Без найвищої проби

20.04.2010

Почавши турнір у Баку доволі скромно, наші борці потроху «розкочегарилися» й здобули сім нагород: одну — чоловіки–«вільники», три — майстрині вільної боротьби й три — «греко–римляни». Результат начебто й пристойний, але ж жодного разу наші співвітчизники не сходили на найвищу сходинку п’єдесталу. Чого не вистачило, аби бодай раз дотягнути до «золота»? Можливо, іменитим борцям забракло мотивації, а, може, хлопці й дівчата втомилися після турнірів у Києві, Мінську й Красноярську. Тренери мають розібратися вже найближчим часом, аби на вересневому світовому форумі в Москві збірна виглядала якнайкраще.

У п’ятницю третю «жіночу» відзнаку Україні принесла наймолодша — 20–річна Юлія Остапчук. У сутичці за «бронзу» представниця одразу двох областей, Львівської й Волинської,у двох періодах здолала господарку турніру Олесю Замулу — по 1:0. Таким чином, із срібною медаллю й двома бронзовими наші жінки посіли друге місце в командному заліку, поступившись лише росіянкам.

Так само тричі сходили на п’єдестал і «синьо–жовті» представники греко–римського стилю. Далі за інших співвітчизників сенсаційно пройшов Костянтин Балицький із Вінниччини. 22–річний дебютант змагань такого рівня виграв три сутички, але у фіналі без варіантів поступився ще молодшому «вискочці» — азербайджанцеві Хасану Алієву. Хай там як, срібна нагорода Балицького стала приємним сюрпризом.

Ще одна зустріч із представником Азербайджану закінчилася для українців невтішно. У найлегшій вазі, до 55 кг, В’югар Рагімов із Запоріжжя програв у першій сутичці майбутньому чемпіонові Елчіну Алієву. Зате наш спортсмен успішно здолав втішну сітку й отримав бронзову відзнаку. Такий же результат показав і 23–річний Дмитро Пишков — луганчанин поступився майбутньому переможцеві, білорусу Кікіньову, але виграв сутичку за третє місце.

Могло в нашій скарбничці бути ще дві медалі, проте в завершальних виходах на килим програли дуелі за «бронзу» Антон Бабка–Малий із Дніпропетровщини (до 84 кг) і донеччанин Сергій Красильников (до 66 кг). У першому й другому раундах завершили змагання представники важких категорій — Олександр Чернецький (до 120 кг) із Донеччини й харків’янин Дмитро Тимченко (до 96 кг). Попри це, наші «греко–римляни» розділили другу позицію в заліку збірних із турками, а попереду знову виявилися росіяни.