УЇК–ЕНД ФУТБОЛЬНОЇ ЄВРОПИ

23.04.2013

Англія

Аж сім хвилин додав арбітр Кевін Френд до матчу в Ліверпулі, і господарі таки вирвали нічию в «Челсі». Уругвайський нападник «червоних» Луїс Суарес точно пробив головою, закріпившись на чолі списку бомбардирів прем’єр–ліги. Але якби суддя був уважнішим, то латиноамериканець на 20 хвилин раніше мав би піти з поля з червоною карткою — після епізоду, коли Суарес, борючись із захисником Браніславом Івановичем у чужому штрафному майданчику, вкусив (!) того за руку.

Прем’єр–ліга. 34–й тур. «Ліверпуль» — «Челсі» — 2:2 (Старрідж, 52; Суарес, 90+7 — Оскар, 26; Азар, 57 (пен.)), «Тоттенхем» — «Манчестер Сіті» — 3:1 (Демпсі, 75; Дефо, 79; Бейл, 82 — Насрі, 5), «Вест Хем» — «Уїган» — 2:0, «Вест Бромвіч» — «Ньюкасл» — 1:1, «Суонсі» — «Саутгемптон» — 0:0, «Сандерленд» — «Евертон» — 1:0 (Сесеньон, 45), «КПР» — «Сток Сіті» — 0:2, «Норвіч» — «Редінг» — 2:1, «Фулхем» — «Арсенал» — 0:1 (Мертезакер, 43; вилучення: Сідуелл, 12 — Жиру, 90).

Лідери: «МЮ» — 81 (33 матчі), «Ман. Сіті» — 68 (33), «Арсенал» — 63, «Челсі» — 62 (33), «Тоттенхем» — 61 (33), «Евертон» — 56, «Ліверпуль» — 51, «Вест Бромвіч» — 45 (33).

Бомбардири: Суарес — 23, ван Персі («МЮ») — 21, Бейл («Тоттенхем») — 18.

Іспанія

Ліонель Мессі знову пропустив матч у першості Іспанії — лікарі підводять його до сьогоднішнього поєдинку Ліги чемпіонів проти «Баварії» в Мюнхені. «Барселона» без свого лідера заледве подужала другу команду Валенсії. При цьому арбітр Альберто Ундіано Мальєнко призначив сумнівний пенальті у ворота гостей та скасував на 47–й хвилині гол Роберта Аквафрески, зафіксувавши у форварда «Леванте» неіснуючий офсайд.

До речі, Давід Вілья 11–метровий не забив — м’яч парирував голкіпер Кейлор Навас. Вілью, а також чилійця Алексіса Санчеса, швидше за все, продадуть по завершенні цього сезону. Зате залишається в «Барсі» Ерік Абідаль. Темношкірий француз повернувся у стрій після лікування раку та пересадки печінки. І якщо у двох попередніх турах 33–річний захисник виходив на заміну, то тепер відіграв повний матч. «Ми задоволені його формою, — сказав помічник головного тренера Жорді Роура. — Він — один із кандидатів на місце в центрі оборони і на матч із «Баварією».

Прімера. 32–й тур. «Севілья» — «Атлетико» — 0:1 (Фалькао, 76), «Осасуна» — «Реал сосьєдад» — 0:0, «Депортиво» — «Атлетик» — 1:1, «Хетафе» — «Еспаньйол» — 0:2, «Валенсія» — «Малага» — 5:1 (Парехо, 25; Сольдадо, 28, 30 (пен.); Каналес, 31; Банега, 56 — Баптіста, 45), «Барселона» — «Леванте» — 1:0 (Фабрегас, 84), «Реал» — «Бетіс» — 3:1 (Озіл, 45, 90+1; Бензема, 57 — Моліна, 73 (пен.)), «Гранада» — «Вальядолід» — 1:1, «Мальорка» — «Райо Вальєкано» — 1:1.

Лідери: «Барселона» — 84, «Реал» — 71, «Атлетико» — 68, «Реал сосьєдад» — 55, «Валенсія» — 53, «Малага» — 50, «Бетіс» — 48, «Райо Вальєкано» — 45, «Хетафе» — 44.

Бомбардири: Мессі — 43,

К. Роналдо — 31, Фалькао — 25.

Італія

У принциповому італійському дербі «Ювентус» ще раз довів, що недарма залишається беззаперечним лідером серії А. Підопічні Антоніо Конте здобули шосту перемогу поспіль, і знову «суху». Хто­зна, як склалася б доля «Мілана» в цьому поєдинку, якби на 15–й хвилині не отримав ушкодження його голкіпер Крістіан Абб’яті. А так — експресивний Марко Амелія, який замінив ветерана, без особливої потреби завалив біля своїх воріт Андреа Пірло. Тож пенальті на користь «Юве» був чистий.

Серія А. 33–й тур. «Ювентус» — «Мілан» — 1:0 (Відаль, 57 (пен.)), «Сієна» — «К’єво» — 0:1, «Рома» — «Пескара» — 1:1, «Наполі» — «Кальярі» — 3:2 (Асторі, 48 (у свої ворота); Кавані, 64; Інсіньє, 90+3 — Ібарбо, 18; Сау, 72), «Фіорентина» — «Торино» — 4:3 (Куадрадо, 8; Аквілані, 16; Ляїч, 33; Ромуло, 86 — Баррето, 45; Сантана, 56; Черчі, 77; вилучення: Дарміан, 90+1 («Т»)), «Катанія» — «Палермо» — 1:1, «Болонья» — «Сампдорія» — 1:1, «Інтер» — «Парма» — 1:0 (Роккі, 82), «Удінезе» — «Лаціо» — 1:0 (), «Дженоа» — «Аталанта» — 1:1.

