Юлія Стародубцева вперше в кар’єрі піднялася до першої сотні рейтингу WTA
Зігравши в сезоні всі турніри з серії «Великого шолома», тенісний бомонд традиційно наприкінці року збавляє оберти. >>
Перемігши в Лондоні, Федерер здобув не лише кубок, а й 1,630 млн. доларів призових. (Фото Рейтер.)
Роджер Федерер ще раз довів, що його рано списувати на пенсію. Попри те, що 30–річний швейцарець уже віддавна залишив перший рядок рейтингу АТР, він продовжує перемагати на престижних турнірах і поповнювати свою солідну колекцію трофеїв черговими досягненнями. Позавчора Федерер оновив ще один рекорд — ушосте переміг у фіналі світового туру АТР — в елітному чемпіонаті Асоціації тенісистів–професіоналів. Тепер Роджер такий один. А досі в одному ряду з ним стояли, маючи по п’ять звитяг, американець Піт Сампрас і чех Іван Лендл.
«Такого успішного завершення сезону в мене ще ніколи не було», — сказав Роджер. І справді, його переможна серія налічує вже 17 матчів, він виграв три титули поспіль, у тому числі в рідному Базелі, на «мастерзі» в Парижі та на підсумковому змаганні світового туру в Лондоні. Цікаво, що у фіналах двох останніх турнірів швейцарець брав гору над французом Жо–Вільфредом Тсонга.
Загалом, здобутий на «О2 арені» титул став для Федерера 70–м, а всього фіналів у його кар’єрі було вже рівно сто.
Геніальний тенісист єдиний з учасників завершального турніру року спромігся поправити своє становище у світовому рейтингу АТР, перемістившись із четвертого на третє місце. Попереду залишилися Новак Джокович і Рафаель Надаль. А в трійці найкращих тенісистів планети Федерер завершує рік дев’ятий раз поспіль.
Також Роджер зміцнив свій статус найбагатшого тенісиста. Заробивши у британській столиці 1,630 млн. дол., він збільшив суму отриманих за життя призових до 67 «лимонів».
Фінал світового туру АТР (Лондон, хард). Груповий турнір. 3–й тур. Група А. Джокович (Сербія, 1) — Тіпсаревич (Сербія, 9) — 6:3, 3:6, 3:6; Феррер (Іспанія, 5) — Бердих (Чехія, 7) — 6:3, 5:7, 1:6.
Підсумкове становище: Бердих, Феррер — 2 перемоги/1 поразка, Джокович — 1/2, Тіпсаревич — 1/1, Мюррей (В. Британія, 3) — 0/1.
Група В. Федерер (Швейцарія, 4) — Фіш (США, 8) — 6:1, 3:6, 6:3; Тсонга (Франція, 6) — Надаль (Іспанія, 2) — 7:6 (7:2), 4:6, 6:3.
Підсумкове становище: Федерер — 3/0, Тсонга — 2/1, Надаль — 1/2, Фіш — 0/3.
Півфінали. Федерер — Феррер — 7:5, 6:3; Тсонга — Бердих — 6:3, 7:5.
Фінал. Федерер — Тсонга — 6:3, 6:7 (6:8), 6:3.
Фінал парних змагань. Мирний/Нестор (Білорусь/Канада, 3) — Фірстенберг/Матковський (Польща, 8) — 7:5, 6:3.
Зігравши в сезоні всі турніри з серії «Великого шолома», тенісний бомонд традиційно наприкінці року збавляє оберти. >>
Насичений змаганнями футбольний календар (національні чемпіонати, єврокубки, матчі збірних) вимагає від учасників цих баталій хороших фізичних та психологічних кондицій. >>
Після болючої поразки від аргентинців (1:7) у стартовому поєдинку футзального «мундіалю», напевно, мало хто очікував, що турнірний шлях нашої збірної завершиться бронзовим фіналом та дебютними нагородами. >>
Свої стратегічні цілі назвала Олімпійська чемпіонка у стрибках у висоту Ярослава Магучіх. >>
Найкращими спортсмени вересня-2024 за версією експертної комісії Національного олімпійського комітету визнано українську стрибунку у висоту Ярославу Магучіх та борця греко-римського стилю Єгора Якушенк. >>
Був час, коли здобутки вітчизняних футбольних клубів на євроарені дозволяли Україні в таблиці коефіцієнтів УЄФА посідати місце в першій десятці, перебуваючи зовсім поруч із країнами, де грають топові чемпіонати Старого світу. >>