Прояв третьої сили

25.10.2011

«Металісти» затоптали «шахтарів». Єдиноборство харків’янина Фініньйо і капітана донеччан Даріо Срни (знизу). (УНІАН.)

Харківський «Металіст» п’ять років поспіль здобував бронзові медалі і вже вочевидь засидівся на місці «вічно третього». Досі бажання й можливості слобожанців не збігалися. Але позавчора «металісти» обіграли «Шахтар» на виїзді і піднялися на другу, «лігочемпіонську», позицію. Поки що — на проміжному етапі. Як–то буде на фініші?..

Посуньтеся, гранди

Те, що в грі донеччан трапився спад, помітно неозброєним оком. Колектив Мірчі Луческу ніяк не може розжитися першою перемогою в поточній Лізі чемпіонів, за 13 турів тричі грав унічию в національній першості, а в «Таврії» в попередньому турі виграв лише в доданий час. Високий рівень виконавців дозволяв «Шахтарю» йти пліч–о–пліч із «Динамо» на чолі турнірної таблиці. В очній дуелі в столиці «гірникам» вдалося відстояти нульову нічию. Утім покарання за розслабленість таки прийшло — від «Металіста».

Перед зустріччю на «Донбас–арені» здавалося, що перевага має бути на боці господарів — передусім через те, що вони мали на відпочинок ледь не на дві доби більше. Єврокубковий поєдинок «Шахтар» провів ще в середу, до того ж — на своєму стадіоні, тоді як підопічні Мирона Маркевича грали в четвер, та ще й у Швеції. Тож харків’яни замість відпочинку мандрували з Мальме додому, а потім — до Донецька. Утім на полі виявилося, що сил і бажання битися у «жовто–синіх» більше, ніж у «помаранчево–чорних». Складалося враження, що «Металіст» чітко знав, що робити задля перемоги, — він не прагнув домінувати на полі впродовж усього матчу, зате грав концентровано в захисті, не гребуючи порушеннями правил і вдало реалізовуючи голеві моменти.

Знову проявилися проблеми «Шахтаря» в центрі оборони. Відправивши в запас Чигринського й Чижова, Мірча Луческу випустив у пару до Олександра Кучера Ярослава Ракицького. Але Ярослав також «нашкодив», доклавши руку до обох голів у власні ворота: під завісу першого тайму проґавив Вільягру, а по перерві програв верхову дуель ще одному аргентинцеві — Торсільєрі.

І нехай після цього господарі «прокинулися», але створених небезпечних моментів біля володінь Владимира Дішленковича вистачило лише на один гол і два удари в каркас воріт.

Звичайно, Маркевич був задоволений першим виграшем у «Шахтаря» за сім років роботи в Харкові. Хоча визнав, що його хлопцям пощастило втримати три очки.

А от Луческу після матчу скаржився на грубість футболістів «Металіста» і… знову на суддівство, вимагаючи арбітрів із–за кордону. Начебто Сергій Бойко і пенальті за падіння Даріо Срни не дав, і другий гол гості забили з порушенням правил, і мало карток «металісти» отримали, й пізно вилучили Папу Гуйє.

Натомість президент «Шахтаря» Рінат Ахметов більш гідно прокоментував першу поразку в чемпіонаті, привітавши суперника з перемогою й пообіцявши подолати спад у грі команди. Як швидко донеччани подолають цю яму, можна буде побачити вже завтра у кубковому протистоянні з «Динамо»в Києві.

Показово, що позавчора «Шахтар» залишився без підтримки частини фанатів — найактивніші вболівальники оголосили бойкот клубу з огляду на безпідставні репресії з боку правоохоронців на «Донбас–арені».

«Динамо» рівняється на «Ман. Сіті»

Динамівці ж позавчора ввечері скористалися невдачею «Шахтаря», розгромили «Зорю» — 6:1 — і відірвалися від донеччан на три пункти (при цьому на відстані всього двох очок розташувався «Металіст»).

Звитяга над луганчанами далася підопічним Юрія Сьоміна напрочуд легко. Тренер випустив зі стартових хвилин половину гравців «другого ешелону», давши відпочити «основі». За виявлену довіру подякували забитими м’ячами і ветеран Карлос Корреа, і ще один бразилець — молодий новачок Дуду. А Андрій Ярмоленко, вийшовши на заміну, голом відзначив своє 22–річчя.

Захисник «Зорі» Максим Білий під завісу двобою обірвав «суху» серію динамівців у домашніх матчах із «Зорею», яка нараховувала 900 хвилин.

