16.11.2010

Гімнастика

Четверте командне місце посіла збірна України на чемпіонаті світу зі стрибків на батуті й акробатики, що завершився у французькому місті Мец. В активі «синьо–жовтих» — одна медаль, зате золота. Змагання на акробатичній доріжці (не олімпійський вид) виграв Віктор Кифоренко. На п’єдесталі він піднявся вище за китайця Янь Сона і росіянина Андрія Крилова. Нагадаємо, навесні вінничанин вигравав і чемпіонат Європи.

У синхронних стрибках на батуті наш чоловічий дует Юрія Нікітіна та Олександра Черноноса у кваліфікації виявився лише десятим і не потрапив до фіналу.

У загальному заліку тріумфували китайці — три «золота» і три «срібла», за ними — Росія (2–1–3) і Канада (1–0–1). Як і в нас, одне «золото» здобули португальці.

* * *

На етапі Кубка світу зі спортивної гімнастики в Штутгарті українці здобули дві медалі: Андрій Ісаєв — «бронзу» в опорному стрибку, Анастасія Коваль — «срібло» на колоді.

Українка Тетяна Лужанська в дуеті з американкою Коко Вандевеге перемогла в парному розряді на турнірі серії ITF у Фініксі (США, призові — 75 тис. дол.). У фіналі вони обіграли господарок Босеруп/Стефенс — 7:5, 6:4.

* * *

Турнір серії ATP в Парижі (призові — 2,227 млн. євро). Фінал. Содерлінг (Швеція, 4) — Монфіс (Франція, 12) — 6:1, 7:6.

* * *

Сергій Стаховський знову став першою ракеткою України. У новому рейтингу АТР він піднявся на 46–й рядок (із 54–го), тоді як Олександр Долгополов тепер 48–й (був 51–й). Ілля Марченко — 83–й (96), Іван Сергєєв — 197–й (200).

Шахи

На Меморіалі Таля, що закінчився в Москві, українець Павло Ельянов посів останнє, десяте, місце, навбравши 2,5 очка. В заключних трьох турах він білими поділив очки з колишнім співвітчизником, а нині росіянином Карякіним, чорними програв іспанцеві Широву й білими розписав нічию з вірменином Ароняном. Перше місце поділили Аронян, Карякін і Мамедьяров (Азербайджан) — по 5,5 очка.

Чоловіки. Ліга ВТБ. Група A. «Дніпро» (Україна) — «Мінськ–2006» (Білорусь) — 73:79 (Остін (22) — Коршук (18+7 підб.), «Летувос рітас» — «Хонка» (Фінляндія) — 87:67, УНІКС (Росія) — ЦСКА (М, Росія) — 60:69.

Становище команд: ЦСКА — 3 перемоги/0 поразок, УНІКС, «Мінськ» — 2/1, «Летувос рітас», «Дніпро» — 1/2, «Хонка» — 0/3.

Група Б. ВЕФ (Латвія) — «Азовмаш» (Україна) — 68:60 (Параховський — Овенес (15+9 підб.), «Хімки» (Росія) — «Проком» (Польща) — 99:79, «Жальгіріс» (Литва) — «Калев» (Естонія) — 101:83.

Становище команд: «Жаль­гіріс» — 3/0, «Хімки» — 2/1, «Проком», ВЕФ — 2/2, «Азовмаш» — 1/2, «Калев» — 0/3.

* * *

Суперліга. «Дніпро–Азот» — «Донецьк» — 72:81, «Одеса» — «Хімік» — 95:90, «Галичина» — «Говерла» — 67:74, «Азовмаш» — «Ферро–ЗНТУ» — 77:72, «Київ» — «Кривбас— баскет» — 58:67.

Лідери: «Донецьк» — 11/2 (84,6%), «Будівельник» — 10/3 (76,9%), «Говерла» — 9/4 (69,2%).

* * *

НБА. «Шарлотт» — «Юта» — 95:96 (Фесенко «Ю» — 16.56, 4 очки, 4 підб.).

Волейбол

Чоловіки. Суперліга. 5–й тур. «Юр. академія» — «Локомотив» — 0:3, 0:3; «Локо–Експрес» — «Буревісник–ШВСМ» — 3:0, 3:0, «Імпексагро–спорт Черкаси» — «Фаворит» — 3:0, 3:1.

Турнірне становище: «Локомотив» — 24, «Кримсода» — 20, «Локо–Експрес», «Імпексагро–спорт» — 19, «Будівельник» — 18, «Юр. академія» — 17, «Фаворит» — 2, «Буревісник–ШВСМ» — 1.

* * *

Жінки. Кубок України. Другий етап. Група Б–1 (Луцьк). «Хімік» — «Орбіта–Університет» 3:1, «Континіум–Волинь–Університет» — «Керкінітида» — 3:0; «Волинь» — «Хімік» — 3:2, «Орбіта» — «Керкінітида» — 3:0; «Хімік» — «Керкінітида» — 3:0, «Волинь» — «Орбіта» — 3:2.

Підсумкове становище: «Волинь», «Хімік» — 7, «Орбіта» — 4, «Керкінітида» — 0.

Група Б–2 (Одеса). «Джинестра» — «Галичанка–Динамо–ТНЕУ» — 3:2, «Сіверськодончанка» — «Кряж–Медуніверситет» (Вінниця) — 3:2; «Сіверськодончанка» — «Джинестра» — 3:1, «Галичанка» — «Кряж» — 3:0; «Сіверськодончанка» — «Галичанка» — 1:3, «Джинестра» — «Кряж» — 3:0.

Підсумкове становище: «Га­личанка» — 7, «Джинестра», «Сіверськодончанка» — 5, «Кряж» — 1.

До півфіналів вийшли команди Луцька й Південного, Тернополя й Одеси.

* * *

Чемпіонат світу (Японія). Півфінали: Росія — США — 3:1, Бразилія — Японія — 3:2. За третє місце: США — Японія — 2:3. Фінал: Росія — Бразилія — 3:2 (21:25, 25:17, 20:25, 25:14, 15:11; Гамова (35) — Кастро (26)).

Росіянки стали чемпіонками світу вдруге поспіль.

Гандбол

Жінки. Кубок ЄГФ. 1/16 фіналу. «Спарта» (Кривий Ріг, Україна) — «Олімпія» (Словенія) — 26:24 (перший тайм — 14:12).

Повторний матч — 20 листопада у Любляні.

Кубок виклику. 1/16 фіналу. «Серкль Нім» (Франція) — «Галичанка» (Львів, Україна) — 41:16, 41:19.

* * *

Чоловіки. Суперліга. 9–й тур. «Буревісник» (Луганськ) — «Будівельник» (Бровари) — 29:26, «Політехнік» (Донецьк) — «Портовик» (Південне) — 28:30, «Авіатор» (Київ) — «Мотор–ЗНТУ–ЗАБ» (Запоріжжя) — 19:26, «Динамо» (Полтава) — «ЗТР» (Запоріжжя) — 22:30.

Лідери: «ЗТР» — 16, «Динамо» — 13, «Мотор» — 12, «Портовик», «Будівельник» — 10.

Футзал

Чемпіонат України. 10–й тур. «Кардинал» — «Локомотив» — 1:7, «Моноліт» — «ЛТК» — 4:0, «Ураган» — «ТВД» — 3:2.

Лідери: «Локомотив» — 22 (8), «Енергія» — 21 (9).