Звитяга після повноліття

02.10.2012

Еліна Світоліна виграла свій наразі найбільший турнір серед дорослих. У грузинському місті Телаві русява харків’янка здобула одиночний титул на змаганнях серії ITF із призовим фондом 50 тис. доларів і вчора вперше в кар’єрі ввійшла до числа 150 найсильніших тенісисток планети, «стрибнувши» на 13 позицій угору.

У фінальному матчі на ґрунтовому корті тенісного клубу «Телаві» зійшлися дві представниці нашої країни — власне, перший і другий номери посіву. Юна Світоліна протистояла 23–річній киянці Лесі Цуренко, яка нині має статус першої ракетки України. Перед тим у півфіналі Цуренко витратила чимало сил, щоб здолати хорватку Александру Крунич (4) — 6:7, 6:4, 6:2. А Еліна легко розправилася зі ще однією нашою співвітчизницею Анною Шкудун — 6:3, 6:1.

Фінальний поєдинок тривав усього 1 годину 10 хвилин. Еліна віддала фаворитці всього три сети — 6:1, 6:2. Слід зазначити, що Світоліна з аналогічним натхненням пройшла весь турнір у Кахетії — вона не програла жодної партії!

Це другий титул ITF для Еліни в нинішньому сезоні і четвертий — у професійній кар’єрі. Досі молодій харків’янці двічі підкорялися 25–тисячники, а першим її титулом серед дорослих був турнір із призовим фондом 10 тис. доларів у Туреччині минулого року. Нагадаємо також, що у 2010–му Світоліна виграла юніорський «Ролан Гаррос». Із юніорів на дорослий рівень вона остаточно перейшла тільки цього літа. 18 років їй виповнилося 12 вересня.

А ІНШІ ЯК?

У великому хардовому турнірі ATP «Чайна оупен» у Пекіні (призовий фонд — 2,205 млн. дол.) беруть участь двоє українців. Олександр Долгополов, посіяний під шостим номером, учора в першому раунді обіграв іспанського тенісиста Гільєрмо Гарсія–Лопеса — 6:0, 6:4.

Ще один киянин, Сергій Стаховський, стартує в основній сітці сьогодні матчем проти кіпріота Маркоса Багдатіса. Стаху довелося пробиватися через кваліфікацію, де він мав третій номер посіву. Сергій спершу обіграв Тошіхідо Мацуї з Японії — 4:6 7:6, 7:5, а потім серба Душана Лайовича (8) — 4:6, 7:5, 6:0.

* * *

На турнірі серії «челленджер» у місті Лермонтові, що в Ставропольському краї РФ (призові — 50 тис. дол.) українець Денис Молчанов виграв парний титул. У фіналі дует Молчанов/Кравчук (Україна/Росія, 1) обіграв пару Голубєв/Щукін (Казахстан, 2) — 6:3, 6:4.

На цих самих змаганнях в одиночному розряді наш Олександр Недовєсов дійшов до півфіналу, де поступився другій ракетці турніру, росіянину Андрію Кузнєцову, що має 91–й рейтинг АТР, — 7:5, 6:7, 2:6.

Після цього алуштинця запросили в основну сітку великого «челленджера» з призовим фондом 106,5 тис. євро, що проходить у бельгійському Монсі. Донеччанин Ілля Марченко тут уже пройшов два кола кваліфікації, обігравши Джероена Ваннесте з Бельгії та француза Фабріса Мартана.

* * *

Турнір WTA в Токіо (2,050 млн. дол.). Фінал. Петрова (Росія, 17) — А. Радванська (Польща, 3) — 6:0, 1:6, 6:3.