Про свідомість, реальність і «понятія»

Про свідомість, реальність і «понятія»

Відомий політолог і українофіл, член правління вашингтонського Центру стратегічних і міжнародних досліджень Збігнєв Бжезінський почав відвідини Києва з офіційних зустрічей. Його приймали Президент України Леонід Кучма і голова уряду Віктор Янукович. Коло питань — якнайширше: від майбутніх президентських виборів до євроінтеграції України.

Час «одружень» та «розлучень»

Час «одружень» та «розлучень»

Учора парламентська група «Центр» поповнилася новим, 19-м, депутатом — Сергієм Івановим. Нардеп, який у 2002 році був обраний по одному з округів Криму, перейшов до цієї фракції з «Народовладдя» Богдана Губського. Тим самим Іванов ще більше наблизив «Народовладдя» до маргінесу українського парламенту — у групі тепер всього 15 «багнетів», хоча ще півтора місяці тому їх там було 22. Більшість «ренегатів» перейшли від Губського саме до «Центру», а ще кілька розбіглися по інших більшовицьких партіях. Відтак перед «Народовладдям» постала та сама загроза, що й перед НДП Пустовойтенка, ПППУ Кінаха та «Демократичними ініціативами» Гавриша, — нестача депутатів. «Демініціативи», нагадаємо, переживають теж не найкращі часи: протягом цієї весни їх залишило троє нардепів (хто — в «Центр», хто — в СДПУ(о)). Тож координатор більшості Гавриш і Губський вирішили зміцнювати свої фракції так само, як це напередодні зробили народні демократи Пустовойтенка та промислові підприємці Кінаха, — об’єднати фракції. Хоча, скажімо, півроку тому «Демініціативи» декларували намір «злитися» з НДП, їхнім вибором стало «Народовладдя». Відповідне рішення було прийняте на спільному засіданні фракцій ще 11 травня, повідомляє «Українська правда».

Двовладдя у Гуляйполі

Двовладдя у Гуляйполі

З четверга у Гуляйполі Запорізької області править балом нова влада. Протистояння між міським головою Олександром Жигалком і депутатами, про яке «УМ» розповідала цього тижня, завершилося зміщенням «майже одного у полі воїна». Компромісу не вийшло.
Пан Жигалко переконаний у фальсифікації результатів таємного голосування: «На сто відсотків! Моїх людей не допустили до складу лічильної комісії. Тільки опоненти і стежили за підрахунком бюлетенів. Обмежили депутати у правах і присутнього на сесії представника газети «Самостійна Україна». Диригував «оркестром» Бірюков, районний голова». Втім, з'ясувалося, що місцевий прокурор визнав процедуру відставки легітимною.

Винуватців «мукачівського шабашу» покривають на Банковій?

Винуватців «мукачівського шабашу» покривають на Банковій?

Як уже повідомляла «УМ», днями Верховна Рада 238 голосами прийняла «мукачівську» постанову, якою рекомендувала Президентові звільнити обласного голову Закарпаття Івана Різака, звернутись до Генпрокуратури, аби та опротестувала результати виборів у Мукачеві, й оцінити «деструктивний» вплив на поствиборчу ситуацію чиновників з АП; міністру внутрішніх справ Миколі Білоконю, у свою чергу, рекомендували звільнити начальство закарпатської міліції.

Крапка, яку не помітили

Крапка, яку не помітили

Днями, виступаючи на слуханнях у Конгресі США, помічник Держсекретаря у справах Європи і Євразії Стівен Пайфер заявив: «Ми не знайшли радіолокаційних комплексів «Кольчуга» в Іраку, і їх передачі (Україною — Саддаму Хусейну. — Ред.) могло не бути». Проте, зауважив п.Пайфер, адміністрація Джорджа Буша дотепер не може зрозуміти, чому «кольчужна» операція була схвалена Президентом Кучмою (мається на увазі інформація з цього приводу, яка міститься на «плівках майора Мельниченка»). Отже, виходячи з вищесказаного, США фактично закрили справу, поставили крапку в «кольчужному» скандалі. Втім це зовсім не означає, що Вашингтон коригує свою політику стосовно України й українського керівництва зокрема.

Всі статті рубрики