Гасіть світло між шайбами!

24.10.2012

Після трьох виїзних поразок у Сибіру й Казахстані на шляху «Донбасу» трапився вельми зручний суперник, аби перервати смугу невдач. «Автомобіліст» з Єкатеринбурга — остання команда не тільки Східної конференції, а й найгірший за очковим доробком колектив регулярної першості загалом. Власне, не побільшало очок у аутсайдера й позавчора ввечері, коли уральці зіграли в Донецьку.

Попри те, що перед стартом сезону підопічні Юліуса Шуплера на «Кубку Донбасу» не змогли здолати «автомобілістів», поступившись їм у серії післяматчевих кидків, у рамках КХЛ донеччани взяли реванш — 4:2. Хоча гра давалася непросто.

«У першому періоді ми дали супернику закинути дві шайби. Зіграли невдало в обороні — маю на увазі нашу п’ятірку», — оцінив старт поєдинку «енхаелівець» Олексій Понікаровський.

За дві з половиною «веселі» хвилини в середині першого періоду суперники забили по два голи. При цьому «реального часу» спливло значно більше, адже на арені «Дружба» вимкнулася частина ламп, і освітлення довелося лагодити. Надалі українська команда мобілізувалася й надійно зіграла в захисті, більше жодного разу не дозволивши гостям пробити Еріка Ерсберга. Він, до слова, грав у новому шоломі з «донбасівською» емблемою. У другій 20–хвилинці господарі подвоїли свій початковий доробок, тим самим забезпечивши собі комфортну перевагу, яка дозволила команді Шуплера вперше в сезоні перемогти суперника зі Східної конференції.

«Ми розуміли, що «Автомобіліст» намагається докласти максимум зусиль, аби залишити останній рядок. Ми знали, що буде нелегко, але змогли їх перебороти в другому та третьому періодах. Тягар невдач висів над нами — кожен хотів добитися перемоги», — пояснив внутрішній стан команди Понікаровський, на рахунку якого тепер є дві шайби за «Донбас». Його асистентом наприкінці другого періоду виступив інший енхаелівець, Руслан Федотенко.

Слід відзначити, що «червоно–чорні» хоч і вразили ворота Євгена Лобанова чотири рази, проте надто багато голевих нагод залишилися не реалізованими. Статистика кидків у рамку — 49:32 на користь донеччан. Думається, у наступних поєдинках із лідерами Сходу — магнітогорським «Металургом» на чолі з Євгеном Малкіним та челябінським «Трактором» — у «Донбасу» таких широких можливостей не буде; дорожити слід кожною нагодою для взяття воріт.

НХЛ

Найближчими днями представники Національної хокейної ліги та профспілки гравців НХЛ почнуть черговий раунд перемовин у пошуках рішення задля припинення локауту. Нагадаємо, що остання пропозиція босів Ліги щодо рівного поділу прибутків — 50 на 50 — не знайшла підтримки в широкого кола хокеїстів. Перші особи НХЛ усе ще сподіваються підписати нову колективну угоду до 25 жовтня — дня, коли ще можливий старт повноцінного сезону.

КХЛ. «Донбас» — «Автомобіліст» — 4:2 (2:2, 2:0, 0:0; Недорост, 10 (09:55); Туппурайнен, 11; Дадонов, 28 (більш.); Понікаровський, 39 — Жмакін, 10 (09:06); Шпірко, 12), «Сєвєрсталь» — «Югра» — 4:3, «Витязь» — «Барис» — 3:2 Б, «Локомотив» — «Динамо» (М) — 0:3, «Атлант» — СКА — 2:3, «Динамо» (Мн) — «Авангард» — 3:2 Б, «Динамо» (Р) — «Металург» (Мг) — 2:5, «Амур» — «Салават Юлаєв» — 5:2.

Турнірне становище в Західній конференції: «Динамо» (М) — 42 (19 матчів), «Локомотив» — 34 (18), СКА — 40 (17), ЦСКА — 31 (18), «Сєвєрсталь» — 29 (18), «Торпедо» — 28 (17), «Слован» — 25 (17), «Лев» — 24 (18), «Атлант» — 24 (20), «Витязь» — 24 (19), «Динамо» (Мн) — 23 (18), «Донбас» — 22 (19), «Спартак» — 20 (19), «Динамо» (Р) — 17 (19).

Турнірне становище в Східній конференції: «Трактор» — 36 (17), «Сибір» — 34 (19), «Металург» (Мг) — 34 (17), «Ак барс» — 32 (18), «Авангард» — 32 (20), «Барис» — 30 (19), «Металург» (Нк) — 29 (20), «Нєфтєхімік» — 28 (18), «Салават Юлаєв» — 27 (20), «Югра» — 23 (19), «Амур» — 21 (21), «Автомобіліст» — 13 (18).

* * *

ПХЛ. «Білий барс» — «Беркут» — 1:10, «Динамо» (Х) — «Сокіл» — 3:2 Б (Лупандін, 34; Саулієтіс, 56 (більш.) — Яковенко, 2; Полоницький, 60; вирішальний буліт — Долгих).

Становище команд: «Беркут» — 33 (13), «Сокіл» — 24 (14), «Динамо» — 23 (14), «Донбас» — 22 (13), «Леви» — 17 (13), «Компаньйон» — 16 (11), «Білий барс» — 3 (14).