Не справа принципу

16.11.2010

У кожному матчі ворота захищав «сокіл» Балабан. (Фото з сайту Hokej.net.)

Саме на такий результат слід було очікувати. Після безперечної поразки другій збірній Росії українські хокеїсти вдруге у своїй історії поступилися і полякам, які приймали цей етап «Єврочелленджа», а в заключному поєдинку таки здобули перемогу над аутсайдерами–голландцями. На тлі такого результату тішить принаймні те, що навіть у програних матчах наш експериментальний склад боровся. Скажімо, у грі з господарями завдали 19 кидків по чужих воротах, отримавши 22 — по своїх.

Польські ЗМІ радо пишуть, що їхні співвітчизники знову здолали хокейну Україну після десятирічної перерви — у 2000 році було 1:4, і зараз теж три шайби переваги. Слід пам’ятати, що канадський тренер Дейв Льюїс зібрав під синьо–жовтий прапор більше десятка резервістів, які вперше вийшли на лід в офіційному матчі у светрах з тризубом. Утім це вже наша проблема, а не поляків. Нашу молодь, яку тренери «розбавили» двома досвідченими Артемами — Бондарєвим та Остроушком, польська збірна до кінця другого періоду громила з рахунком 6:1. Не допомагали ні Михайло Балабан, котрий непогано відстояв у воротах у матчі з росіянами, ні харків’янин Володимир Ткаченко, котрий замінив кіпера «Сокола» і пропустив п’яту й шосту шайби. У третьому періоді наші принаймні трохи скоротили рахунок.

У заключному поєдинку, з Голландією, Балабан відбив усі 16 «пострілів», наші ж реалізували три нагоди із 29 своїх кидків по воротах. Своєрідно довершив перемогу «сокіл» Микита Васильєв — він добряче поколошматив одного з суперників.

Тепер наша збірна чекатиме середини грудня, адже саме тоді Україна прийме черговий етап «Єврочелленджа». Керівництво команди обіцяє залучити найсильніших гравців, тому цікаво буде подивитися, які зміни встигне внести новий наставник. Суперниками будуть збірні Казахстану, Румунії і все ті ж поляки.

Міжнародний турнір «Єврохокей–челлендж» (Сянок, Польща). 2–й тур. Україна — Польща — 3:6 (0:1, 1:5, 2:0; Борисенко, 30 (менш.); Ісаєнко, 43 (більш.); Квітченко, 49 — Пашут, 14 (більш.); Запала, 22 (більш.), 26; Лопуський, 36; Колуш, 35; Урбанович, 39), Росія–2 — Голландія — 9:1. 3–й тур. Україна — Голландія — 3:0 (2:0, 1:0, 0:0; Черненко, 2; Рябенко, 14 (більш.); Квітченко, 21 (більш.)), Росія–2 — Польща — 6:2.

Підсумкове становище: Росія–2 — 9, Польща — 6, Україна — 3, Голландія — 0.

* * *

НХЛ. «Рейнджерз» — «Едмонтон» — 8:2 (Федотенко «Р» — 16.35, 1+1, «+1», 2 кидки). Перемога нью–йорківців ознаменувалася масовою бійкою в третьому періоді, коли хокеїсти заробили загалом 84 хвилини штрафу.