Не світить, але гріє

26.10.2010

У грі з «Динамо» воротар лучан Віталій Неділько продемонстрував вдалу гру на виході й чудову легкоатлетичну підготовку.(Фото Олександра ПРИХОДЬКА.)

Черговий тур ще яскравіше засвідчив, що між звичними лідерами чемпіонату — «Шахтарем», «Динамо» й «Металістом» — та амбітними переслідувачами й середняками залишається відчутна різниця в класі. Представники України у єврокубках, попри втому, на внутрішній арені обійшлися без втрат. «Гірники», скажімо, мали значну перевагу над «Ворсклою», навіть тривалий час граючи в меншості. У Луцьку «Волинь» була близькою до сенсації, однак відібрати очки в «Динамо», схоже, завадили... електрики.

До нас їде...

Напередодні матчу 14–го туру проти «Динамо» в Луцьку, здавалося, переполох був не менший, ніж у п’єсі «Ревізор» перед приїздом Хлестакова. Побоюючись уболівальників зі столиці, луцький клуб разом із місцевою міліцією розповсюдив прес–реліз, у якому закликав до миру, толерантності та взаєморозуміння. Аби досягнути дотримання цих принципів, у Луцьку навіть збирались запровадити обмеження на продаж спиртних напоїв на час проведення гри.

Однак не фани гостей, які відзначились хіба піротехнікою, і не команда суперників стали найбільшою проблемою для волинян. У другому таймі на стадіоні «Авангард» зникло світло. У напівтемряві (працював один прожектор) футболісти та глядачі провели приблизно десять хвилин, аж поки по одній почали запалюватися лампи на щоглах. Загорілися не всі, але суддя Олександр Дердо грати дозволив. Відповідно, компенсований час у цьому матчі мав незвичну конфігурацію — 14 хвилин.

На момент аварії господарі якраз скоротили відставання в рахунку — на два «постріли» впритул Андрія Ярмоленка «Волинь» відповіла точним ударом головою Ігоря Скоби — вихованця школи «Динамо», до речі. Певно, якби не пауза, господарі ще активніше «запресували» б киян. Але й без того в останні півгодини підопічні Віталія Кварцяного мали значно більше нагод зрівняти рахунок і вийти вперед, аніж динамівці — збільшити перевагу. Хай там як, колишній лучанин Олег Лужний уже другий матч поспіль виграв із рахунком 2:1.

«Винесли» за інерцією

Найбільш видовищним поєдинком туру стала зустріч у Маріуполі, де «Іллічівець» приймав «Металіст». Команда Іллі Близнюка до гри підійшла з найгіршим показником гри в обороні, харків’яни ж приїхали у статусі однієї з найгрізніших атак прем’єр–ліги. Підсумок протистояння повністю відповідав такій «рознарядці».

Прихильники «азовців» цілком могли сподіватися на успіх своїх улюбленців, адже «Іллічівець» у трьох попередніх матчах здобув сім очок. А підопічні Мирона Маркевича, у свою чергу, прибули до Маріуполя після важкого протистояння в Лізі Європи з «Сампдорією», отримавши лише два дні на відпочинок. Але темп, набраний бронзовим призером, витримає навіть не кожен середняк чемпіонату. Гості першими пропустили, однак моментально відповіли двома голами півзахисника Дениса Олійника. А для хет–трика українцеві знадобилося загалом півгодини. Така успішність Олійника стала відповіддю на частеньку критику з боку Маркевича, котрий після невдалих поєдинків любить згадувати прізвище саме цього гравця.

Ще один гол — на рахунку Тайсона — героя зустрічі з «Сампдорією». Бразилець одразу по приїзду до Харкова став одним із лідерів команди, і зараз має всі шанси перетворитися на її головну зірку.

Побачити всіх

Найпринциповішим у турі був поєдинок на стадіоні НТЦ ім. Банникова в Києві, де «Арсенал» приймав «Дніпро». У минулому сезоні обидва матчі між цими суперниками завершились із рахунком 1:1. Пікантності протистоянню додає той факт, що в складі киян уже звично виступає чимало футболістів, що мають діючий контракт із командою з Дніпропетровська. Розповіли про це й новому наставникові «Дніпра» Хуанде Рамосу, який пообіцяв уважно стежити за діями гравців обох команд. «Можливо, дехто з орендованих футболістів або в нинішньому, або в наступному сезоні послужать нашому клубу», — сказав іспанець.

