Смертельна халатність

Смертельна халатність

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Щороку від серцевих недуг помирає близько півмільйона українців — це більше, ніж від усіх видів раку, туберкульозу та СНІДу разом узятих. Як зазначає директор Київського міського центру серця Борис Тодуров, серцево–судинні захворювання — це вже не соціальна проблема і не питання локального масштабу, а проблема національної безпеки. Це ненормально, коли в країні гинуть люди, яких цілком можна було б урятувати... Проблема в тому, що самі люди в нашій країні не звикли звертатися до лікарів, коли ще можна убезпечитися вiд хвороби. Як правило, до лікарень приходять уже тоді, коли хвороба прогресує. Як наслідок — тривалість життя скорочується, а показник смертності зростає. Фахівці переконані: аби змінити страшну статистику, потрібні насамперед зміни у свідомості наших співгромадян.

«Дивись і вчись»

«Дивись і вчись»

«Ми самі вчили свого сина читати. Це було довго і важко, і я як ніхто інший знаю, що таке навчити дитину читати і говорити», — каже президент ВБО «Даун Синдром», батько семирічного Іллюші Сергій Кур’янов. За його словами, у навчанні грамоти хлопчиків і дівчаток із синдромом Дауна існує багато труднощів. Таким малюкам не підходять традиційні методики і посібники, але зовсім не значить, що цих дітей не можна навчити читати, говорити, писати. Такі діти можуть стати повноцінними членами суспільства, якщо отримають необхідну психолого–педагогічну та медичну підтримку. І в світі вже давно працює модель супроводу таких дітей та їхніх родин. Але в Україні поки відсутня будь–яка системна модель підтримки та професійної допомоги людям iз синдромом Дауна. Через це батьки відмовляються від малят ще в пологових будинках.

Шкідливе коштує дорожче

Шкідливе коштує дорожче

Данія стала першою країною у світі, де уряд встановив доволі несподіваний податок — на нездорові продукти харчування, пише «Меддейлі». Ініціатива міністра охорони здоров’я Якоба Акселя Нільсона має благородну мету. На думку чиновника, якщо продукти, багаті насиченими («поганими») жирами, стануть дорожчими, люди вживатимуть таку їжу в меншій кількості, ніж зараз. А завдяки цьому середня тривалість життя датчан має збільшитися на три роки впродовж найближчих десяти років. Адже саме насичені жирні кислоти (на відміну від «хороших» ненасичених) збільшують ризик виникнення атеросклерозу й інших патологій у людському організмі, що призводять до інсультів, інфарктів та раптової смерті.

Всі статті рубрики