Про іноземне втручання й «золотий мільярд»

12.01.2010

Шановна Юліє Володимирівно, згідно з комюніке Міжнародного симпозіуму «Україна у 2010–2020 рр.», зорганізованого т. зв. «Європейським конгресом України» (яким керує горе–герой газетних анекдотів Василь Базів), Ви особисто взяли участь у роботі цього симпозіуму. Оскільки на симпозіумі сформувалася агітбригада з громадян країн «Великої сімки» на Вашу підтримку як кандидата в президенти України, а відтак агітаційні «лекції вчених із країн «Великої сімки» відбулися» в різних містах України, вимагаємо від Вас повідомити, за якими міжнародними угодами має право діяти в суверенній державі у час передвиборчого процесу агітбригада з громадян іноземного походження? Згідно з комюніке, це Г. Гейл, Е. Чао, Р. Магочі зі США, А. Умбланд із Німеччини, П. Даньєрі з Канади, Катаріна Волчік з Великої Британії та ще декілька інших. Якщо таких угод немає, то чому Ви, як глава уряду, не доручили МЗС України звернутися з нотою до керівників держав «Великої сімки» про недопустимість їхнього втручання у перебіг передвиборчого процесу в Україні?

Таке втручання іноземних держав свідчить про нехтування ними гарантованого Конституцією України та Міжнародними документами права кожної людини самостійно обирати владу в своїй країні. Для кожного з нас будь–яка агітація за того чи іншого кандидата з боку офіційних представників іноземних країн є приниженням нашої гідності.

Українська нація є повноцінною і має величезне історичне минуле та майбутнє. Українці, глибоко цінуючи дружні стосунки з усіма державами, які керуються демократичними принципами і верховенством закону, прихильно сприймають обумовлену чинним законодавством участь іноземних спостерігачів із цих держав у виборах. Проте Українська держава, як і кожна суверенна держава, не може дозволити іноземним представникам вести агітацію з метою схилити людей до несамостійного виявлення своєї волі! Важко уявити собі, щоб, наприклад, представники СНД або Російської Федерації сформували агітбригаду у США проти президента Обами.

Оскільки сформована з іноземців агітбригада, озброєна білими із червоним сердечком прапорцями, побігла по містах України (цитуємо комюніке) «із штормовим попередженням», що Україна «втомилася від Ющенка» і що «Вона (тобто Тимошенко) має перемогти», ми змушені звернутися з відповідним запитанням до керівників США, Канади, Британії та Німеччини. Мусимо поставити до відома про наявний факт використання імен їхніх держав, а також те, що сама присутність у агітбригаді такої одіозної особи, як Роберт Магочі, засвідчує намагання розчленувати Україну і спричинити громадянські заворушення. Адже україножер Магочі є фактичним речником відділення Закарпаття від України і служить імперським планам російських та угорських шовіністів.

Крім того, як свідчить згадане комюніке, представники країн «Великої сімки» разом із Вами, Юліє Володимирівно, розглядали питання «реальної інтеграції України у «золотий» мільярд людства». Нас цікавить, скільки українців Ви запланували врятувати? І які народи Ви прирекли на винищення? Якщо з майже семи мільярдів, які нині живуть на планеті, має залишитися лише один, то решта — приречені на загибель. Та, мабуть, Ви разом зі своїм найближчим оточенням сподіваєтеся потрапити в міфічний «золотий мільярд» по наших трупах?

Наївна жінко, повідомимо Вам, що «золотий мільярд» — візія параноїків–неофашистів. А Бог дав людям, крім розуму, любов до природи, до всього живого і до людини, завдяки чому нині видатні вчені всього світу, враховуючи, що на майбутнє наявні ресурси Землі будуть достатні лише для одного мільярду, потужно працюють над проектами, які забезпечать всьому людству можливість жити, а не загинути.

Проте Ви та деякі Ваші прихильники, певно, абсолютно не орієнтуєтеся в основних питаннях збереження біосфери і природних ресурсів, інакше Ви закрили б рота параноїкам із «золотого мільярду» вимогою розгляду «Екологічної Конституції Землі», яку подав на обговорення міжнародній спільноті Президент В. Ющенко. Та хіба Ви про це знаєте?..

Ірина КАЛИНЕЦЬ — громадська діячка, Юрій ШУХЕВИЧ — Герой України, Ігор КАЛИНЕЦЬ — лауреат Державної премії ім. Т. Г. Шевченка, Стефанія ШАБАТУРА — член Спілки художників України, Мирослав ФІЦУЛЯК — перший заступник голови ВГО «Товариство відродження української нації», Маркіян ГУДЗ — голова Львівської облорганізації ВГО «Товариство відродження української нації», Роман ПАК — голова ЛОО УП «Єдність», Надія ФІЛЯК — колишня помічниця народного депутата Юлії Тимошенко (в 2002–2005 рр.).