Колишній Прем'єр — за нинішнього

Колишній Прем'єр — за нинішнього

Напередодні виборів утворилася ще одна коаліція двох раніше ймовірних кандидатів у президенти: учора свій союз скріпили на папері лідери Партії регіонів Віктор Янукович та Народно-демократичної партії Валерій Пустовойтенко. І хто вже тепер згадає, що ще якихось два місяці тому Валерій Павлович із парламентської трибуни висловлював своє «фе» недемократичним методам керівників парламентської більшості, ба більше — ледве що не погрожував усім своїм «двічі народним» «загоном» із неї вийти! Або історію з «єдиним кандидатом», коли вже через кілька днів після відомої «летючки» в Президента, де голови всіх «більшовицьких» фракцій нібито проголосували за визнання спільним претендентом Віктора Януковича, Пустовойтенко заявив: він, мовляв, руки не піднімав, і взагалі підсвідомо був проти (свідомо просто не наважився), і... Словом, НДП вважає, що партія має йти на вибори зі своїм кандидатом, і «як з'їзд вирішить», так Валерій Павлович і зробить.

Медведчук очолив ще один штаб,

Медведчук очолив ще один штаб,

Коли Олександра Омельченка вдруге обрали мером Києва, в Україні був популярним анекдот: «Що треба зробити, щоб Україна стала багатою? — Дочекатися, поки Київ розшириться до її меж». Аналогії з цим дотепом починають спадати на думку, коли дивишся на тверду впевненість, з якою кандидати від влади і їхні групи підтримки висловлюються про неминучість власної перемоги. Як зробити так, щоб електорально непривабливий і доволі непопулярний Віктор Янукович став Президентом? Треба до меж України розростити Мукачів.

До Ківалова на прощу

До Ківалова на прощу

Той факт, що один із кандидатів у президенти може необмежено користуватися інформаційним (про адміністративний узагалі не йдеться) ресурсом «в ранзі» Прем'єр-міністра, безперечно, не може не бентежити його суперників та незалежних — офіційних і неофіційних — спостерігачів за виборчим процесом. І пропозиція Комітету виборців на час президентської кампанії відправити всіх держслужбовців, які беруть у ній участь, у відпустку цілком логічна й виправдана. Бо як, скажімо, встигатиме керувати Нацбанком, а віднедавна ще й виборчим штабом Віктора Януковича Сергій Тигіпко, якщо впродовж чотирьох із гаком місяців у поті чола працюватиме на перемогу свого шефа. Вочевидь, не завадило б замислитися над цим питанням і Центральній виборчій комісії. Поки що, як заявив позавчора в ефірі «5-го каналу» голова ЦВК Сергій Ківалов, вони це питання не розглядали, оскільки від жодного з кандидатів у президенти не надходило відповідної заяви. Але якщо таке звернення Ківалову пришлють, він обов'язково приділить цьому належну увагу (так принаймні пообіцяв).

Вдруге на мушці

Вдруге на мушці

Воістину, передвиборча кампанія почалася. Для наших колег з «Української правди» цей початок ознаменувався другим судовим позовом. Цього разу з ним до Господарського суду Києва звернулася донецька обласна організація «Союзу молоді регіонів України». Вона захищатиме честь і гідність у справі проти «УП».

«Як же воно все набридло!»

«Як же воно все набридло!»

Керівники обласних організацій семи опозиційних партій звернулися до народних депутатів України Володимира Бондаря, Бориса Загреви («Наша Україна»), Євгена Кирильчука (БЮТ) і Сергія Слабенка із зверненням, у якому, зокрема, повідомили: «З достовірних інформаційних джерел нам стало відомо про підготовку керівництвом обласної держадміністрації широкомасштабної каральної акції проти опозиційних сил Волині. В першу чергу будуть залякувати, шантажувати голів обласних, міських і районних партійних організацій та журналістів, які висвітлюють роботу опозиції. І цей процес уже розпочався. Зазначені дії розцінюємо як початок брудної, неправової виборчої кампанії зі сторони органів виконавчої влади. Виходячи з цього, просимо терміново звернутися у відповідні органи з метою запобігання цих ганебних злочинних намірів».

Забудьте про рівні можливості!

Забудьте про рівні можливості!

Перші виборчі кампанії показали справді багато чого. Крім політтехнологічних тонкощів та грубощів — і тверде небажання представників влади тримати слово вкупі з ділом. Пригадайте, як Леонід Кучма обіцяв американцям, представникам Ради Європи та інших впливових європейських інституцій рівні можливості для кандидатів у президенти на виборах. Згадайте запевняння в чесності від Прем'єра Віктора Януковича, нині єдиного кандидата від влади. «Усе має бути законно, насамперед законно», — проартикулював глава уряду навіть на врученні йому в ЦВК кандидатського посвідчення. І що ми маємо? Уже за кілька годин по цьому вся країна пересвідчилася в облудності таких обіцянок.

Всі статті рубрики