21.07.2010

Фехтування

За підсумками індивідуальної програми чемпіонату Європи в Лейпцигу українці залишилися з єдиною медаллю — «бронзою» шабліста Олега Штурбабіна. Останніми на доріжку виходили шпажисти, але українці зупинилися далеко від п’єдесталу: Ігор Рейзлін — 21–й, Богдан Нікішин — 23–й, Максим Хворост — 28–й, Дмитро Карюченко — 38–й.

Учора розпочалися командні змагання. Наші рапіристки розгромно програли у чвертьфіналі росіянкам — 15:40. Шаблісти почали шлях перемогою в 1/8 фіналу над іспанцями (45:39), у чвертьфінальній сутичці героїчно здолали румунів із рахунком 45:44, програючи по ходу 30:38, а в півфіналі — Росію — 45:44. Фінал проти Італії відбувся вчора ввечері після здачі цього номера «УМ» до друку.

Вільна боротьба

На фінальному турнірі серії «Гран–прі» в Баку, крім Василя Федоришина, про тріумф якого «УМ» повідомляла вчора, зійшли на п’єдестал ще четверо українок. «Золото» у ваговій категорії до 55 кг взяла Наталка Синишин, «бронзу» — Олександра Когут (51 кг), Ганна Василенко (55 кг) і Катерина Бурмістрова (67 кг).

У зв’язку зі спекою, аби запобігти шкоді здоров’ю учасників матчів та вболівальників на трибунах, дирекція Прем’єр–ліги змінила час початку матчів найближчих турів чемпіонату України: «Оболонь» — «Ворскла» 25 липня — з 16:00 на 19:00, «Арсенал» — «Шахтар» 30 липня — з 17:00 на 18:00, «Севастополь» — «Динамо» 31 липня — з 16:00 на 18:00, «Зоря» — «Карпати» 1 серпня — з 16:00 на 17:30. Решта матчів 3–4–го турів почнуться у раніше встановлений час.

* * *

Російська прем’єр–ліга. Матчі 13–го туру. «Сатурн» — «Спартак» (Нч) — 3:1, «Крилья совєтов» — ЦСКА — 0:1.

Лідери: «Зеніт» — 33, ЦСКА — 27, «Рубін» — 26, «Спартак» (Нч) — 22.

Чемпіонат Європи серед молоді (U–20). Жінки (Латвія). Другий етап. Група Е. Україна — Франція — 66:80.

У першому колі турніру АТР в Атланті (США, хард, призові — 531 тис. дол.) українець Ілля Марченко переграв бельгійця Крістофа Влігена — 6:4, 7:6.

На ґрунтовому турнірі в Гамбурзі (1,115 млн. євро) киянин Сергій Стаховський і словак Філіп Поласек у стартовому матчі парного розряду сенсаційно вибили з сітки перший дует посіву — поляків Фірстенберга й Матковського (6:3, 6:7, 10:5).

* * *

На змаганнях WTA в Бад–Гаштайні (Австрія, ґрунт, призові — 220 тис. дол.) українка Марія Коритцева в першому колі здолала німкеню Татьяну Малек — 6:7, 7:6, 6:2. Трохи раніше у фіналі кваліфікації Леся Цуренко обіграла іспанку Домінгес–Ліно, а Тетяна Ареф’єва поступилася словачці Тваросковій.

Не пробилася через відбір до основної сітки аналогічного хардового турніру в словенському Порторозі досвідчена Юліана Федак.

Плавання

Перше командне місце посіла збірна України на юніорському чемпіонаті Європи, що завершився в Гельсінкі. В активі «синьо–жовтих» — п’ять золотих медалей, по одній срібній і бронзовій.

Велоспорт

Драматичною вийшла позавчора зміна лідера на найпрестижнішій велогонці світу. Іспанець Альберто Контадор скористався тим, що у володаря жовтої майки Енді Шлека спав ланцюг, і відірвався від люксембуржця на трасі на 39 секунд. Лідерові «Астани» цього вистачило, аби в загальному заліку випередити конкурента з «Саксобанку» на 8 секунд.

97–ма багатоденна гонка «Тур де Франс». 15–й етап (187, 5 км). 1. Фоклер (Франція, «Бі–бокс») — 4.44,51. 2. Баллан (Італія, ВМС). 3. Перес (Іспанія, «Фоотон–серветто») — +1,20... 43. Густов («Сервело») — +8,35... 117. Гривко («Астана»)... 121. Попович («Радіошек»; усі — Україна) — +28,49...

Шахи

Після першого кола турніру ХХ категорії в Дортмунді таблицю очолив Руслан Пономарьов, який у п’яти партіях набрав 3,5 очка. В останніх двох турах киянин чорними фігурами поступився в’єтнамцеві Ле Куангу, але здолав білими азербайджанця Шахріяра Мамедьярова. Саме цих гросмейстерів наш співвітчизник і випереджає на півбала.