Двоє «дніпровських» «канонірів» вийшли на поле зі стартових хвилин, ще двоє — по перерві. У першому таймі господарі мали значну перевагу й могли легко вигравати хоч 3:0, однак реалізували лише один гольовий момент. А в другій 45–хвилинці «червоно–синіх» ніби підмінили. Деякі злі язики пояснюють це тим, що. мовляв, власники «Арсу» у фінансовому плані залежні від власника «Дніпра». Хоча, слід визнати, і гості прокинулися та побігли відігруватися. Адже й самі «дніпряни» при новому наставникові мусять виборювати місця в основному складі.

У суботу найбільше старався Євген Селезньов, дубль якого нарешті приніс Рамосу дебютну перемогу на новому місці. На четвертій компенсованій хвилині чудову нагоду, аби відновити «законну» для «Арсеналу» нічию, отримав екс–дніпрянин Сергій Матюхін, однак після чудового пасу іншого колишнього гравця «Дніпра» Андрія Єщенка, перебуваючи з м’ячем метрів за чотири до воріт, вирішив не перевіряти надійність голкіпера Яна Лаштувки.

Кримські справи «пивоварів»

У 13–му турі столична «Оболонь» у грі з «Севастополем» перервала свою триматчеву серію без набраних очок, звівши матч унічию (виграти завадив прикрий автогол Ігоря Пластуна). А минулої п’ятниці команда Сергія Ковальця нарешті святкувала чергову перемогу, і здобула вона її в протистоянні зі ще одним представником Криму.

«Таврія» прилетіла до Києва з триматчевою серією без поразок, і в поточному чемпіонаті це поки найкращий показник сімферопольців. Звичайно, гості хотіли продовжити серію, адже суперник був не найсильніший. Гіршою за напад оболонців до цієї гри була лише лінія атаки запорізького «Металурга». Але існувала й інша статистика, за якою на полі «Оболоні» в очних зустрічах із «Таврією» мають перевагу саме господарі. І «зелено–білі» перевернули все на свою користь, провівши два вирішальні голи у ворота Дмитра Стойка на 86–й і 94–й хвилинах. Тоді ж суддя Дмитро Жуков показав запальним суперникам дві червоні картки.

Відтак «пивовари» мають уже три перемоги у п’яти домашніх поєдинках, а кримчани залишаються з одним гостьовим успіхом. Тішити їх може хіба черговий гол Лакі Ідахора, який і надалі фігурує серед лідерів у гонці бомбардирів.

16. «Металург» (З) 14 0 3 11 4–20 3

Бомбардири: Ідахор («Таврія»), Селезньов («Дніпро») — 9, Девич («Металіст») — 7, Шевченко («Динамо»), Шацьких («Арсенал») — 6...

* * *

Перша ліга. 17–й тур. «Енергетик» — «Нива» — 1:0 (Семенюк, 53; вилучення: Козьбан, 78 («Н»)), «Арсенал» (БЦ) — «Кримтеплиця» — 0:0, «Геліос» — «Нафтовик» — 3:1 (Платонов, 9; Даудов, 53; Фоменко, 72 — Деревльов, 69 (пен.)), «Титан» — «Фенікс» — +:–, «Зірка» — «Чорноморець» — 0:1 (Бабич, 86), «Сталь» — «Олександрія» — 1:0 (Шевченко, 22), «Закарпаття» — «Буковина» — 2:2 (Бобаль, 29, 46 — Гунчак, 51; Басов, 55), «Дністер» — «Динамо–2» — 0:1 (Оберемко, 9), «Львів» — «Прикарпаття» — 4:2 (Чепурненко, 35, 62; Кондратюк, 39; Старенький, 73 — Барчук, 29; Цкарозія, 59; вилучення: Плехтяк, 90 («П»)).

Лідери: «Олександрія» — 37, «Львів» — 34, «Кримтеплиця» — 32, «Закарпаття» — 31, «Нива», «Буковина», «Чорноморець», «Сталь» — 30.

Бомбардири: Гунчак («Буковина»), Бобаль («Закарпаття») — 12.

Керівництво клубу «Фенікс–Іллічівець» (Калініне) повідомило про зняття зі змагань, зокрема і з 1/8 фіналу Кубка України, де кримчани завтра мали зустрічатися із запорізьким «Металургом».