Варшава-Київ. Напружене вщухання
Перед нами, схоже, розгортається дипломатична операція, яку не супроводжують гучними заголовками. >>
Штаб Віктора Ющенка проводить переговори про висунення єдиного кандидата від національно–демократичних сил на посаду Президента. «Такі переговори ведуться, і думаю, що завершальний тиждень перед виборами буде ключовим у цих переговорах», — сказав глава держави вже після Нового року під час поїздки до Моршина (Львівщина). За його словами, домовленість шукається з четвіркою кандидатів: Анатолієм Гриценком, Юрієм Костенком, Арсенієм Яценюком та Олегом Тягнибоком.
Ющенко відзначив, що багато хто з учасників веде свою кампанію з перспективою на майбутні місцеві вибори. Саме тому ці кандидати не можуть зарано заявити про свою підтримку того чи іншого політика на виборах. На думку чинного глави держави, для нього є ключовим перший тур. «Янукович не буде Президентом, якщо я вийду в другий тур, то я обов’язково здобуду перемогу над ним», — цитує Ющенка «Інтерфакс–Україна».
Інформацію про переговори підтвердив голова Донецького обласного штабу Ющенка Антон Клименко. За його словами, вирішальна фаза перемовин пройде перед Різдвом, «щоб усе ж таки більша частина «помаранчевого» електорату мала свого єдиного кандидата».
Водночас з іншого боку переговорного столу інформацію про консультації заперечують. Анатолій Гриценко заявив, що «переговорів з ним (Ющенком) і його штабом не було, немає і не буде щодо об’єднання». Лідер «Фронту змін» Арсеній Яценюк каже, що не збирається знімати свою кандидатуру на користь будь–якого іншого кандидата. Він відзначив, що готовий проводити переговори лише з одного приводу — якщо хтось хоче зняти свою кандидатуру на його підтримку. А голова ВО «Свобода» Олег Тягнибок відзначив, що спілкувався з Віктором Ющенко взагалі ще п’ять років тому. На його думку, заява глави держави — «спроби підняти свій рейтинг» наприкінці кампанії.
У відповідь на це Віктор Ющенко вчора сказав, що переговори веде не він особисто. А представники його команди.
Перед нами, схоже, розгортається дипломатична операція, яку не супроводжують гучними заголовками. >>
Чимало членів політичного тераріуму — бомонду посадовців несподіваний кабмінівський переполох відпоїли хто як міг, залежно від наслідків. >>
Повторні зустріч Президент Володимир Зеленський провів 20 липня з командувачем Об'єднаних сил ЗСУ Михайлом Драпатим, заступником начальника Генерального штабу ЗСУ Володимиром Горбатюком та командиром 3-го армійського корпусу Андрієм Білецьким. >>
У четвер, 16 липня, президент Володимир Зеленський повідомив, що запропонує парламенту призначити Євгенія Хмару міністром оборони. Наразі Хмара, який є тво глави СБУ, за дорученням президента буде виконувати обовʼязки міністра оборони України. >>
У середу, 15 липня, Михайло Федоров заявив, що піде з посади керівника Міноборони. Перед гучною заявою молодого міністра низка медіа й нардепів писали, що президент Володимир Зеленський хоче замінити його. >>
Україна продовжує переживати жахливі, трагічні ракетно-дронові удари. >>