Економні перемоги

20.09.2011

«Гірник» Коста залишає позаду полтавчанина Чеснакова. (Фото Укрінформ.)

До очного поєдинку, що відбудеться цієї суботи у столиці, звичні лідери — «Шахтар» та «Динамо» — підійшли із майже ідентичними показниками успішності. Не надто вдало провівши єврокубкові матчі, обидва українські флагмани здобули «в унісон» скромні перемоги на внутрішній арені. «Біло–сині» завдяки суперечливому пенальті переломили хід поєдинку в Одесі, «зробивши» гру проти «Чорноморця» впродовж якихось двох хвилин «перед роздягальнею». А «гірники» не надто знущалися над «Ворсклою», утомленою Лігою Європи. Обмежилися єдиним голом у ворота Сергія Долганського.

«Природно, що на другий тайм нам не вистачило сил, адже лише кілька днів тому ми зіграли важкий поєдинок зі «Стоук Сіті», — так наставник «Динамо» Юрій Сьомін пояснив дії своїх підопічних у матчі з «Чорноморцем». Головні події на стадіоні «Спартак» в Одесі розгорнулися до перерви. Першу скрипку грав «свіженький» Олександр Алієв, якого Юр–Палич почав підпускати до динамівської «основи» після продажу Романа Єременка. На рахунку Сашка — реалізований пенальті, забезпечений арбітром Віталієм Романовим та «артистом» Артемом Мілевським. Одеські фани у своїх скандуваннях не пошкодували суддю, а ще більше дісталося Мілевському, якого обзивали багато, гучно й нецензурно.

Якщо у грі київського «збірника» Алієва спостерігається прогрес, то інший гравець національної команди — донеччанин Ярослав Ракицький здав позиції. Після кількох поспіль невдалих матчів, найгірший із яких був проведений у Порту (там Славко отримав «раннє» вилучення), Мірча Луческу посадив молодого захисника на лаву запасних. У матчі з «Ворсклою» компанію Дмитрові Чигиринському в центрі оборони склав Олександр Чижов. Щоправда, роботи у «помаранчевого» захисту практично не було. «Створили купу моментів, але знову не забили», — після гри розвів руками тренер «Шахтаря».

Після третини чемпіонату на відстані витягнутої руки від лідерів тримається «Металіст». Позавчора хлопці Мирона Маркевича загальмували несподіваного конкурента в боротьбі за «бронзу» — «Кривбас». Гра була рівною, а все вирішив удар із рикошетом аргентинця Джонатана Крістальдо. Тепер між харків’янами й рештою претендентів на медалі утворився захисний «рівчак». «На іншому березі» лишилася й «Таврія», яка програла другий матч поспіль. Три поєдинки (і ще жодного разу — в Києві!) не виграє «Арсенал». Увімкнула задній хід «Волинь», остання «вікторія» якої датується шостим туром. Водночас нарешті прийшло свято на вулицю «Дніпра» — колектив Хуанде Рамоса перервав п’ятиматчеву серію без перемог.

Виокремилася й зона аутсайдерів. Окрім «Оболоні» та «Чорноморця», із цієї «чорної смуги» ніяк не можуть вибратися ще й «Карпати». До речі, столичні «пивовари» встановили власний антирекорд: 13 турів без жодного виграшу.

Перед найцікавішим туром першого кола (а, окрім шахтарсько–динамівського дербі, нас чекає ще й матч «Металіст» — «Дніпро»), команди ПФЛ завтра розімнуться в 1/16 Кубка України.

ПЕРША ЛІГА

11–й тур. «Одеса» — «Говерла–Закарпаття» — 0:1 (Невуче, 64), «Сталь» — «Олімпік» — 2:0 (Нгаха, 60; Гавриш, 81), «Кримтеплиця» — «Нива» (В) — 2:0 (Малиш, 35 (пен.); Симончук, 63), «Буковина» — «Динамо–2» — 2:1 (Мельник, 16; Маковійчук, 27 — Прокіпчук, 50), «Енергетик» — «Нафтовик» — 0:2 (Саванчук, 20; Грицук, 90), «Севастополь» — «Миколаїв» — 3:0 (Дуляй, 39; Ібраїмі, 42 (пен.); Бредун, 60), «Геліос» — «Зірка» — 3:2 (Борзенко, 6; Корольчук, 37; Тарасенко, 74 — Шибко, 24; Скляр, 88), «Титан» — «Арсенал» (БЦ) — 0:2 (Леонов, 16; Славов, 90).

Лідери: «Говерла–Закарпаття» — 30, «Металург» (З) — 24 (10), «Арсенал» (БЦ) — 22, «Нафтовик», «Севастополь» — 21, «Кримтеплиця» — 20.

Бомбардир: Косирін («Одеса») — 9.