Розминка перед боєм

05.04.2011

Молоді й завзяті «пивовари» пресингували більш досвідчених «канонірів» до останньої хвилини матчу, але — не секунди.

Після двотижневої паузи, впродовж якої національна збір­на перебувала в пошуках своєї гри та головного тренера, поновилися матчі української першості. Вочевидь, окремі футболісти добряче скучили за справжнім футболом, тож, як кажуть, рвали й метали на полі, в результаті чого вийшов досить цікавий та результативний тур.

З днем народження!

Найбільше голів уболівальники побачили в Донецьку, де місцевий «Металург» приймав «Дніпро». Ще до стартового свистка цей поєдинок можна було нагородити титулом «центральний в турі» — таким, він, власне, й залишився по завершеннi 90 хвилин ігрового часу. Після перемоги над «Динамо» дніпряни виходили на поле стадіону «Металург» як фаворит, щоправда, не словом, а ділом продемонструвати свою перевагу над «метадонами» підопічні Хуанде Рамоса не змогли. «В принципі, був рівний матч. Думаю, що двох м’ячів, забитих у гостях, мало вистачити для перемоги. Однак у захисті ми зіграли не так, як потрібно», — пояснював поразку іспанський керманич «Дніпра». Цікаво, що в нинішньому чемпіонаті тричі в одному матчі «дніпряни» пропустили вперше. Не дивно, адже з «металургами» не змогли вийти на поле одразу кілька гравців основного складу. Хорват Іван Стринич травмувався у збірній, Євген Коноплянка продовжує відновлюватися від старого ушкодження, поза заявкою на матч також залишилися Сергій Кравченко та Володимир Гоменюк.

Тож першу скрипку в «осиротілому» клубі грав його ветеран — Сергій Назаренко. Саме зусиллями свого плеймейкера команді з берегів Дніпра двічі вдавалося виходити вперед, однак довести гру до переможного кінця претендентам на «бронзу» не вдалося. «Приємно, що хлопці продемонстрували характер та волю. Радий, що вдалося виконати те, про що домовлялися», — каже головний тренер донеччан Андрій Гордєєв, який у переддень матчу відсвяткував своє 36–річчя.

Осічкою «Дніпра» одразу скористалися «Карпати», які легко розібралися з «Волинню» й упритул наблизилися до команди Рамоса. Незважаючи на відсутність цьогорічних перемог у активі лучан, навряд чи хтось міг спрогнозувати вихованцям Олега Кононова легку прогулянку Луцьком. Лише одні заяви керманича «Волині» Віталія Кварцяного часом наводять жах на суперників, до того ж перед його командою керівництво поставило серйозне завдання — за підсумками сезону пробитися до єврокубків. Щоправда, з грою, яку демонстрували волиняни в протистоянні з «Карпатами», робити на євроарені нічого. А після третьої поразки в чотирьох останніх зустрічах про зону єврокубків Віталій Кварцяний та компанія можуть взагалі забути.

Результат двобою визначився у першій половині гри, коли Денис Кожанов, якому вдало асистував Олег Голодюк, двічі змусив капітулювати воротаря господарів Віталія Неділька. Другий кіпер лучан в чотирьох матчах пропустив аж 10 м’ячів. Віталій Кварцяний лише розводить руками: «Ісса — травмований. На тренуванні ми грали з дублем. Вибіг молодий гравець, врізав йому в голову. Тепер він змушений лікуватися щонайменше два тижні».

Військовий арсенал

Якщо західноукраїнське дер­бі, за словами керманича «Волині», втратило сенс уже на другій хвилині, то київське протистояння між «Оболонню» та «Арсеналом» тримало глядачів у напрузі до останньої секунди. Цікаво, що головними вболівальниками «канонірів» на «Оболонь–арені», як годиться, були військові курсанти, озброєні шарфиками з написами «Арсенал». Щоправда, масована голосова «артпідготовка» військових не злякала «пивоварів» — підопічні Сергія Ковальця вже давно забули слово «гостинність». Лише кількох хвилин не вистачило «зеленим» (уперед команду Ковальця вивів один iз братів Баранців), аби до свого музею забрати черговий скальп представників авангардної групи вітчизняного футболу. Удар зі штрафного Андрія Богданова, який вийшов на заміну на 81–й хвилині, прийняла на себе стійка воріт, проте завадити добиванню Володимира Аржанова вже ніхто і ніщо не змогли. «Вважаю, що в «Оболоні було більше бажання, тоді як у «Арсенала» — досвіду, якого нам і не вистачило наприкінці матчу», — пояснив нічийний результат «малого» київського дербі Сергій Ковалець.

Третя столична команда прем’єр–ліги — «Динамо» —хоча й не зібрала повних трибун, проте напередодні «лігоєвропейського» протистояння з португальською «Брагою» змогла одним пострілом вбити двох зайців: і перемогу переконливу здобула, й сили зекономила. Адже суперник був не найсильніший, точніше, до Києва завітав один з аутсайдерів першості — «Кривбас». Підопічні Юрія Максимова відчайдушно борються за збереження прописки в еліті. Проте боротьби на стадіоні «Динамо» не вийшло. Як часто буває в боях між «слоном та моською», гра триває до першого пропущеного голу. До 18 хвилини матчу, доки рахунок був рівним, Максимов нервував, метушився на тренерській лаві, активно давав настанови підопічним. Проте після влучного пострілу Андрія Ярмоленка, який реалізував вихід сам–на–сам з Артемом Штаньком, наставник криворіжців заспокоївся й, напевно, надалі вже чекав фінального свистка, який, зрештою, сповістив про закономірну перемогу господарів — 3:0. Останній гол в активі капітана команди Олега Гусєва (Шовковський – захворів), результативна передача на рахунку Артема Мілевського, який зіграв у матчі останні 25 хвилин. З огляду на дії динамівського форварда, травма руки його особливо не турбує, а проопероване передпліччя знаходилося під надійним захистом карбонової лонгети. «Всі повинні розуміти, що між «Динамо» та «Кривбасом» величезна різниця. Ми старалися. Але майстерність киян набагато вища», — так пояснив розгромну поразку Юрій Максимов.

Ще один представник України в єврокубках — «Шахтар» свою розминку провів у Маріуполі, де у півсили розібрався з «Іллічівцем», у складі якого грало одразу семеро колишніх «гірників».

Напевно, не залишиться непоміченою перша перемога «Ворскли» після зимової перерви. Побиття «Севастополя» вийшло доволі несподіваним, але закономірним. «Я думаю, хороший настрій не тільки у мене, а й у футболістів. Ми до кінця не вірили в те, що сьогодні сталося на полі», — Микола Павлов був, схоже, на сьомому небі від щастя. До речі, до візиту в Полтаву «моряків» «ворскляни» не вигравали впродовж п’яти матчів першості.

Цікаво, що позавчора першу перемогу в новому році відсвяткував і «Металіст».

«Металург» (Д) — «Дніпро» — 3:2

Голи: Іванко, 14; Аделей, 75; Голайдо, 84 — Назаренко, 2, 72 (пен.)

16. «Металург» (З) 23 2 5 16 10–34 11

Бомбардири: Селезньов («Дніпро») — 13, Ідахор («Таврія») — 11, Девич («Металіст»), Ярмоленко («Динамо») — 10.

А ТИМ ЧАСОМ...

Перша ліга. 24–й тур. «Сталь» (А) — «Зірка» — 2:1 (Окана–Стазі, 51 (пен.); Локтіонов, 70 (пен.) — Ситник, 18), «Дністер» — «Титан» — 0:0.