Школа імені Кучми

Школа імені Кучми

«Живого класика» — Леоніда Даниловича Кучму увічнять ще за життя: новий навчальний рік покличе дітлахів у школу його імені. Рiч у тiм, що школу в Міжнародному дитячому таборі «Артек» «придумав» нинішній Президент — він став ініціатором її будівництва, а також і реконструкції «Артеку», на території якого вона знайшла собі «прописку». Л.Д. також залучив до доброго діла гроші Придніпровської залізниці (будівництво обійшлося в 60 млн. гривень), повідомляє УНІАН.

Кучма хоче близькості без віз

Кучма хоче близькості без віз

Учорашній саміт Україна—ЄС у Гаазі, який тривав першу половину дня, залишив усіх учасників «при своїх». Не було, як і передбачала «УМ», підписано Плану дій (і цьому великою мірою посприяла українська позиція, адже зовнішньополітичне відомство нашої держави наполягало на тому, аби документ носив більш поглиблений характер), не було надано статусу країни з ринковою економікою (безрезультатні переговори у Брюсселі минулого тижня перекреслили такі надії нанівець), не було визначено подальших дієвих кроків на шляху зближення України iз Союзом. Напевне, щонайбільше на стриманість учасників переговорів вплинули наступні кадрові зміни у керівництві й України, і ЄС — всі розуміють, що з відходом від влади Леоніда Кучми та голови Єврокомісії Романо Проді можуть змінитися настрої і коригуватися політичні напрями співробітництва. Природно, європейці, яких на вчорашній зустрічі представляли прем'єр-міністр Нідерландів Петер Балкененде, комісар з питань спільної зовнішньої політики та безпеки Хав'єр Солана та комісар із зовнішніх зносин Кріс Паттен, чекають результатів президентських виборів у нашій державі.

Ця труба з двома кінцями

Ця труба з двома кінцями

Учора Наглядова рада Укртранснафти погодилася транспортувати російську нафту. У прес-службі ТНК-ВР інформагенції УНІАН повідомили «радісну звістку»: компанія гарантує прокачування по «Одеса—Броди» 9 млн. тонн нафти на рік у реверсному режимі за принципом «Транспортуй або плати». Почати транспортування, кажуть у ТНК, можна буде вже наприкiнцi цього року. Тобто якщо контракт таки буде підписано (а Наглядова рада надала таке право правлінню Укртранснафти), то поставки нафти в Західну Європу навряд чи можливі, інакше доведеться, якщо «не транспортувати, то платити». Водночас в Укртранснафті УНІАНу повідомили, що «легка» каспійська нафта може йти по трубопроводу «Одеса—Броди»: «Ми маємо право відмовитися від поставок російської нафти і почати прокачування каспійської». Ще маємо право...

Трансляція з води

Трансляція з води

Сьогодні з Києва від'їжджає делегація представників Європейської мовної спілки, наглядової ради та експертів пісенного конкурсу «Євробачення-2005», яким невдовзі пообіцяли обрати місце проведення дійства. Для цього поважні гості впродовж трьох днів оглядали можливі сценічні майданчики, а їх поки що три — Міжнародний виставковий комплекс на Лівому березі Дніпра, Палац спорту і... пароплав. До речі, провести ювілейні «співи» на судні посеред Дніпра запропонував директор телевізійного департаменту Європейської мовної спілки Бйорн Еріксен. «Я переконую своїх колег, що таке рішення було б найграндіознішим і найкрасивішим телепроектом, тим більше що «Євробачення-2005» буде 50-м і Україна мусить не просто показати красиві виступи. Ваше завдання — здивувати весь світ. Це буде не концерт для 15 тисяч фанатів, котрі до вас приїдуть, а телепродукт, який дивитиметься 800-мільйонна глядацька аудиторія з 45 країн світу», — вважає Бйорн Еріксен.

«Пора говорити правду!»

«Пора говорити правду!»

«ПОРА припинити брехню з екрану!», «Журналістам ПОРА поважати себе!», «ПОРА бути чесними!», — ці та інші гасла на транспарантах учора важко було не помітити з вікон будівлі телецентру на вулиці Мельникова, який кияни між собою називають «Олівцем».

Подвиг Романа

Подвиг Романа

Ця трагедія сталася позавчора ввечері. Пожежа виникла на восьмому поверсі однієї з так званих «малосімейок» по вул. Маяковського, 59-А на Троєщині. За інформацією старшого інспектора Центру пропаганди Главку МінНС України в Києві Наталі Бистрої, черговий караул 13-ї пожежно-рятувальної частини прибув на місце за лічені хвилини, вогонь швидко приборкали. Та життю мешканців загрожувало сильне задимлення будівлі, тому людей довелося евакуювати.

Всі статті рубрики