27.01.2010

Хокей на траві

Жіноча збірна України вперше в історії виграла чемпіонат Європи із зимового варіанта хокею на траві — індорхокею. На турнірі в німецькому Дуйсбурзі «синьо–жовті» посіли друге місце на груповому етапі, обігравши команди Литви (4:0) та Шотландії (6:4) і поступившись господаркам (7:8). У півфіналі наші дівчата зломили спротив «літніх» чемпіонок континенту голландок — 3:2, а у вирішальному двобої перемогли збірну Іспанії — 6:5.

Найкращим гравцем першості визнали капітана української збірної Марину Виноградову.

Фехтування

Українка Яна Шемякіна перемогла на змаганнях серії Гран–прі (найвища категорія етапу Кубка світу) серед шпажисток, що завершилися в катарській столиці Доха. У вирішальних сутичках львів’янка переконливо здолала росіянку Строганову (15:5), італійку Дель Каретто (15:12) та угорку Шаш (15:8). Серед наших чоловіків у шпазі найвище піднявся Ігор Рейзлін — у нього 12–те місце.

Віце–президент ФФУ Сергій Стороженко заявив, що на посаду головного тренера збірної України претендують шестеро кандидатів: Калитвинцев, Яковенко, Маркевич, Блохін, Луческу і ще один, якого чиновник не назвав. Імовірно, нового керманича призначать 1 лютого на виконкомі ФФУ.

* * *

Контрольні матчі. «Динамо» — «Аль–Ахлі» (Ізраїль, Д–3) — 1:0 (Маграо, 45; суперники зіграли один тайм — гру припинили через сильний дощ), «Шахтар» — «Стяуа» (Румунія) — 1:0 (К. Кравченко), «Дніпро» — молод. зб. Азербайджану — 2:1 (Карноза — 2), «Оболонь» — «Шахтар» (Казахстан) — 2:0 (Лень — 2).

* * *

Кубок африканських націй (Ангола). 1/4 фіналу. Нігерія — Замбія — 0:0 (пен. — 5:4; киянин Юссуф грав за переможців із 72–ї хвилини), Єгипет — Камерун — 3:1 (у дод. час; останній гол єгиптян суддя зафіксував помилково, адже м’яч після удару зі штрафного не перетнув лінію воріт).

У півфіналах завтра зіграють: Нігерія — Гана, Єгипет — Алжир.

Гандбол

Харківська «Панацея» здобула першу перемогу в сезоні.

Українська жіноча суперліга. ІІ етап, 3–й тур. «Спартак» — «Смарт» — 14:34, 20:33; «Податковий університет» — ЗДІА — 21:29, 27:23; «Панацея» — «Дніпрянка» — 22:34, 23:22; «Карпати» — «Галичанка» — 24:19, 27:28.

Турнірне становище після 12 матчів: «Смарт» — 26, ЗДІА — 21, «Податковий ун–т» — 18, «Галичанка» — 14, «Спартак» — 9, «Дніпрянка» — 6, «Карпати» — 4, «Панацея» — 2.

Кубок української суперліги. Додатковий матч «плей–оф». «Політехніка» — «Говерла» — 79:69.

У чвертьфіналах 2 і 16 лютого зустрінуться: «Азовмаш» — «Одеса», «Будівельник» — «Політехніка», «Хімік» — «Ферро», «Миколаїв» — «Київ».

НХЛ. «Рейнджерз» — «Піттсбург» — 2:4 (Федотенко «П» — 17.12, «0»).

Фрістайл

На етапі Кубка світу в Лейк–Плесіді (США) українські лижні акробати Станіслав Кравчук, Олександр Абраменко й Енвер Аблаєв посіли восьме, 22–ге та 30–те місця відповідно. Наші дівчата — Ольга Волкова, Надія Діденко, Ольга Полюк — розташувалися на 14–й, 16–й і 25–й позиціях.