НОВИНИ ПЛЮС

05.04.2012

Німецькі журналісти шоковані корупцією на кордоні

Німецьких журналістів, які приїхали в Україну для перевірки готовності до Євро–2012, українські прикордонники тримали на митниці цілу ніч і вимагали сплатити хабар. Про це пише сайт «Німецька хвиля» із посиланням на блог репортера телерадіокомпанії RBB Олафа Зундермайєра.

Він та двоє його колег кілька тижнів провели у подорожі Польщею та Україною, переїжджаючи на мікроавтобусі з телеапаратурою, аби побачити, що чекає тут іноземців під час ЧЄ. Із польського боку кордону на пункті пропуску «Дорогуськ—Ягодин» проблем не виникло, а на українському, попри відсутність інших авто, німців протримали майже до самого ранку, не пояснюючи, в чому полягає проблема. «Інші водії прямо казали нам, що ми зможемо проїхати швидко, лише якщо заплатимо прикордонникам. Зазвичай, (...) прийнято платити від 20 до 50 євро», — розповів репортер із Берліна. Найбільшим же шоком, за словами Зундермайєра, стало те, що після ночі на кордоні з них вимагали сплатити гроші за понаднормове перебування автомобіля на стоянці прикордонників. Відтак Олаф назвав Україну «найбільш корумпованою країною Європи».

Підготовка українських аеропортів

12 квітня президент УЄФА Мішель Платіні відвідає Львів, де візьме участь в урочистому відкритті нового терміналу аеропорту та в засіданні наглядової ради УЄФА з питань підготовки до фінальної частини Євро–2012.

Тим часом на аеродромному комплексі аеропорту в Донецьку активно проводяться бетонні роботи. На об’єкті працюють 400 осіб і 170 одиниць техніки. Очікується, що новий донецький термінал функціонуватиме на 100% уже з кінця цього місяця.

«Укрзалізниця» завершує оновлення до Євро

Завершується підготовка залізничної інфраструктури до чемпіонату Європи з футболу. Загалом залізничники встановили 300 стрілочних переводів на 2300 км магістралей, оновлених під швидкісний рух. До пуску першого поїзда «Хюндай» працівники колійних господарств встановлять ще 39 «стрілок».

На ділянці Харків—Полтава тривають випробування першого двоповерхового електропоїзда виробництва Skoda Vagonka. Як повідомила прес–служба Міністерства інфраструктури, у випробувальних поїздках нового рухомого складу беруть участь фахівці Дніпропетровського університету залізничного транспорту, сервісної групи Skoda, Південної залізниці. Наразі перевіряються основні показники безпеки руху. Нагадаємо, ці сучасні поїзди курсуватимуть між Харковом, Донецьком та Дніпропетровськом.

Проблема зайвого квиточка

УЄФА підбиває підсумки чергового етапу продажу квитків за національними квотами, що завершився у березні. Незабаром квитки на матчі групової стадії Євро–2012 за участю української збірної, які залишаться невикупленими, будуть передані у Федерацію футболу України. Це невелика кількість квитків; їх розподілять між уже зареєстрованими фанами, які зробили замовлення раніше. А от квитків на перший матч Україна—Швеція вже точно немає.

  • Віктор Леоненко: Навіть нічого не можеш — виходь на поле й бийся!

    Урочисто­святковий настрій, що панував у країні­господарці Євро­2012, дозволив уболівальникам безболісно пережити невихід із групи команди Олега Блохіна. І якщо в Росії аналогічний результат збірної призвів до кадрових змін (президент РФС Сергій Фурсенко подав у відставку), то в Україні все залишилося, як і було.

    По суті, як по ходу, так і після чемпіонату Європи «синьо­жовті» уникли серйозної критики. Водночас справжні знавці футболу прагнуть більшого. До таких максималістів можна віднести й колишнього гравця київського «Динамо» та збірної України Віктора Леоненка. >>

  • Життя після Євро

    Оцінюючи результати Євро–2012, треба відділяти футбол від політики й розрізняти країну (народ) і державу (владу). Країна чемпіонат виграла. Влада — ні.

    Чемпіонат, що з такими проблемами готувався, але успішно відбувся, засвідчив: Україна та українці — частина європейської спільноти, а не якесь «дике поле». На час Євро, зокрема в день фіналу, Київ став столицею континенту. І досить симпатичною столицею. >>

  • І навіть п’ять принців!

    У неділю до Києва, де відбувався фінал Євро, прибуло 160 чартерних авіарейсів із понад 50 країн світу. На НСК «Олімпійський» аншлагу не було — вільними лишалися більше 6 тисяч крісел. Зате ложі для VIP–гостей заповнилися під саму зав’язку. >>

  • «Не доїхала половина тих, кого ми чекали»

    Україна багато недоотримала у фінансовому плані через те, що такі збірні, як Німеччина, Англія, Голландія, не пройшли далі турнірною сіткою Євро–2012. Особливо це позначилося на українській готельній індустрії. І взагалі, якщо підсумовувати справи цієї галузі, то слід визнати, що багато готелів і хостелів відверто провалили єврочемпіонат. >>

  • Футбол без терору

    Вітчизняна спецслужба підбиває власні підсумки одразу після завершення Євро–2012 в Україні. «За висновками Антитерористичного центру СБУ, рівень терористичної загрози в Україні під час проведення фіналу Євро–2012 не змінився і був визначений, як низький, — повідомив учора керівник АТЦ, перший заступник голови СБУ Петро Шатковський. — Антитерористична система України спрацювала ефективно». >>

  • Прорив дружньої України

    У Києві чиновники не змогли «розрулити» питання туризму самотужки. Пиво, сцену, екрани та стюардів організували, а от щоб забезпечити закордонним гостям дозвілля й показати місто — то тут не обійшлося без підтримки приватників та громадських активістів. Організація «Інтересний Київ», яка вже кілька років організовує екскурсії містом, взялася за облаштування в столиці Туристичного інформаційного центру, залучивши до своєї роботи небайдужих та ініціативних людей з усієї України.

    «Півтора року тому поруч зі станцією метро «Хрещатик» ми облаштували Туристичний інформаційний центр, він якраз біля фан–зони, — розповідає директор «Інтересного Києва» Арсеній Фінберг. — Це була робота великої команди небайдужих людей».

    За його словами, кілька компаній та громадських ініціатив — ­«Оупен–Київ», «Френдлі Юкрейн», «Інтересний Київ» та структура фан–посольств УЄФА — об’єдналися, аби довести, що Україна та українці — це не расисти, живодери та жертви режиму, а передовсім гостинні, щирі люди з багатою історією та культурою. Спільними зусиллями було частково вирішено питання проведення екскурсій для туристів. Такі тури щодня безплатно проводять у центрі міста для двох груп по 20–30 людей. Крім цього, великою популярністю користувалися оглядова екскурсія на двоповерховому туристичному автобусі та екскурсії на теплоходах від Річкового порту. Взялися і за розв’язання проблеми проживання гостей Євро–2012 — ініціатива «Френдлі Юкрейн» забезпечила безплатне поселення фанів у домівки українців.

    Підбиваючи підсумки Євро у своїй царині, організатори Тури­стичного інфоцентру та активісти, що допомагають закордонним уболівальникам, розповіли про екскурсійні пріоритети «футбольних» гостей Києва та нашу перемогу в інформаційній війні. >>