Розгром від Бельгії: чому українській збірній не вдалось піднятися в найсильніший дивізіон Ліги націй
Завершення сезону Ліги націй 2024/2025 років принесло українському футболу не надто багато втіхи. >>
Переможний розбіг стрибунки потрійним Ольги Саладухи. (Фото Рейтер.)
У багатьох видах спорту існує традиція не проводити в рік Олімпійських ігор континентальні чи світові чемпіонати, оскільки їх значимість тьмяніє на тлі головного старту чотириріччя. Легкоатлети, які зазвичай дотримуються цього правила, нинішнього літа вирішили вчинити інакше й минулого тижня провели європейську першість у Гельсінкі. Для декого вона виявилася вельми доречною, бо саме тут національні федерації надали спортсменам останній шанс виконати кваліфікаційні нормативи. Українці ж убили двох зайців одразу: крім визначення складу, ще й здобули 17 нагород, із яких чотири — вищого ґатунку.
В українській олімпійській команді представники «королеви спорту» завжди мали найбільше атлетів у порівнянні з іншими видами. Не стане винятком і Олімпіада–2012. Ще два тижні тому виконком Національної федерації легкої атлетики затвердив список із 59 спортсменів (41 жінка й 18 чоловіків), які гарантовано поїдуть до Лондона–2012. Доповнити цей перелік за підсумками ЧЄ–2012 могли ще кілька атлетів.
Масовість «синьо–жовтої» делегації у Гельсінкі — 70 учасників — пояснювалася двома факторами: вже відібрані олімпійці проводили своєрідне «тренування з підвищеною відповідальністю» й захищали авторитет свій та держави, а кандидати — билися за метри й секунди.
Усе це принесло чудовий результат. Сімнадцять медалей, здобутих нашими атлетами за п’ять днів змагань на Олімпійському стадіоні столиці Фінляндії, — це найбільший ужинок серед усіх європейських націй і четверте командне місце.
У перший день наші не піднімалися на п’єдестал, але ж у середу й розігрувався всього один комплект медалей. Багаторазовий чемпіон Європи з кросу Сергій Лебідь фінішував дев’ятим у бігу на 5 км, а переміг його конкурент на кросових дистанціях, британець Мохамед Фарах.
Зате в наступні дні відзнаки посипалися, наче з рогу достатку. Старалися переважно представниці прекрасної статі. Натомість чоловіки назбирали всього три нагороди.
Мало хто сумнівався, що Ользі Саладусі — чемпіонці світу та Європи у стрибках потрійним — вдасться захистити свій титул. Усі питання донеччанка зняла вже в першій спробі, полетівши в день народження доньки на 14,99 м — рекорд цього року у світі.
Так само очікуваним став успіх спринтерок. У фіналі бігу на 200 м запоріжанка Марія Ремень і Христина Стуй з Івано–Франківська розіграли фініш між собою, хоча високим результатам завадила дощова погода — 23,05 і 23,17 сек. відповідно. А Маріїна подружка по групі Олеся Повх показала другий час на 100–метрівці — 11,32 сек.
Ще один представник Запоріжжя, багатоборець Олексій Касьянов, до «срібла» чемпіонату Європи в приміщенні додав нагороду такого ж ґатунку і на свіжому повітрі. Після першого дня українець лідирував, але в наступних п’яти видах пропустив уперед німця Паскаля Бехренбруха.
Нарешті «прорвало» ялтинську метальницю спису Віру Ребрик, котра після успіхів на молодіжному рівні гучно заявила про себе й на дорослому. Її п’ята спроба на 66,86 м виявилася не лише «золотою» на ЧЄ, а й стала національним рекордом.
А четверте, останнє, сходження на найвищу сходинку п’єдесталу наші здійснили недільного вечора — в естафеті 4х400 м Наталія Пигида, Юлія Олішевська, Ольга Земляк та Аліна Логвиненко перемогли з найкращим результатом сезону в Європі.
Дочекалися «дорослішання» й від стрибуна потрійним Шерифа Ель–Шерифа. Темношкірий дніпропетровець після минулорічної перемоги на молодіжному ЧЄ тепер узяв «срібло» на дорослому євротурнірі з пристойним результатом 17,28 м.
Також «срібні» позиції обіймали Людмила Йосипенко (багатоборство), Людмила Коваленко (біг на 5 км), Світлана Шмідт (біг на 3 км із перешкодами). Бронзові медалі отримали Олена Холоша (стрибки в висоту), Ганна Міщенко (біг на 1500 м), Станіслав Мельников і Ганна Ярощук (біг на 400 м із бар’єрами), Наталія Семенова (метання диска) й молода Ольга Скрипак (біг на 10 км).
При цьому в кількох видах наші не дотяглися до очікуваних відзнак. Досвідчений Олександр П’ятниця показав лише п’ятий результат у метанні списа, Максим Мазурик — восьмий у стрибках із жердиною.
Дівчата, які на попередньому ЧЄ в естафеті 4х100 м перемогли, цього разу не дісталися фінішу через помилку в передачі естафетної палички (перше місце відтак посіли німкені).
Тож керівникам вітчизняної легкої атлетики ще належить обмізкувати остаточний склад команди на Олімпіаду.
Лідери медального заліку
Країна З С Б С
1. Німеччина 6 6 4 16
2. Росія 5 4 6 15
3. Франція 5 4 5 14
4. Україна 4 7 6 17
5. Туреччина 4 2 1 7
6. В. Британія 3 3 1 7
7. Чехія 3 1 1 5
Завершення сезону Ліги націй 2024/2025 років принесло українському футболу не надто багато втіхи. >>
Футбол в Україні завжди був центром вираженого притягнення. >>
Після двох місяців комерційних стартів кульмінацією зимового сезону для легкоатлетів стали ЧЄ та чемпіонат світу в приміщенні. >>
Біатлонний сезон 2024–2025 наближається до фінішу — стріляючим лижникам залишилось провести лише один етап Кубка світу у Холменколені. >>
У цьому році національній збірній України належить виконати чималий обсяг важливої роботи. >>
Левова частка нагород, здобутих українськими майстрами фехтування на Олімпійських іграх, належить збірній з жіночої шаблі, котру вже багато років веде вперед Ольга Харлан. >>