Переконливий реванш

11.10.2012

Щоб потрапити до першої вісімки своєї конференції, яка братиме участь у «плей–оф» КХЛ, «Донбасу» слід почати вигравати частіше, ніж програвати. Наразі донеччани мають в активі п’ять перемог у 13 матчах. З останніх чотирьох домашніх ігор підопічні Юліуса Шуплера виграли половину. Чергову звитягу — наразі свою найбільшу в КХЛ — «червоно–чорні» здобули позавчора ввечері над «Сєвєрсталлю», колективом, якому програли в серпні на «Кубку Донбасу» (0:2) і який, власне, й узяв той трофей. Виходить — реваншувалися.

...Коли в першому періоді «Донбас» не реалізував кілька голевих нагод біля воріт заводської команди з Череповця, подумалося, що український клуб знову наступить на ті самі граблі й доведе матч до овертайму або серії булітів, а Шуплер постфактум знову нарікатиме на погану реалізацію. Проте погані передчуття не справдилися. «Добре, що закинули більше двох шайб», — пожартував словацький наставник, чиї підопічні пробили Василя Кошечкіна аж чотири рази. Одна з них — на рахунку найкращого бомбардира команди, чеха Вацлава Недороста, в активі якого в 13 поєдинках вже п’ять голів та шість «асистів». Гості ж розмочили рахунок лише на передостанній хвилині.

КХЛ. «Донбас» — «Сєвєрсталь» — 4:1 (0:0, 2:0, 2:1; Кііскінен, 31; Недорост, 40; Подградськи, 54 (більш.); Петтерссон, 58 — Столяров, 58), «Динамо» (Р) — «Динамо» (Мн) — 2:1 ОТ, «Амур» — «Автомобіліст» — 5:1, «Лев» — «Динамо» (М) — 0:1 (Овечкін, 41; у цьому матчі на арені «О2» в Празі зафіксовано абсолютний рекорд відвідуваності в системі КХЛ — 16 304 глядачі; попереднє досягнення, встановлене 17 лютого 2012 року у Красноярську на матчі «Російської класики» на відкритому стадіоні між командами ВХЛ «Сокіл» і «Локомотив» (Ярославль), перевершено на 204 людини).

12. «Автомобіліст» 13 2 0 1 1 0 9 23–42 9

I — ігри, В — виграно в основний час (3 очки), ВО — виграно в овертаймі (2 очки), ВБ — виграно по булітах (2 очки), ПБ — програно по булітах (1 очко), ПО — програно в овертаймі (1 очко), П — програно в основний час (0), Ш — різниця закинутих і пропущених шайб, О — очки.

Бомбардири: Лехтеря («Сибір») — 16 очок (5 шайб+11 результативних передач), Петружалек («Амур») — 15 (7+8), Радулов (ЦСКА) — 15 (4+11).

* * *

ПХЛ. «Компаньйон» — «Леви» — 5:3.

А ТИМ ЧАСОМ...

Легендарний чеський голкіпер Домінік Гашек оголосив про остаточне завершення кар’єри. Зараз йому вже 47. Воротар, останнім клубом якого в сезоні–2010/11 був московський «Спартак», так і не зміг знайти собі нову гідну команду.

За свою кар’єру Домінатор виграв два Кубки Стенлі (2002, 2008, у складі «Детройта»), «золото» Олімпіади–1998, «бронзу» — 2006.