Знову двійка?

22.09.2011
Знову двійка?

Хто мало спить — той погано вчиться.

Діти, які сплять менше дев’яти годин уночі, погано справляються зі шкільною програмою. Це довела група співробітників Автономного університету Барселони під керівництвом Раймона Кладелласа, пише «Медпортал». Висновок було зроблено на підставі оцінки стану 142 учнів початкової школи. Науковці порівняли кількість годин, витрачених на сон, і шкільну успішність. Виявилося, що переважна більшість 6–7–річних дітей, які не висиплялися, насилу спілкувалися і вирішували прості математичні задачки. Також у них були проблеми з правописом, граматикою та якістю сприйняття.

На думку дослідників, це пов’язано з тим, що дедалі більше дітей мають комп’ютери і телевізори в кімнатах. У результаті школярі сплять менше, ніж потрібно для нормального інтелектуального розвитку. Наприклад, діти, які сплять 8 або 9 годин, набагато гірше справлялися із завданнями, ніж учні, які спали по 9 або 11 годин.

Утім дорослим не треба рівнятися на «дитячі» стандарти. Для порівняння, дорослій людині достатньо 6,5 — 8,5 годин для нічного відпочинку. А менше п’яти годин сну вже сильно позначається на роботі мозку.