Лідери: «Ювентус» — 77, «Наполі» — 66, «Мілан» — 59, «Фіорентина» — 58, «Інтер» — 53, «Рома» — 52, «Удінезе», «Лаціо» — 51, «Катанія» — 48.

Бомбардири: Кавані — 23, Ді Натале («Удінезе») — 18.

Німеччина

Уперше за тривалий час в одному турі на поле виходили обидва українські легіонери бундесліги. Анатолій Тимощук відіграв повний матч за «Баварію» і взяв безпосередню участь в одній із голевих комбінацій. А Андрій Воронін у «Фортуні» замінив Роберта Теше на 74–й хвилині.

Бундесліга. 30–й тур. «Нюрнберг» — «Гройтер Фюрт» — 0:1, «Штутгарт» — «Фрайбург» — 2:1, «Вердер» — «Вольсбург» — 0:3, «Байєр» — «Хоффенхайм» — 5:0 (Кісслінг, 16, 65; Шюррле, 32, 69; Райнарц, 79; вилучення: Полянський, 23 («Х»)), «Айнтрахт» — «Шальке» — 1:0 (Русс, 41), «Гамбург» — «Фортуна» — 2:1 (Ван дер Ваарт, 14, 20 — Шахін, 34), «Ганновер» — «Баварія» — 1:6 (Гоффманн, 85 — Штіндль, 16 (у свої ворота); Рібері, 23; Гомес, 40, 62; Пісарро, 71, 86), «Боруссія» (Д) — «Майнц» — 2:0 (Ройс, 1; Левандовський, 87), «Боруссія» (М) — «Аугсбург» — 1:0.

Лідери: «Баварія» — 81, «Боруссія» (Д) — 61, «Байєр» — 53, «Шальке» — 46, «Фрайбург», «Айнтрахт» — 45, «Боруссія» (М), «Гамбург» — 44, «Майнц», «Штутгарт» — 39.

Бомбардири: Левандовський — 22, Кісслінг — 20.

Франція

«Сент–Етьєн» здобув Кубок ліги завдяки голу бразильця Брандао, колишного донецького «гірника».

Кубок ліги. Фінал. «Сент–Етьєн» — «Ренн» — 1:0 (Брандао, 83).

Ліга 1. 33–й тур. «ПСЖ» — «Ніцца» — 3:0 (Менез, 10; Ібрагімович, 65 (пен.); Шантом, 88; вилучення: Оспіна, 63 («Н»)), «Тулуза» — «Лор’ян» — 0:1, «Реймс» — «Валансьєн» — 0:1, «Сошо» — «Бордо» — 2:2, «Нансі» — «Евіан» — 3:1, «Бастія» — «Лілль» — 1:2, «Марсель» — «Брест» — 1:0 (Шейру, 45), «Монпельє» — «Ліон» — 1:2 (Бельханда, 41 — Л. Лопес, 29; Греньє, 90+2).

Лідери: «ПСЖ» — 70, «Марсель» — 61, «Ліон» — 59, «Лілль» — 56, «Сент–Етьєн» — 54 (32), «Ніцца» — 54, «Лор’ян» — 50, «Монпельє» — 48, «Бордо» — 47.

Бомбардир: Ібрагімович — 27.

Росія

67 740 глядачів зібралися в «Лужниках» на головне російське дербі й побачили два пенальті у ворота «Спартака». Перший 11–метровий — на 50–й хвилині у виконанні бразильського армійця Вагнера Лава — український воротар Андрій Дикань узяв намертво. А ось на 94–й хвилині наш співвітчизник був безсилим проти «пострілу» Алана Дзагоєва. Невдоволений рішенням арбітра Сергія Карасьова, Дикань кинув у нього м’яч і заробив за це жовту картку.

Щоправда, ЦСКА здобув таким чином лише очко і ще ближче підпустив до себе «Зеніт».

Прем’єр–ліга. 25–й тур. «Амкар» — «Рубін» — 1:1, «Мордовія» — «Волга» — 1:3, «Крилья совєтов» — «Аланія» — 2:1, «Кубань» — «Локомотив» — 0:0, ЦСКА — «Спартак» — 2:2 (Муса, 73; Дзагоєв, 90+4 (пен.) — Макгіді, 42; Арі, 46; вилучення: Каріока, 90+4), «Зеніт» — «Краснодар» — 1:0 (Данні, 90+3), «Анжі» — «Динамо» — 3:3 (Буссуфа, 39; Жирков, 50; Ето’О, 67 — Нобоа, 36; Гатагов, 73; Кураньї, 88; вилучення: Буссуфа, 48 («А»)).

Лідери: ЦСКА — 57, «Зеніт» — 53, «Анжі» — 47, «Спартак», «Рубін» — 41, «Динамо», «Кубань» — 40.

Бомбардир: Мовсісян («Спар­так») — 13.

Кубок. 1/4 фіналу. «Ростов» — «Терек» — 0:0 (пен. — 4:3).