«А ви погляньте на суперників!»

04.03.2010

На «Європі» Олег Бережний, який не був на Олімпіаді, виграв «срібло». (Фото з архіву «УМ».)

Найбільші сподівання на Олімпіаді Україна пов’язувала з біатлоністами, які отримали належне фінансування і цілеспрямовано готувалися до головних зимових стартів чотириріччя, нехтуючи деякі інші важливі змагання. Проте очікування так і не принесли радості від здобутої нагороди. А от президента Федерації біатлону України Володимира Бринзака особливо не засмутила відсутність співвітчизників серед призерів Ігор–2010. Коментуючи вчора виступ своїх підопічних в інтерв’ю «УМ», він сказав, що вважає результат закономірним, з огляду на те, з якими суперниками випало змагатися нашим спортсменам. «Погляньте, чоловіча збірна Німеччини також не здобула жодної медалі», — заявляє президент ФБУ.

Тепер поліпшувати реноме українського біатлону на міжнародній арені взялася молодь. Позавчора в естонському місті Отепя стартував чемпіонат Європи. Зазвичай європейський форум ігнорують майстри світового рівня, тому шанс заявити про себе отримують «другий ешелон» та порівняно молодші «стріляючі лижники» — на змагання до «зимової столиці Естонії» приїхали 274 спортсменів віком до 26 років із 29 країн. За словами Бринзака, такі старти дозволять молодим біатлоністам набратися досвіду та перевірити свої сили. Окрім того, за медалі чемпіонату Європи — а біатлоністам їх здобути значно легше, аніж, скажімо, гімнастам чи борцям, — держава призначає повноцінні річні стипендії.

У перший змагальний день український «стріляючий лижник» Олег Бережний здобув «срібло» в індивідуальній гонці. Схибивши лише одного разу на вогневому рубежі (так само, як і решта призерів), 26–річний сумчанин продемонстрував на дистанції непогану швидкість і поступився лише німецькому резервістові Крістофу Кні. Цей факт неабияк потішив наше біатлонне керівництво, адже для успіху українським «снайперам» зазвичай бракує саме швидкого бігу. «Упродовж Олімпіади Олег мав перерву, яка дозволила йому добре підготуватися й випередити швидконогих представників Росії», — радіє результату Бережного Володимир Бринзак. Схоже, і для самого срібного медаліста успішний фініш став приємною несподіванкою: після фінішу гонки Олег повідомив, що напередодні старту прихворів.

А от українські біатлоністки продовжили серію ванкуверських невдач. Головні претендентки на нагороди чемпіонату Європи, учасниці Олімпіади Віта Семеренко та Олена Підгрушна, знову показали своє слабке місце — килимок на стрільбищі. Віта відправила «в молоко» п’ять куль, Олена «змазала» чотири рази. Із таким результатом годі сподіватися на медалі навіть тоді, коли серед суперниць і близько немає Нойнер, Слєпцової чи Олофссон. Тож Вікторія Семеренко на фініші була дев’ятою, а Підгрушна — тринадцятою.

У змаганнях юніорів, що відбуваються паралельно, 21–річний тернополянин Андрій Возняк здобув «срібло», а серед дівчат Юлія Джима посіла дев’яте місце.

Чемпіонат Європи (Отепя, Естонія)

Чоловіки. Індивідуальна гонка (20 км). 1. Кні (Німеччина) — 59.48,0 (1). 2. Бережний (Україна) — +15,3 (1). 3. Волков (Росія) — +21,0 (1)... 14. Прима — +3.18,9 (2)... 47. Кільчицький — +9.48,7 (7)... 48. Батюк (усі — Україна) — +9.49,3 (11)…

Жінки (15 км). 1. Хітцер (Німеччина) — 50.14,0 (1). 2. Расимовічуте (Литва) — +37,9 (1). 3. Хільдебранд (Німеччина) — +1.07,1 (2)... 9. Вікторія Семеренко — +2.30,1 (5)... 13. Підгрушна — +4.44,4 (4)... 31. Крикончук — +9.08,8 (4)... 48. Карасевич (усі — Україна) — +10.08,4 (7)…