Збираємо нестандартні ідеї

15.06.2011
Збираємо нестандартні ідеї

Виконавчий директор БО «Фонд братів Кличків» Ганна Старостенко, засновник Фонду Віталій Кличко, керівник представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні Ніко Ланге.

Цей проект уже другий рік поспіль реалізовує Фонд братів Кличків спільно з Фондом Конрада Аденауера. Його мета — спонукати замислитися молодь над тим, як можна поліпшити співіснування людей у суспільстві та яку роль при цьому могла б відігравати їхня власна діяльність. Минулого року було отримано більше 200 заявок, із них відібрано 50 нестандартних та актуальних ідей.

Так, переможниця, харківчанка Ганна Корбут, вважає, що на великі бігборди люди не звертають увагу. І запропонувала свій варіант соціальної реклами: слоган «турбуйся, не залишай без уваги» наклеювати на речі, якими зазвичай користуєшся у повсякденному житті, скажімо, на блокноти, на роликові ковзани. Хочеш не хочеш, вважає пані Ганна, але ця фраза завжди буде впадати у вічі.

«Проаналізувавши результати першої хвилі проекту «Оздорови суспільство», я з упевненістю можу сказати, що ми отримали дуже великий резонанс. Молоді притаманна багатогранність, зацікавленість та нестандартність мислення», — зазначив Віталій Кличко, засновник та голова правління БО «Фонд Братів Кличків.

«Часто–густо українці, перебуваючи в інших країнах, із захопленням розповідають про те, як там чисто на тротуарах, а водії і пішоходи поважають правила дорожнього руху, — зазначив на презентації другої хвилі проекту керівник Представництва фонду Конрада Аденауера в Україні Ніко Ланге. — А що заважає так зробити у своїй країні? Тим самим ви покращите життя не лише собі, а й іншим. Звичайно, краще діяти командою». Тому на конкурс запрошуються ініціативні групи до трьох осіб.

Переможці конкурсу будуть оголошені 21 липня. Вони візьмуть участь у «Творчих студіях». На них чекають екскурсійні та розважальні заходи, а також зустрічі з цікавими співрозмовниками.

По закінченні кожний учасник або група учасників «Творчих студій» подає проект створення моделі суспільства своєї мрії на прикладі своєї громади. Три найкращі проекти отримають фінансування від Фонду братів Кличків та Фонду Конрада Аденауера у розмірі 10 тис. грн. кожний. Для подальшої побудови моделі суспільства проектом визначений термін у два місяці.

 • «Термінатор» згадав усе

  Через тиждень після свого призначення на посаду Генерального прокурора Юрій Луценко відвідав камеру №158 у Лук’янівському СІЗО (площею у дев’ять метрів квадратних), в якій він «відсидів» майже півтора року в часи режиму Януковича. >>

 • Кримінальний талант

  Чотири роки тому 18-річний Артур Самарін виїхав з України до Америки за програмою «Робота та подорож». У рідний Херсон хлопець повертатися не планував, тому склав свій хитромудрий план втілення в життя своєї «американської мрії». >>

 • Шанс для невинних

  Законопроект «Про внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу України щодо забезпечення засудженим за особливо тяжкі злочини права на правосудний вирок» уже давно готовий до другого читання у сесійній залі Верховної Ради України. Але вже кілька місяців у народних обранців руки не доходять до того, щоб поставити його на вирішальне голосування. Незважаючи на те, що Європейський суд з прав людини послідовно виносить рішення не на користь держави Україна, за які, до того ж, розплачуються не судді, а ми, платники податків. >>

 • «Хорте», тримайся!

  Суддя Ірина Курбатова більше двох годин читала текст вироку активісту Юрію Павленку (на прізвисько «Хорт»). У результаті, за «організацію та участь у масових заворушеннях під Вінницькою ОДА 6 грудня 2014 року» майданівець Павленко отримав чотири роки й шість місяців позбавлення волі. Він також має компенсувати судові витрати — 10 тис. грн. >>