Чорногорське «алаверди»

01.02.2013

Артур Дроздов (ліворуч) організував фінішний спурт «Будівельника» в Чорногорії. Фото з сайту БК «Будівельник».

Програвши минулого тижня в столичному Палаці спорту, здавалося, виграний матч «Будучності», «Будівельник» їхав до Чорногорії з однією метою — реваншуватися. «Ми повинні винести урок iз поразки в Києві. Мусимо зіграти жорстко, дисципліновано, але головне — розумно. І якщо ми зробимо правильні висновки, повернемося додому з перемогою», — налаштовував своїх підопічних на матч–відповідь керманич «Будки» Айнарс Багатскіс.

Проте після стартової чверті стало боязко й навіть сумно за підсумковий результат. Один з уболівальників коротко описав події першої десятихвилинки: «Без шансів для «Будівельника». І справді, відсутність під щитом основного центрового Михайла Анісімова, який травмувався на передматчевій розминці, перетворила захист київської команди на решето, через яке без проблем пробиралися баскетболісти «Будучності». Проте найбільше проблем створював «будівельникам» центровий господарів Цедомир Вітковац, який безроздільно царював під обома щитами.

Щоправда, впоратися з роллю удава й дотиснути опонента «Будучності» не вдалося. «Ми повністю контролювали гру впродовж 28 хвилин, але потім усе перекинулося з ніг на голову. Все через нашi помилки, промахи — ми потрапили до психологічної ями, а суперник скористався шансом», — відзначив після гри тренер чорногорців Деян Радоньїч.

Першим слабкість суперника відчув капітан киян Артур Дроздов. Завдяки його перехопленням, результативним передачам і, що головне, закинутим м’ячам «Будівельник» зміг перетворити безнадійні «–16» на оптимістичні «–5».

А «Будучность» лихоманило й далі. Господарі «мазали» із вигідних положень, у простих ситуаціях втрачали м’яч. «Кияни скористалися нашою гостинністю й виграли матч», — так пояснив останні хвилини протистояння наставник «Будучності».

Відтак «Будівельник» здобув третю перемогу в групі — тепер від чвертьфіналу Єврокубка його відділяє лише одна перемога.

Кубок Європи. Другий груповий раунд. 4–й тур. Група I. «Будучность» (Чорногорія) — «Будівельник» (Україна) — 75:77 (28:16, 21:21, 16:18, 10:22; Вітковац (18) — Лайонс (17), Дроздов (16)), «Тріумф» (Росія) — «Банвіт» (Туреччина) — 93:89.

Турнірне становище: «Будівельник» — 3 перемоги / 1 поразка, «Будучность», «Банвіт» — 2/2, «Тріумф» — 1/3.