«Дачники» збирають урожай

20.03.2010

Гравці «Фулхема» підняли сенсаційний «шлагбаум» перед «Ювентусом». (Фото Рейтер.)

Комфортна домашня перемога (3:1) над «Фулхемом» дозволяла «Ювентусу» в поєдинку з господарем найстарішої футбольної арени Англії почуватися спокійно й давала право на одну помилку. Але гравці «Старої синьйори» накоїли стільки «ляпів», що довелося сумніватися в їхніх професійних здібностях.

Титулом головного невдахи матчу можна сміливо нагородити одного з найдосвідченіших гравців у складі «б’янко–нері», чемпіона світу 2006 року Фабіо Каннаваро. Через його позиційну помилку «Фулхем» зрівняв рахунок, який трохи раніше відкрив капітан «Юве» Давід Трезеге. Втративши позицію ще одного разу, Фабіо був змушений руками зупиняти форварда «дачників» Золтана Геру, котрий виходив на рандеву із третім кіпером туринців Антоніо Кіменті. За такі дії порушника жорстоко покарали — із 27–ї хвилини матчу «чорно–білі» грали вдесятьох.

Далі, перейшовши на боксерську термінологію, можна сказати, що підопічні Альберто Дзаккероні «попливли». Ще двічі удари «Фулхема» відправляли італійців у нокдаун, а «хук» у виконанні Клінта Демпсі, який вийшов добивати опонентів зі свіжими силами, виявився «убивчим» — по неймовірній траєкторії м’яч залетів за спину розгубленого Кіменті. 4:1!

Побиття «Ювентуса» наставник лондонців Рой Ходжсон назвав історичною подією для клубу, тоді як Дзаккероні визнав, що його команда зганьбилася на всю Європу.

Свої тактичні помилки керманич «Вердера» Томас Шааф був змушений виправляти безпосередньо під час гри з «Валенсією». Запланувавши зі стартових хвилин оберігати результативну гостьову нічию, багаторічний наставник бременців, схоже, забув, що його підопічні ніколи не відзначалися надійною грою в захисті: за перші 15 хвилин хлопці з Бремена пропустили дві разючі атаки «кажанів». Тож на 22–й хвилині обставини змусили Шаафа замінювати півзахисника Тіма Боровськи на форварда Уго Алмейду. Ліквідувати відставання у два м’ячі «музики» так і не змогли, хоча забили аж чотири (!) голи. Рахунок 4:4 у турнірах такого рівня й на такій стадії зустрінеш рідко.

Ледь не став антигероєм протистояння «Андерлехта» й «Гамбурга» кіпер німецького клубу Франк Рост. Після дитячих помилок 36–річного стража воріт «динозаври», які виграли домашній матч із рахунком 3:1, ледь не перетворилися з фаворита на «лузера».

Двічі забивши у ворота лісабонського «Спортинга», форвард «Атлетико» Серхіо Агуеро підняв свою трансферну ціну до 60 млн. євро. Саме стільки мадридський «Реал» готовий викласти за аргентинця.

Ліга Європи. 1/8 фіналу (повторні матчі). «Фулхем» (Англія) — «Ювентус» (Італія) — 4:1 (Замора, 9; Гера, 39, 49 (пен.); Демпсі, 82 — Трезеге, 2; вилучення: Каннаваро, 27; Зебіна, 90 (обидва — «Ю»); перша гра — 1:3), «Андерлехт» (Бельгія) — «Гамбург» (Німеччина) — 4:3 (Лукаку, 44; Суареш, 45 (пен.); Білья, 59; Буссуфа, 66 — Боатенг, 42; Янсен, 54; Петрич, 75; 1:3), «Вердер» (Німеччина) — «Валенсія» (Іспанія) — 4:4 (Алмейда, 26; Фрінгс, 57 (пен.); Марін, 62; Пісарро, 84 — Вілья, 3, 45, 65; Мата, 15; 1:1), «Ліверпуль» (Англія) — «Лілль» (Франція) — 3:0 (Джеррард, 9 (пен.); Торрес, 49, 90; 0:1), «Вольфсбург» (Німеччина) — «Рубін» (Росія) — 2:1 (у дод. час; Мартінс, 58; Гентнер, 119 — Касаєв, 21; вилучення: Навас, 108 («Р»); 1:1), «Марсель» (Франція) — «Бенфіка» (Португалія) — 1:2 (Ньянг, 70 — Перейра, 75; Кардец, 90; вилучення: Бен Арфа, 90+3 («М»); 1:1), «Спортинг» (Португалія) — «Атлетико» (Іспанія) — 2:2 (Лієдсон, 19; Полга, 45 — Агуеро, 3, 33; 0:0), «Стандард» (Бельгія) — «Панатінаїкос» (Греція) — 1:0 (Мбокані, 45; 3:1).