За чистоту племені

За чистоту племені

Питання, як запліднювати корову, штучним чином чи бичком, перед більшістю селян не стоїть. Тільки-но тварина входить в охоту, як тут же, на громадському пасовиську сама підбирає собі пару з-поміж трьох-чотирьох сільських бугайців і через деякий час на радість хазяям приводить телятко. Зрозуміло, що про якусь «породистість» потомства не йдеться. Здебільшого людей влаштовує будь-який результат.
Тому не варто дивуватися наслідкам такого неперебірливого спаровування, які є ще красномовнішою ілюстрацією до занепаду українського тваринництва, ніж скорочення маточного поголів'я. Так, якщо протягом 1991—2003 років корів у нас поменшало майже удвічі — на 4,1 мільйона голів, то приплід телят скоротився вшестеро — із 7,2 мільйона до 1,2 мільйона тонн. При цьому ситуація має стійку тенденцію до поглиблення.

Було ваше, стало наше

Було ваше, стало наше

Тема насіння сьогодні популярна як ніколи, бо ж народ почав масово засівати-засаджувати дачні ділянки, городи і поля. Відповідно, актуалізувалася вона і для осіб з кримінальними нахилами. Тернопільські правоохоронці, приміром, нещодавно викрили злочинну групу, яка спеціалізувалася якраз на «чистці» комор різних сільськогосподарських підприємств. Спочатку група молодих чоловіків займалася насінням, так би мовити, законно — скуповувала його у селян, щоб потім перепродувати, але навар, мабуть, не задовольняв. Тоді вони дещо змінили діяльність.

Всі статті рубрики