубний рекорд.
За третє місце. «Фаворит» — «Буревісник–ШВСМ» — 3:2 (23:25, 25:18, 24:26, 25:15, 15:11; перша гра — 3:2; лубенці виграли першу в історії медаль ЧУ).
Жінки. Турнір за 1–4–те місця. Заключні тури. «Хімік» — «Сіверськодончанка» — 3:1, «Континіум–Волинь» — «Орбіта» — 0:3; «Сіверськодончанка» — «Орбіта» — 3:0, «Хімік» — «Волинь» — 3:0; «Волинь» — «Сіверськодончанка» — 3:1, «Орбіта» — «Хімік» — 0:3.
Підсумкове становище після 6 матчів: «Хімік» — 21, «Волинь» — 11, «Орбіта» — 8, «Сіверськодончанка» — 4 (після завершення регулярного чемпіонату команди отримали, залежно від місця, очкові бонуси — 3, 2,1 й 0 пунктів відповідно).
У спорті завжди є місце сюрпризам та сенсаціям. >>
Коли в 2024 році Еліна Світоліна взяла під свою персональну опіку жіночу збірну України в Кубку Біллі Джин Кінг, вона автоматично підвищила як статус команди, так і рівень очікувань, які покладатимуться на неї в цих змаганнях. >>
Коли кілька турів тому, зазнавши чергових очкових втрат, головний тренер «Шахтаря» Марино Пушич заявив про те, що в нинішньому сезоні в його команди шансів на чемпіонство вже немає >>
Великі можливості та потенціал вітчизняної художньої гімнастики добре відомий і не раз був підтверджений на олімпіадах. >>
У порівнянні з цьогорічним чемпіонатом Європи на головний турнір сезону — планетарний форум у Бостоні — Федерація фігурного катання України відрядила наполовину інший склад. >>
Повернення ігрового балансу після матчів збірних у клубах — непроста справа. >>