Таки доЄЕПнуть?

Таки доЄЕПнуть?

Ратифікація угоди про формування Єдиного економічного простору, яку підписали Президенти України, Росії, Білорусі та Казахстану, може відбутися вже 20 квітня. Учора про це повідомили представники й Росії (спікер Держдуми Борис Гризлов), і України (голова комітету Верховної Ради у закордонних справах Станіслав Сташевський). За словами Гризлова, ратифікація, згідно з попередніми домовленостями, має проходити синхронно. Для цього Держдума у вівторок планує провести додаткове пленарне засідання. Українська сторона підтримує ідею одночасної ратифікації 20 квітня: саме ця дата, за словами Сташевського, передбачена попереднім порядком денним пленарних засідань ВР на наступний тиждень. Остаточно нардепи визначаться щодо процедури та термінів голосування у понеділок на Погоджувальній раді.

Галичина. Весна. Вибори?

Галичина. Весна. Вибори?

Голова Львівської обласної ради Михайло Сендак, який перебуває на лікуванні в Києві, звернувся до спікера парламенту Володимира Литвина з особистою ініціативою про дострокове припинення повноважень облради і призначення нових, позачергових виборів. «УМ» уже розповідала, що вдатися до такого кроку керівник обласних депутатів пообіцяв ще 30 березня, коли сесію облради, яка востаннє відбулася у грудні минулого року, вкотре було зірвано.

Литвин пише «Обличчя влади»,

Литвин пише «Обличчя влади»,

Якщо раніше голові Адміністрації Президента Володимиру Литвину дорікали тим, що з нього поганий публічний політик, то сьогодні Литвин як Голова Верховної Ради еволюціонував до стану невиправного політичного романтика. Причому досить публічного і з європейськими поглядами на світ. Принаймні таке враження склалося особисто у мене після його виступу і заяв на позавчорашній зустрічі з журналістами центральних і регіональних ЗМІ у Пущі-Озерній під Києвом. Так, наче спікеру набридло плести інтриги (чи боротися з чужими інтригами?) в кулуарах і він вирішив додати досі підкилимному процесу публічності.

При гаранті. Поза Конституцією

При гаранті. Поза Конституцією

Учора Конституційний Суд оприлюднив свій висновок з приводу подання 56 народних депутатів, яких цікавило те, чи є конституційним існування Координаційного комітету з боротьби з корупцією та організованою злочинністю при Президентові України. Нагадаємо, що саме ця структура, очолювана тоді Ольгою Колінько, наприкінці жовтня минулого року начебто знайшла недоліки у діяльності Генпрокурора Святослава Піскуна, через що глава держави звільнив його з посади. Як виявилося, нардепів недарма непокоїло незрозуміле утворення «під крилом» гаранта, яке, по суті, переймало на себе функції інших правоохоронних органів: конституційні судді таки виявили у функціонуванні комітету, на чолі якого нині стоїть Тетяна Корнякова, низку недоліків.

«Нарцис» залишається «біленьким»

«Нарцис» залишається «біленьким»

У Печерському суді триває слухання справи за позовом Віктора Медведчука до автора книги «Нарцис» Дмитра Чобота. В ході цього засідання, як уже писала «УМ», Чобіт виявив зв'язки Медведчука з трастами та «офшорами», через які нинішній глава Адміністрації Президента міг «сколотити» непоганий капітал. Дмитро Васильович вважає бізнесову діяльність Медведчука незаконною, тому ініціював порушення карної справи проти лідера СДПУ(о). Не вдаючись у юридичні деталі, зауважимо, що прокуратура відмовилася порушити карну справу за діями, в яких може бути склад злочину: про бізнесову діяльність трастів, про Самусєва, помічника тоді віце-спікера Медведчука (котрий , як ми теж свого часу детально розповідали, погрожував людям зброєю), про реабілітацію батька Медведчука та про стрімке зростання Віктора Володимировича у військових званнях. Дмитро Чобіт опротестував рішення прокуратури, яка відмовила у порушенні карної справи, у суді першої інстанції — голосіївській «районці».

Всі статті рубрики