Дуелі місцевого масштабу

Ще дві столичні команди у звітному турі програли. «Арсенал» за п’ять хвилин до фінального свистка в Луцьку проґавив удар головою бразильця Гобера. Це був перший м’яч, пропущений «канонірами» після 535 «сухих» хвилин, і взагалі перший — пропущений у цьому сезоні на виїзді.

«Червоно–сині» залишилися на четвертому місці, а «Волині» вдалося відірватися від зони вильоту.

Цікаво, що напередодні Віталій Кварцяний забракував ганського півзахисника Стівена Аппіа, відомого виступами за «Ювентус», який побував у Луцьку на перегляді. Колоритний тренер не побачив у діях зіркового вільного агента бойовитості, яка потрібна в першості України.

Перший матч без Олега Кононова «Карпати» зіграли в Кривому Розі. Виконувати обов’язки керманича львів’ян взявся росіянин Павло Кучеров, який недавно прийшов із селекційної служби голландського «Віллема ІІ»; йому допомагав Юрій Дячук–Ставицький, а на поле повернувся багатостраждальний форвард Сергiй Кузнецов. «Кривбас» також опинився без тренера, але тимчасово — дискваліфікованого за нестриманість Юрія Максимова відправили на трибуни на один матч.

Господарі відкрили рахунок після того, як досвідчений кіпер Андрій Тлумак невдало вибив м’яч у поле, а росіянин Сергій Самодін ударом через себе вразив порожні ворота. Відігралися «біло–зелені» після розіграшу штрафного по перерві. Тож «Кривбас» втратив п’яте місце, а «Карпати» закріпилися на 14–му.

Криворіжців випередили одразу дві команди. «Дніпро» вимучив три очки у донецького «Металурга» завдяки голу на добиванні. А от «Ворскла» за дві хвилини до фінального свистка перевернула все догори дригом у матчі з «Таврією», забивши два м’ячі у завершальні миттєвості гри. Радісний Микола Павлов у своєму стилі кинувся святкувати успіх у купу–малу своїх хлопців на полі. А наставник кримчан Семен Альтман другий тиждень поспіль переживає поразки на останніх хвилинах — перед цим була змарнована нічия з «Шахтарем».

Чемпіонат України. Прем’єр­–ліга. 14–й тур

«Шахтар» — «Металіст» — 1:2

Голи: Мхітарян, 60 — Вільягра, 45+2; Торсільєрі, 54

Вилучення: Папа Гуйє, 82 («М»)

45 204 глядачі

«Динамо» — «Зоря» — 6:1

Голи: Гусєв, 12; Мілевський, 16; Алієв, 26; Корреа, 58; Дуду, 61; Ярмоленко, 76 — Білий, 89

4 653 глядачі

«Ворскла» — «Таврія» — 3:2

Голи: Монахов, 6 (у свої ворота); Курилов, 89; Янузі, 90+1 — Любічич, 11; Назаренко, 73

Голи: Ярошенко, 49 (пен.); Полянський, 75 — Г. Баранець, 26

Нереалізоване пенальті: Ільків, 84 («О»)

16. «Оболонь» 14 0 5 9 6–23 5

Бомбардири: Майкон («Волинь») — 10, Ярмоленко («Динамо») — 8, Мазілу («Арсенал»), Л. Адріано («Шахтар»), Ідейє («Динамо»), Хав’єр, Крістальдо (обидва — «Металіст»), Назаренко («Таврія») — 6.

* * *

Перша ліга. 17–й тур. «Геліос» — «Металург» (З) — 0:1 (Кхалфауї, 76), «Кримтеплиця» — «Говерла–Закарпаття» — 1:0 (Саранчуков, 46 (пен.)), «Севастополь» — «Буковина» — 0:0, «Арсенал» (БЦ) — «Зірка» — 2:1 (Шупік, 32; Леонов, 85 — Рудницький, 56 (пен.)), «Енергетик» — «Львів» — 1:0, «Нафтовик» — «Миколаїв» — 3:0, «Олімпік» — «Нива» (В) — 0:0, «Титан» — «Одеса» — 1:0, «Сталь» —«Динамо–2» — 0:2.

Лідери: «Металург» (З), «Говерла–Закарпаття» — 41, «Кримтеплиця» — 34, «Севастополь» — 32, «Арсенал» (БЦ) — 31, «Буковина» — 27, «Геліос» — 26.

Бомбардири: Косирін («Одеса»), Карноза («Нафтовик») — 9, Кравченко («Титан») — 8.